یکشنبه, 26ام دی

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی

رویدادهای فرهنگی

جای خالی را با کتابِ خوب پُر می‌کنیم! (برنامه های هفتۀ کتاب ایران – ۲۴ آبان تا یکم آذرماه ۱۴۰۰)

علی رمضانی، در نشست خبری بیست ‌و نهمین دورۀ هفتۀ کتاب، ضمن اعلام جزییات برنامه‌های این رویداد فرهنگی از برگزاری نوزدهمین دورۀ طرح‌های حمایتی در قالب «طرح پاییزۀ کتاب» در سراسر کشور خبر داد.

سهم زبان فارسی از «ایدفا» ۲۰۱۹ / شمس تبریزی در آمستردام

جشنواره معتبر فیلم ایدفا در حالی به گام پایانی خود رسید که "زبان فارسی" در این دوره از این رویداد جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داد؛ تا جایی که حدود ۵۵ بار زبان فارسی در سالن‌های سینمایی و هنری آمستردام طنین انداخت.

مراسم شب رسام ارژنگی؛ عصر بخارا در مدح رسام ارژنگی به شب رسید

شب رسام ارژنگی مینیاتوریست، مجسمه ساز، نمایشنامه نویس که بیش از نیم قرن پیش چشم از جهان فروبست با حضور جمعی از هنرمندان صاحب نام و علاقه‌مندان به این هنرمند به همت مجله بخارا در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

«پویانمایی (انیمیشن)» و چالش استمرار حضور در فجر/این سیمرغ تنها دو مدعی دارد!

تنها دو ‍پویانمایی سینمایی فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره فجر را پر کرده‌اند و در صورت آماده شدن هر دو برای نمایش، باز هم شاهد رقابت جدی بر سر سیمرغ تازه متولدشده انیمیشن در «فجر» نخواهیم بود!

زبان ملت، هستی ملت

کتاب زبان ملت هستی ملت، نوشتۀ امامعلی رحمان، رئیس جمهوریِ  تاجیکستان است که زیر نظر حسن قریبی به خط فارسی برگردان شده و نشر خاموش آن را با همکاری بنیاد سعدی، در ۵۷۵ صفحه و با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه، به بهای ۱۵۰هزار تومان منتشر کرده است.

کتاب جدید استاد محمدعلی موحد با عنوان «در کشاکش دین و دولت» نقد می‌شود

نشست نقد این کتاب روز چهارشنبه (۱۳ آذرماه) از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در تالار اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی با حضور محمدعلی موحد، حاتم قادری و داریوش رحمانیان برگزار می‌شود.

در همین زمینه