پنج شنبه, 30ام فروردين

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر سمی‌ترین وسایل داخل کیف شما

خبر

سمی‌ترین وسایل داخل کیف شما

فاکتورهای خرید شاید بی خطر به نظر بیاید اما حاوی مقدار زیادی BPA است. وقتی انگشت دست با این فاکتورها تماس پیدا می کند، مقدار زیادی از این ماده جذب پوست می شود.

75% - تسوق أونلاين في السعودية مع خصم 25 , أحذية ازياء رياضية الجري للرجال , adidas copa mundials in color today schedule 2016 , نمشي | nike sb koston dunk low blue grey hair images - Compra Jordan AIR JORDAN XXXV - 004 - CQ4227

وسایل شخصی مانند تلفن همراه، ضدعفونی کننده دست، فاکتورهای خرید و لوازم آرایشی جزو آلوده ترین وسمی ترین لوازمی است که با خود حمل می کنید.

به نوشته «خراسان» به نقل از تارنمای «Prevention»، هر روز همراه با کیف دستی تعدادی از لوازمی را که ممکن است باعث بیماری مان شود، حمل می کنیم:

تلفن همراه

 تلفن همراه یکی از آلوده ترین این لوازم است. هر چند تلفن همراه به طور مستقیم با بروز بیماری ها ارتباط ندارد اما نتایج تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده کمی نگران کننده است.آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، فعالیت الکترومغناطیسی تلفن همراه را عامل سرطان زا معرفی می کند.

تحقیقات دانشگاهی نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض تلفن، رشد سرطان سینه را تا ۴ برابر افزایش می دهد و مرگ اسپرم ها را ۳ برابر می کند. مغز نیز در معرض خطر قرار می گیرد. تنها ۵ دقیقه استفاده از تلفن همراه به طور چشمگیری گلوکز مغز را در ناحیه ای که در معرض اشعه قرار گرفته است، افزایش می دهد . افزایش گلوکز مغز با بیماری آلزایمر ارتباط دارد.

نکته: برای این که کمتر در معرض اشعه تلفن همراه قرار بگیرید، به جای زنگ زدن پیامک بزنید. هنگام صحبت کردن، تلفن را کمی دورتر از سر خود قرار دهید و تا حد امکان به ویژه در مکالمات طولانی از اسپیکر استفاده کنید هنگامی که از تلفن استفاده نمی کنید آن را در کیف قرار دهید نه روی پا یا جیب.

ضدعفونی کننده دست:اغلب مواد ضدعفونی کننده دست حاوی «بنزاکونیوم کلرید» نوعی ماده فعال است. همچنین، این ماده از خانواده ترکیب های آلرژی زاست.

نکته: برای پیشگیری از بنزاکونیوم کلرید، از ضدعفونی کننده عاری از رنگ های مصنوعی و رایحه استفاده کنید. بیشتر رنگ ها و رایحه ها بی ضرر است اما ممکن است واکنش حساسیت زا روی پوست ایجاد کند.

قبض و فاکتور خرید

فاکتورهای خرید شاید بی خطر به نظر بیاید اما حاوی مقدار زیادی BPA است. وقتی انگشت دست با این فاکتورها تماس پیدا می کند، مقدار زیادی از این ماده جذب پوست می شود. اگر چه نتیجه قطعی درباره تاثیر BPA روی انسان در دست نیست اما نتایج بررسی های انجام شده روی حیوانات نشان می دهد که این ماده با بروز چاقی مفرط، افزایش خطر دیابت، سرطان و ناباروری ارتباط دارد. علاوه بر آن، باعث اختلال در عملکرد غدد درون ریز می شود و روی سوخت و ساز تاثیر می گذارد.

نکته: کافی است از فروشنده یا دستگاه فاکتور نگیرید. در صورت گرفتن فاکتور بلافاصله دست ها را بشویید و هر چه فاکتور در کیفتان وجود دارد را خالی کنید تا با مواد خوراکی در کیف در تماس نباشد.

شیشه آب معدنی

قوطی نوشابه یا شیشه آب منبع عمده BPA است. هنوز بسیاری از کارخانه ها از این ماده در ساخت قوطی و شیشه پلاستیکی استفاده می کنند.

نکته: به جای شیشه پلاستیکی ، از ظروف با جنس شیشه یا استیل استفاده کنید. زیرا این مواد با تغییر دما ماده شیمیایی از خود رها نمی کند. در صورت مصرف آب معدنی، شیشه پلاستیکی را پس از مصرف در زباله های بازیافتی قرار دهید و دوباره از آن استفاده نکنید. از قرار دادن این شیشه ها در معرض نور خورشید، حرارت یا رطوبت که باعث خروج ماده شیمیایی می شود، بپرهیزید.

عطر

شرکت های تولیدکننده عطر، تمام مواد به کار رفته در محصول خود را در برچسب ذکر نمی کنند. این امر می تواند مشکل ساز شود زیرا اگر مشکل حساسیت داشته باشید نمی توانید، ماده شیمیایی موجود در آن را که باعث بروز آلرژی شما می شود، تشخیص دهید. به عنوان مثال فتالیتس باعث اختلال در ترشح هورمون های مردانه می شود و با ناباروری در مردان و نقص جنین ارتباط دارد.

نکته: سعی کنید از عطرهای طبیعی استفاده کنید.

چرب کننده لب

بسیاری از مواد چرب کننده لب حاوی ماده ای شیمیایی است. این ماده باعث اختلال هورمون ها می شود و در صورت مصرف طولانی به سیستم عصبی آسیب می رساند. ماده دیگر ضدپیری موجود در آن به نام رتینول پالمیتات در صورت قرار گرفتن در معرض نور می تواند ترکیب سرطان زای خطرناکی تولید کند.

نکته: از مواد چرب کننده طبیعی عاری از پارابنز، وازلین، رتینول پالمیتات ، رایحه های مصنوعی و ضدآفتاب های شیمیایی استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه