دوشنبه, 25ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان دستگیری 6 حفار غیرمجاز در باغملک

یادمان

دستگیری 6 حفار غیرمجاز در باغملک

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان از دستگیری شش حفاغر غیرمجاز در شهرستان باغملک خبر داد و حفاظت از آثار تاریخی و تپه‌های تاریخی را اولو.یت نخست میراث فرهنگی اعلام کرد.

nike shox mens australia women soccer players - White - DA8301 - 101 - Nike Air Force 1 '07 LX Women's Shoe | CZ0948 - size 10 air jordan high heels - Nike Air Max 95 OG Neon 2020 (PS) - 001

خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ 6 حفار غیرمجاز در باغملک خوزستان دستگیر شدند.
 
افشین حیدری اظهار کرد: در روزهای گذشته شش حفار غیرمجاز که در تپه‌های تاریخی شهرستان باغملک واقع در منطقه «تم‌بهار» در حال حفاری بوده‌اند شناسایی و دستگیر شده‌اند.
 
وی با اشاره به وسائل کشف شده از این افراد گفت: در بازرسی‌های انجام شده آلت‌های حفاری و یک دستگاه فلزیاب از این افراد کشف شده است که تحویل مراجع قضایی شد.
 
وی خاطر نشان کرد: این شش نفر پس از راهی شدن زندان با وثیقه بسیار سنگین آزاد شده‌اند و در حال پیگیری پرونده این افراد هستیم تا به مجازات برسند.
 
حیدری با اشاره به اینکه حفاظت از آثار تاریخی اولویت نخست میراث فرهنگی است، گفت: باید داشته‌های موجود را حفاظت کرد و به این دلیل مبارزه جدی با حفاران غیرمجاز و تعدی کنندگان به فرهنگ و هویت کشور در اولویت نخست قرار دارد.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: در راستای مبارزه به حفاران غیرمجاز و تعدی کنندگان به میراث تاریخی خوزستان یکان حفاظت میراث فرهنگی در همه شهرهای خوزستان تجهیز می‌شود و در این باره برنامه‌ریزی کلان شده است.
 
حیدری تاکید کرد: برای مبارزه جدی و تخصصی با تعدی کنندگان به آثار تاریخی با دادگستری خوزستان رایزنی شده است که شعبه ویژه جرائم میراثی استان خوزستان تشکیل شود که در این باره دادگستری خوزستان نظر مثبت خود را اعلام کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه