پنج شنبه, 31ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر رونمایی از شاهنامه نفیس استاد شکیبا

خبر

رونمایی از شاهنامه نفیس استاد شکیبا

هم‌زمان با آیین پایانی نمایشگاه یک عمر دستاوردهای هنری استاد حجت‌الله شکیبا از شاهنامه نفیس با نگاره‌های شکیبا و گزینش اشعار میثم موحدفرد به کوشش خانه فرهنگ و هنر گویا و با همکاری بنیاد فردوسی در روز آدینه به تاریخ سوم خرداد از ساعت 16 در تالار فرهنگ‌سرای نیاوران رونمایی خواهد شد.

adidas calabasas cream factory san jose menu - GZ3194 - adidas Ultra Boost 2021 White Multicolor | nike dri fit mens training pant shoes for sale

بنابر این گزارش در آیین رونمایی از شاهنامه نفیس خانه فرهنگ و هنر گویا، دکتر حسین الهی‌قمشه‌ای سخنرانی خواهد کرد و نمایشگاه «نیم قرن هنر» استاد حجت‌اله شکیبا با حضور هنرمندان و فردوسی‌شناسان در 3 نگارخانه فرهنگ‌سرای نیاوران به کار خود پایان خواهد داد.

گفتنی است در این آیین، بنیاد فردوسی از ناصر میرباقری، مدیر نشر خانه فرهنگ و هنر گویا به عنوان ناشر برگزیده شاهنامه‌های نفیس تقدیر خواهد کرد.

شایان ذکر است، استاد حجت‌الله شکیبا در مهر ماه 1328 در شهر گرگان چشم به جهان گشود. وی پس از آموزش هنر نگارگری در دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران در زمینه‌های شناخت طبیعت، عکس‌نگاری، سیری در تاریخ پر افتخار ایران از دوره هخامنشیان تا قاجار، نقش بانوان در تاریخ، نگاهی به مدرنیسم و عکاسی، فرم، رنگ و انعکاس نور آثار هنری گوناگونی طراحی نموده است.

هم‌چنین استاد شکیبا با پژوهشهای ژرف در اثرهای سترگ زبان و ادب پارسی، نگاره‌های ارزشمندی بر پایه دیوان حافظ و خیام و مثنوی معنوی مولوی و شاهنامه فردوسی خلق کرده است و تا کنون کتابهای «نقاشی‌های شکیبا»، «نقش عکس در هنر ایران»، «ایران‌دخت»، «رباعیات حکیم عمر خیام»، «به کوروش»، «دیوان حافظ» و «شاهنامه فردوسی» از او به زیور چاپ آراسته شده است. از دیگر افتخارهای هنری استاد شکیبا همکاری با زنده‌یاد علی حاتمی برای تصویرسازی و نگارگری در «سریال هزاردستان» و طراحی نقاشی‌های فیلمهای «کمال‌الملک» و «دلشدگان» است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه