پنج شنبه, 30ام فروردين

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر عینک‌های آفتابی را از دست‌فروشان نخرید

خبر

عینک‌های آفتابی را از دست‌فروشان نخرید

عینک هایی که اشعه ماورا بنفش را به خوبی جذب نمی کنند و مردمک چشم را گشادتر می کند، استاندارد نیستند.

boohoo , Womens & Mens Clothes , Shop Online Fashion | nike air terra kimbia blue book list series UK: Sneaker Releases, Style Guides & Beauty News

یک فوق تخصص چشم بیمارستان ولی عصر(عج) استان زنجان گفت: بسیاری از دوره گردها نسبت به فروش عینک های آفتابی اقدام می کنند که بسیاری از این اقلام فاقد استانداردهای لازم هستند.

محمد فاتحی، در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به اینکه در خرید عینک های آفتابی باید به مسایل خاص توجه شود، افزود: این نوع عینک ها به لحاظ جنس، نوع و رنگ آن اهمیت ویژه ای دارد.

وی یادآور شد: رنگ عینک آفتابی باید خاکستری و یا قهوه ای باشد و از رنگ‌هایی دیگر مانند زرد و یا سبز در آنها استفاه نشده باشد چرا که این رنگ ها به مرور زمان در دید چشم اختلالاتی را ایجاد می کنند.

این فوق تخصص چشم بیمارستان ولی عصر(عج) استان زنجان، عینک های uv400 را بهترین نوع آن برای استفاده افراد اعلام کرد و گفت: علاوه بر آن جنس عینک نیز باید از پلی کربنات باشد که بیشتر موج اشعه UBA را بازتاب می دهد.

وی، تصریح کرد: عینک هایی که اشعه ماورا بنفش را به خوبی جذب نمی کنند و مردمک چشم را گشادتر می کند، استاندارد نیستند.

فاتحی افزود: در مراکز معتبر عینک فروشی دستگاه‌های خاص برای تعیین میزان اشعه فرابنفش وجود دارد و این مهم به اطمینان بخشی خریداران منجر می شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در خرید عینک های آفتابی برای کودکان نیز باید ویژگی های ذکر شده مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد : علاقه مندان باید عینک های آفتابی را از مراکز مجاز به ویژه اپتومتریست ها خریداری کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه