سه شنبه, 25ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی

رویدادهای فرهنگی

برگزاری همایش بین‌المللی زاگرس‌شناسی، با موضوع: «بررسی منشاء پیدایش حیات انسان در زنجیره کوه‌های زاگرس»

بنیاد ایرانشناسی با هدف شناخت و شناساندن بهتر ایران و حس ضرورت ویژه برای مطالعات زاگرس‌شناسی در نظر دارد، فعالیتهای گسترده و وسیعی را در این حوزه متمرکز کند.  برگزاری همایش زاگرس‌شناسی در سطح بین‌المللی از جملهٔ این اقدامات است.

برگزاری دو نشست در شهر کتاب؛ روانکاوی خردسالان و تأثیر سعدی بر میراث عبیدزاکانی بررسی می‌شود

دو نشست بررسی کتاب «کودکان خردسال و والدین آن‌ها»‌ و «تأثیر ذهن و زبان سعدی بر میراث ادبی عبید زاکانی» چهارشنبه این هفته در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی؛ جشنواره ملک‌الشعرای بهار فراخوان داد

 

دبیرخانه سومین جشنواره انجمن‌های ادبی برای دریافت گزارش «بهترین برنامه‌های انجام‌شده سال ۹۷» و «طرح‌های قابل اجرا در سال ۹۸» فراخوان داد.

 

فروش سررسید ایرانشهر 1398

 

 

این گاهشماری که به شیوۀ «سررسیدنامه» تدوین و منتشر شده است، در روزهای پایانی سال 1397 به بازار آمده است.

 

در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ بزرگداشت اقبال لاهوری برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت اقبال لاهوری، شاعر، فیلسوف و سیاستمدار برجسته جهان اسلام سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۷ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

دوربین‌هایی در جستجوی حکیم فردوسی - جشنواره ملی عکس شاهنامه

دبیر جشنواره ملی عکس شاهنامه معتقد است: کارهای بسیاری برای فردوسی و شاهنامه شده که عمده آن، پژوهشی بوده است و چندان با رویکرد تصویری به این اثر نگاه نشده بود به همین دلیل تلاش شده نگاه متفاوتی نسبت به این موضوع داشته و عمومی‌تر به آن نگاه کنیم. هدف جشنواره ملی عکس شاهنامه کشف، یافتن و ثبت تاثیر شاهنامه و حضور آن از دریچه دوربین عکاسی است.

در همین زمینه