سه شنبه, 07ام بهمن

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر جزئیات زلزله ای که دماوند، بومهن و تهران را لرزاند

خبر

جزئیات زلزله ای که دماوند، بومهن و تهران را لرزاند

معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله، بزرگای زلزله بامداد امروز را 3.8 ذکر کرد و گفت: گسل این زلزله گسل مشا و از جمله گسل هایی است که در شمال تهران قرار دارد.

دکتر مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات زلزله بامداد امروز شنبه 28 مرداد ماه منطقه دماوند و بومهن، افزود: این زلزله با بزرگای 3.8 در مقیاس ریشتر بوده که درعمق کم رخ داده است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله به بیان گسل مسبب این زلزله پرداخت و اظهار داشت: گسل مسبب این زلزله گسل "مشا" از گسل های البرز مرکزی و از جمله گسل های تهران است که در شمال تهران قرار گرفته است. این گسل از 35 کیلومتری تهرانپارس عبور می کند.
 
وی ادامه داد: این زلزله در مناطق دماوند، بومهن و در شمال شرقی تهران احساس شد.
 
زارع گسل مشا را از جمله گسل های فعال کشور توصیف کرد و یادآور شد: این گسل از گسل های فعال است که همواره انتظار زلزله های کوچک و بزرگ از آن می رود به گونه ای که در سال 89 زلزله ای با بزرگای 3.4 توسط این گسل رخ داد.
 
معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به وضعیت تهران از نظر لرزه خیزی، اضافه کرد: تهران از نظر لرزه خیزی از مناطق پر خطر با ریسک لرزه خیزی بالا است و روی گسل های شمال تهران،‌ کهریزک و ایوانکی قرار گرفته است.
 
وی با تاکید بر اینکه زلزله امروز هرگز ربطی با زلزله اهر-ورزقان ندارد، خاطر نشان کرد: رخ دادن زلزله در منطقه اهر-ورزقان که گسل مسبب آن گسل اهر بوده هرگز ربطی به زلزله امروز بومهن و دماوند ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه