جمعه, 03ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی دیده‌بان خلیج فارس الوطن کویت: گردانندگان "عصرایران" هم مانند بقیه ایرانی ها متکبر هستند
عصرایران - روزنامه کویتی " الوطن" در مطلبی به قلم یکی از نویسندگان ضدایرانی به نام "مفرج الدوسری " بار دیگر به عصرایران حمله کرد.

عصرایران ، متن کامل مطلب "الوطن کویت" که می تواند گویای طرز فکر و سطح اندیشه رسانه های وابسته به حکومت کویت باشد را عیناً منتشر می کند و در پایان نکاتی را متذکر می شود.
الوطن کویت چنین می نویسد:

سایت رسمی عصر ایران همچنان صفحه نخست خود را با دو مطلب از من با عناوین "عصر کسری بازنخواهد گشت" و "وزیر کشور برائت" که در هفته های گذشته نوشته بودم پر کرده است. در کنار این دو مقاله، مطالب خلاف واقع نیز اضافه کرده است که سزاوار پاسخ یا توجهی از طرف ما نیست. به مانند کسی که برخلاف آنچه که در باطن دارد، تظاهر می کند و دارای مقاصد سیاهی است که برکسی پوشیده نیست.


این سایت همچنین در صفحه نخست خود مطلبی تحت عنوان "پرونده سیاه کویت " منتشر کرد که البته سیاه تر از قلب های آنها نیست.

این سایت پاسخی را به همراه بسیاری از اشتباهات و مغلطه ها در برابر اظهارات شیخ عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات درباره جزایر اشغالی منتشر کرد و مدعی شد که این اظهارات دارای مصرف داخلی است و وی در اظهاراتش نادرست بوده.

این سایت همچنین با یادآوری حمایت امارات از صدام برای جلوگیری از شکست وی، دعوت شیخ عبدالله از شهروندان اماراتی برای تفکر درباره چگونگی کمک به برادران خود که در جزیره ابوموسی زندگی می کنند را به سخره گرفته و سپس به مطلبی اشاره می کند که به آن مشهور نیستند.
 
این سایت در این باره می نویسد: "اگر اماراتی ها در جزیره ابوموسی زندگی می کنند و ایران به این موضوع رضایت داده است نشانه حسن مهمان نوازی ایرانی هاست. "

گردانندگان عصر ایران که با مقایسه میان "اشغال جزایر توسط ایران و اشغال فلسطین توسط اسرائیل" هوش وحواس خود را از دست داده اند مدعی شدند این مقایسه طرح آمریکایی است که برخی از کشورهای عربی نیز با آن موافقت کرده اند و آن را در ادبیات و رسانه های خود نیز ترویج می کنند .

نمی دانیم ایرانی ها می خواهند تا حضور آنها را در سرزمین های عربی چه بنامیم ، اگر "اشغال" ندانیم.
 
سپس گردانندگان عصر ایران ناگهان در مورد حق صحبت می کنند و انگار که وحی بر آنها نازل شده است می گویند: "اسرائیل می خواهد تا تقابل را میان کشورهای عربی و ایران متوجه کند " ولی فراموش کرده اند آنکه این واقعیت را عملی می کند ایران است.
 
ایران با اقدامات به دور از تدبیر و غیرمسولانه و تهدید دائمی جهان عرب و اسلام و به ویژه کشورهای عربی خلیج (فارس) و از جمله اشغال جزایر اماراتی و ادعای اینکه در رفتار رِژیم شاه در برابر موضوع استقلال بحرین، خطا و خیانت صورت گرفت ، به اسرائیل در تحقق این هدف کمک می کنند.

از نظر آنها بحرین جزئی از ایران است و هنوز اندیشه بازگرداندن آن وجود دارد و وجود بحرین مستقل و دارای حاکمیت نیازمند بازنگری است.

هر کسی نیز بخواهد درباره مقاصد فعلی هسته ای ایران سوالی کند می بایست همیشه آنچه که در جنگ عراق و ایران روی داد یادآوری کرد تا یقین پیدا کنند که ایران به دنبال فرصتی است تا کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) را برای مواضعشان مورد بازخواست قرار می دهد.

گردانندگان عصر ایران عاشق خلط مبحث و دروغ و... هستند. آنها تایید می کنند که اشغال فلسطین با انگیزه مذهبی صورت گرفت ولی رد می کنند که اشغال جزایر دارای انگیزه های استعماری است.

سپس درباره خواست امارات برای رجوع به دادگاه بین المللی نیز تشبیهی را مطرح می کنند که نه عقلی آن را می پذیرد و نه منطقی. آنها می گویند: این خواست مانند آن است که مردی زن زیبایی داشته باشد و مردی مدعی همسرش شود و به او بگوید بیا برویم دادگاه تا ثابت کنی که این زن همسر تو است.

این تشبیه سخیفی است و سخیف تر از آن هم این است که مدعی شوند: خاک ایران برای ایرانی ها مانند ناموسشان است و از آن دفاع خواهند کرد حتی اگر این موضوع منجر به جان دادن آنها شود.

چگونه آنچه را که برای خود مجاز می دانند برای دیگری ممنوع می کنند. آیا ایرانی ها فردی را می شناسند که برای ناموس و سرزمینش، جانش را فدا نکند یا اینکه این نیز تکبر ایرانی است؟
تکبری که گردانندگان عصر ایران از آن و از مقاصد واقعی ایران پرده بر می دارند.
 
تکبری که از طریق تهدید دائمی علیه دیگران با این مطلب که "همسایگان اماراتی ما بهتر است کمی هم به آینده بنگرند و به روزهایی فکر کنند که سایه حمایت آمریکا از بالای سر آنها برچیده شود و وضعیت تغییر کند لذا به سود آنهاست که رابطه با کشوری که ذاتا قوی تر از آنهاست را به هم نزنند تا خود و فرزندانشان هزینه آن را در آینده بپردازند."

تکبر باعث شده تا پرده ای جلوی چشم ایران را بگیرد و برقلب آنها پوششی قرار بگیرد تا درک خود را از دست بدهند.

سخن شیخ زاید درباره جدا شدن بخش ارزشمند از کشورش به وسیله ایران ،سخن حق و مشروع است و مطالبه بازگرداندن آن اقدامی شجاعانه است.

پاسخ عصرایران

1 - نویسندگان کویتی بهتر است به جای آن که دلشان برای جزایر سه گانه شور بزند ، شش دانگ حواس شان به کشور خودشان باشد تا خدای ناکرده ارتش شجاع کویت مجبور نباشد در مقابل حملات احتمالی ، بار دیگر رکورد سریع ترین فرار تاریخ را که متعلق به خودش هست بشکند!

2 - موضوع جزایر سه گانه ، موضوعی است بین ایران و امارات و لازم نیست کویتی ها خودشان را قاطی ماجرا کنند و لذا در باب افاضات شان راجع به جزایر ، هیچ نمی گوییم مگر این که یک رسانه اماراتی طرف مان باشد.

3 - اصل ماجرای این نزاع رسانه ای از زمانی آغاز شد که عصرایران ، به مدعیان " خلیج ع ر ب ی" پیشنهاد داد در مقابل دوربین های تلویزیونی ، یک مناظره "علمی" و "مستند به مدارک تاریخی" برگزار کنند و از آن تاریخ تا کنون برخی رسانه های افراط گرای عرب علیه عصرایران مطلب می نویسند و نژاد پرست مان می خوانند و نظایر این اتهامات.
اکنون نیز به آنان پیشنهاد می کنیم به جای حاشیه رفتن ، اگر مردی در میان شان هست ، جلو بفرستند تا درباره نام تاریخی خلیج فارس مناظره کنیم و اگر هم مرد میدان عقل و گفت و گو نیستند ، بهتر است زبان در کام گیرند و خموشی برگزینند.

4 - درباره پرونده کویت در جنگ تحملیلی عراق علیه ایران نیز همان طور که وعده داده بودیم ، مستنداتی ارائه کردیم ولی جواب الوطن کویت این بود که قلب عصرایرانی ها سیاه است؛ ( به این می گویند جواب علمی!).

5 - پرسیده : "آیا ایرانی ها فردی را می شناسند که برای ناموس و سرزمینش، جانش را فدا نکند یا اینکه این نیز تکبر ایرانی است؟ "
جواب می دهیم: بله ، می شناسیم ؛"خودتان"!
تاریخ این را ثبت کرده است که حاکمان و ژنرال های کویتی وقتی متوجه پرواز جنگنده های عراقی به سمت کشورشان شدند ، ناموس و سرزمین شان را رها کردند و پا به فرار گذاشتند و حالا جالب است همان ها برای مردم ایران که هشت سال شجاعانه جنگیدند ، دم از کشته شدن برای ناموس و وطن می زنند و شرم هم نمی کنند با آن سابقه شان!

6 - درباره فلسطین و اسرائیل بهتر است کسانی که "هم زبانان و هم کیشان" خود را در برابر صهیونست ها تنها گذاشته اند ، حرفی نزنند ، در حالی که می دانند ایران در طول 31 سال بعد از انقلاب ، بیشترین کمک ها را به جبهه مقاومت اسلامی در برابر صهیونست ها کرده که از جمله ثمرات آن ، آزادی بخش وسیعی از اراضی اشغالی جنوب لبنان و نیز پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه و ناکامی اسرائیل در جنگ 22 روزه است.
راستی حکومت کویت چه دستاوردی در مقابله با اسرائیل داشته است؟ امیدواریم "الوطن کویت" در یکی از شماره های آینده اش در این باره توضیحاتی بدهد.

7 - درباره تکبر ایرانی نوشته اند که باید گفت ، ایرانی ها متکبر نیستند اما برخلاف " بعضی ها "، عزت نفس بالایی دارند و درست به همین دلیل است که نیازی به تحریف تاریخ و نام های تاریخی و چشمداشت به خاک این و آن ندارند.

8 - و البته دوستان کویتی مقادیری هم فحش و بد و بیراه گفته اند که نه در شأن ماست که پاسخ ناسزاهایشان را بدهیم و نه ادب چنین حکمی می کند که در حضور خوانندگان فرهیخته عصرایران ، مقابله به مثل کنیم ؛ "الوطن کویت" بداند ، ایرانی ها علاوه بر عزت نفسی که بدان اشاره شد ، " ادب" را هم بسیار مهم و محترم می شمارند.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه