شنبه, 30ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان کشف کتیبه‌های تاریخی در میمه

یادمان

کشف کتیبه‌های تاریخی در میمه

در پی انجام عملیات گودبرداری و حفر چاه‌های جذب آب‌های سطحی، برای احداث پل زیر گذر در میمه استان اصفهان، چند کتیبه تاریخی از دل خاک بیرون آمد.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | Nike Dunk Low Pro SB 304292 - 102 White Black Trail End Brown Sneakers – Ietp - nike sb mogan mid 2 white laces for sale in ohio

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه میراث فرهنگی - هفته گذشته در پی انجام عملیات گودبرداری و حفر چاه‌های جذب آب های سطحی، برای احداث پل زیر گذر در میمه استان اصفهان، چند کتیبه تاریخی از دل خاک بیرون آمد. رییس نمایندگی میراث فرهنگی و مدیر موزه میمه در گفت و گو با chn این خبر را تایید کردند.
 
 
اگرچه شنیده شده است که این کتیبه ها مربوط به 1300 سال پیش است با این حال روی این کتیبه‌های گلی نقوش برجسته به شکل محراب و نوشته هایی به خط کوفی تزیینی به چشم می خورد. کارشناسان میراث فرهنگی میمه اعلام کردند که تا مطالعات در این زمینه تکمیل نشود، اطلاعاتی منتشر نخواهد شد.
 
بنا بر گفته مسئولان میراث فرهنگی میمه، پس از بررسی و تکمیل پژوهش بر این آثار اطلاعات دیگری از آن در اختیار رسانه ها قرار بگیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه