دوشنبه, 25ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان نگرانی دوستداران میراث فرهنگی ادامه دارد - گوسفندان برای مدت طولانی در موزه آبادان نگهداری می‌شدند

یادمان

نگرانی دوستداران میراث فرهنگی ادامه دارد - گوسفندان برای مدت طولانی در موزه آبادان نگهداری می‌شدند

تبدیل شدن موزه آبادان به آغل گوسفندان خبری بود که اعتراض بسیاری از دوستداران میراث فرهنگی را به همراه داشت.مسئولان موزه جوابیه‌ای برای این خبر منتشر کردند. با این وجود، شهرام شهریار، لیدر گردشگری که این خبر را داده بود در پاسخ به این جوابیه نکاتی را یادآور شد مبنی بر اینکه نه تنها گوسفندان مدت طولانی در موزه آبادان نگهداری می‌شدند بلکه حریم آن هم شکسته است.

تسوق ماست اند هاربر السعودية أونلاين مع تخفيضات 25 - charles barkley nike shoes for sale cheap jordan , نمشي - 75% | nike lunar force one hypebeast shoes price guide - Nike Kobe 7 - TransparenciaShops

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه میراث فرهنگی- چندی پیش خبری با عنوان «موزه آبادان، آغل گوسفندان شد» در خبرگزاری میراث فرهنگی منتشر شد، سازمان میراث فرهنگی برای این خبر، جوابیه‌ای  فرستاد که این جوابیه هم روی خروجی chn قرار گرفت.
 
«شهرام شهریار»، لیدرتور گردشگری که عکس‌ها را تهیه کرده و خبر را در اختیار خبرگزاری میراث فرهنگی گذاشته است، نکاتی در توضیح به موارد ذکر شده از سوی سازمان میراث فرهنگی را یادآور شد که در این مطلب آورده می‌شود.
 
در این جوابیه که در تاریخ 21/9/91 آمده است: واقعیت موضوع این است که در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (4 و 5 آذرماه) چند راس دام در اطراف خیابان جنبی موزه مشاهده شد که جهت جلوگیری از هرگونه حادثه تا پیدا شدن مالک آن‌ها برای ساعاتی در محوطه پشتی موزه نگهداری شدند و پس از حضور مالک، دام‌ها به وی بازگردانیده شد که ضمن تشکر، آن‌ها را جهت قربانی مراسم عزاداری منتقل کردند.»
 
شهرام شهریار در پاسخ به این مطلب می‌گوید که این عکس‌ها در روز چهارم محرم یعنی پیش از مراسم عاشورا و تاسوعا تهیه شده است. بهترین سند برای اثبات این مطلب این است که روزهای عاشورا و تاسوعا موزه تعطیل است و امکان داخل شدن به آن وجود ندارد.
 

 

گوسفندان به مدت طولانی در موزه آبادان نگهداری شده بودند

 
او با اشاره به آغلی که در کنار موزه تعبیه شده است، می‌گوید:« سوالی که دارم این است، چطور ممکن است، برای گوسفندانی که گم شده‌اند، برای دو روز آغلی تعبیه کرد ؟ و چرا این اقدام باید از طرف مسئولان موزه آبادان انجام شود؟ مگر وظیفه نگهداری از حیوانات گم شده به عهده سازمان میراث فرهنگی است؟»
 

 

این آغل برای گوسفندان گم شده به مدت دو روز در محوطه اطراف موزه آبادان ساخته شده است؟

 
شهریار همچنین به میزان فضولات گوسفندان در اطراف موزه اشاره کرده و گفت که این فضولات خبر از مدت طولانی نگهداری گوسفندان در موزه آبادان خبر می‌داد.
 

 

این تصویر گویای آن است که فضولات گوسفندان همه محوطه موزه را پر کرده است

 
او همچنین از افزایش ساخت و سازها در کنار موزه ملی آبادان خبر داد و گفت: «در اطراف موزه دو منبع آب با ارتفاع 27 متر ساخته شده، این در حالی است که ارتفاع موزه آبادان 22 متر است. این منبع‌های آب در فاصله‌ای در حدود 10 متر تا موزه احداث و باعث شکستن حریم آن شده‌اند.»
 

 

منبع های آب حریم موزه آبادان را شکستند

 
او همچنین به نگهداری آهن آلات و ضایعات در ضلع جنوب غربی موزه اشاره کرده و گفت که در مورد نگهداری این ضایعات در موزه چه توجیهی وجود دارد.
 
موزه آبادان یکی از موزه‌های مهم این شهر به شمار می‌رود و بنای آن با طرحی از هانیبال ساخته شده است. موزه آبادان دارای یک تالار اصلی و دو تالار جنبی است. تالار اصلی؛ محل نمایش آثار دایمی موزه از جمله آثار به دست آمده از شوش (هزاره اول ق. م) و آثار دوره صفوی و قاجاری‌است.
 

 

این تصویر گویای وضعیت قفسه های داخلی موزه تاریخی آبادان هستند

 
آثار مردم‌شناسی و نیز هنرهای سنتی در این مجموعه قرار دارد. یکی از تالارهای جنبی‌موزه به تالار نمایشگاه‌های موقت اختصاص داده شده‌است و تالار جنبی دیگر را کتابخانه وسالن اجتماعات تشکیل می‌دهد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه