شنبه, 30ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان کشف آثارتاریخی در اطراف متروی اصفهان

یادمان

کشف آثارتاریخی در اطراف متروی اصفهان

شنیده ها حاکی از این است که در حفاری هایی که برای تکمیل خط یک مترو اصفهان اطراف ورزشگاه تختی رخ داده است، تعدادی کوزه سفالی پیدا شده و پس از این اتفاق این کوزه ها از این منطقه خارج شده است.

به گزارش تابناک، شنیده ها حاکی از این است که در حفاری هایی که برای تکمیل خط یک مترو اصفهان اطراف ورزشگاه تختی صورت گرفته، تعدادی کشف اشیای سفالی پیدا شده و پس از این اتفاق  کوزه ها از این ایستگاه خارج شده است.

نکته قابل توجه این است که با وجود این کشفیات شاید حالا باید زمان بیشتری برای افتتاح خط یک مترو در نظر گرفت چرا که با وجود این مسئله میراث فرهنگی اجازه به آسانی گذشتن از این مسیر ها را نمی دهد و به صورت جز به جز این مناطق را بررسی می کند.

گفتنی است روند ساخت ایستگاه مترو جنب ورزشگاه تختی با توجه به پیدا شدن این کوزه ها متوقف شده است.

فریدون الهیاری در گفتگو با  مهر ضمن تأیید خبر تابناک اظهار داشت: ساعتی پیش در  مکان حفر چاهک‌های هواکش مترو در عمق شش متری زمین چندین شی تاریخی از جمله اشیای سفالی کشف شد.

وی با بیان اینکه تیم سه نفره ای از باستان شناسان سازمان و یگان حفاظت میراث فرهنگی در این مکان مستقر هستند، ابراز داشت: اشیای مذکور در حال بررسی بیشتر توسط کارشناسان میراث فرهنگی است اما به نظر می رسد اشیای کشف شده حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ سال قدمت دارند و متعلق به دوره سلجوقی هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه