چهارشنبه, 23ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان احتمال می‌رود که تنه مرد باستانی همچنان در خاک باشد - سر مرد باستانی مسجد سلیمان از تنه جدا شده‌است

یادمان

احتمال می‌رود که تنه مرد باستانی همچنان در خاک باشد - سر مرد باستانی مسجد سلیمان از تنه جدا شده‌است

چند روز پیش هنگام تعریض جاده‌ای در مقابل موزه مردم‌شناسی، سر یک مرد باستانی نمایان شد. احتمال می‌رود که تنه این مرد باستانی همچنان در خاک باشد که البته بیرون آمدن آن نیاز به مجوز باستان‌شناسی دارد. احتمالا این مرد باستانی به دوره الیمایی تعلق دارد.

nike-air-force-1-shadow-lucky-charms-dj5197-100-date-sortie | SBD - nike sb trainer endor khaki gum white and green - 016 Release Date - Air Jordan 4 Red Thunder CT8527

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه میراث فرهنگی ـ آنچه که بر اثر برخورد بیل میکانیکی در محوطه تاریخی کلگه زرین مسجدسیلمان باعث کشف آن شد سر یک تندیس است.
 
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با اعلام این مطلب گفت: «نجات بخشی محوطه برای بیرون آوردن مابقی تندیس این مرد باستانی باید با مجوز پژوهشکده باستان شناسی کشور باشد.»
 
مجتبی گهستونی افزود: «بر اساس اطلاعات دریافتی ظاهرا اشیایی دیگر هم در کنار سر تندیس پیدا شده است.»
 
وی افزود: «با انتقال سر تندیس به اداره میراث فرهنگی مسجدسلیمان تنه تندیس همچنان درون خاک است.
 
دبیر انجمن تاریانا اظهار داشت: «از سوی دیگر اطلاعات ما حاکی از آن است که سازمان بازرسی کشور دستور بررسی و پیگیری موضوع را صادر کرده است.»
 
یکی از دلایل وقوع برخورد بیل میکانیکی با سرتندیس، تعریض جاده در مقابل موزه مردم شناسی مسجدسلیمان عنوان شده است. »
 
تعدادی از باستان شناسان با توجه به شناخت خود از منطقه این سر تندیس را به دوره "الیمایی" همزمان با دوره فرمانروایی بزرگ اشکانیان نسبت می دهند.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه