سه شنبه, 25ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها گفتگو

گفتگو

گفت‌وگو با سرهنگ فداکار ارتش که فیلم منتشر‌شده از او شبکه‌های اجتماعی را پر کرد - جلوی ملت ایران زانو‌زدن برایم افتخار است

این‌روزها فیلمی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که تماشای آن خیلی‌ها را به وجد آورده و حتی موجب غرورشان می‌شود. این فیلم کوتاه چند افسر ارتش را نشان می‌دهد که مشغول امدادرسانی به افراد گرفتار‌شده در جاده‌ای برفی هستند.

مصاحبه با دکتر محمدرضا توکلی صابری دربارهٔ دیدار با ناصرخسرو

جالب توجه‌ترین بخش این سفر مهماندوستی و همزبانی با مردمان افغانستان و تاجیکستان بود. من سفرهای زیادی به کشورهای مختلف جهان در قاره‌های مختلف کرده‌ام. در این کشورها معمولا شما به زبان دیگری و یا زبان انگلیسی صحبت می‌کنید. اما اینکه شما از کشور خود خارج شوید و به کشور دیگری بروید که محیطش برایتان غریبه است و باز هم آنجا فارسی صحبت کنید، و مردم آنجا به زبان فارسی که ناصرخسرو در سفرنامه و آثارش به کار برده است، صحبت کنند، حس غریبی به انسان دست می‌دهد. این دو کشور را می توان ایران‌های دیگر نامید. ایران دوم و سوم.

ایرانی باید در ایران بماند - فرهنگ ایرانی مانند ققنوس هربار از خاکستر خود متولد می شود

در 60 سال اخیر نمی‌توان خلیج فارس را خواند و از آثار احمد اقتداری گذشت. زبان شناس ها، باستان شناس ها، و مورخان مهم‌ترین ارجاعات را به آثار او می‌دهند.

این هنر باید تاج سر ایران باشد

نصرالله افجه‌ای گفت: امیدوارم روزی برسد که خوشنویسی واقعا تاج سر ما و کشور باشد، اکنون این هنر فقط در حد اسم، تاج سر ماست.

در همین زمینه