پنج شنبه, 30ام فروردين

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر 30 سالگی سن آغاز پیری پوست

خبر

30 سالگی سن آغاز پیری پوست

خبرگزاری فارس: از سن 30 سالگی به بعد است که بازسازی سلو‌ل‌های تولید کنندۀ پوست، کاهش می‌یابد و همواری پوست کم می‌شود؛ این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می‌آید.

991 - CN9671 - Blauw - Nike Air Max 1 By You Custom herenschoen - nike air max lays blue cheese commercial actor | Grailify - air force new mexico basketball - nike and jordans 50 dollars in gold price list Light Smoke Grey

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، برای جوان ماندن، پوست‌تان را با کرم متناسب با نوع آن مرطوب نگه دارید، سیگار نکشید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، اجتناب کنید.

*پوست شما در 30 سالگی

در حدود 30 سالگی اولین چروک‌ها ظاهر می‌شوند؛ کبودی و گودی چشم‌ها افزایش می‌یابند، به حدی که کمبود رنگ دانه‌ها می‌تواند باعث برهم خوردن رنگ چهره شود.

*حدود 30 سالگی ، پوست تغییر می‌کند

در واقع از این سن به بعد است که بازسازی سلو‌ل‌های تولید کنندۀ پوست، کاهش می‌یابد؛ به علاوه، همواری پوست کم می‌شود خصوصاً این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می‌آید؛ یک بار در هفته از صمغ بر روی پوست‌تان استفاده کنید، این کار بازسازی سلولی را تقویت می‌کند؛ از ماسک‌های مخصوص درخشان کننده برای بازگرداندن روشنایی پوست استفاده کنید.

*معضل کبودی و گودی دور چشم

باز هم در 30 سالگی است که کبودی و گودی دور چشم اهمیت می‌یابد؛ در برخی موارد (استعمال دخانیات، عدم مراقبت‌های مرتب) ممکن است این کبودی و گودی‌ها حسابی جا خوش کنند؛ از آنجایی که این بخش از صورت، بسیار ظریف و حساس است و بر روی چهره تأثیر می‌گذارد؛ نشانه‌های افزایش سن و خستگی را به خوبی نشان می‌دهد؛ توجه‌تان به این قسمت را 2 برابر کنید، صبح و شب با دقت بسیار و به آرامی به خط کاسۀ چشم با دست ضربه بزنید.

* توجه به چین و چروک‌های واضح

اگر گفته می‌شود که یک زن دیگر هرگز مانند 30 سالگی‌اش زیبا نیست، فقط به خاطر چین و چروک‌های ریز نیست (خطوط باریک اطراف چشم‌ها و دهان)، بلکه دلیلش اولین چین و چروک‌ها هستند که خود را در برخی مناطق نشان می‌دهند؛ چین و چروک دور چشم، خطوط اخم و چین و چروک دور لب‌ها و بینی.

 *با لکه‌های قهوه‌ای مبارزه کنید

30 سالگی آغاز دوره‌ای است که پوست ملانین کمتری تولید می‌کند و این دلیلی است برای کارکرد نامناسب رنگ دانه‌ها در این دوره، سپس لکه‌های قهوه‌ای اطراف چشم‌ها، لب‌ها، روی پیشانی (خصوصاً در طی دوران بارداری یا به دلیل مصرف قرص‌های ضدبارداری و یا قرارگرفتن در معرض آفتاب) ظاهر می‌شوند.

برای معالجۀ این لکه‌ها، باید از پوست‌تان با یک کرم ضد آفتاب یا یک کرم حاوی ویتامین A یا هیدروکینون که به طور موقت جلوی تولید رنگ دانه‌ها را می‌گیرد، محافظت کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه