دوشنبه, 01ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم زمین قرمز، زمین سالم

زیست بوم

زمین قرمز، زمین سالم

ناسا تصاویری از زمین ناشناس و قرمز رنگ منتشر کرده است که هرگز پیش از این دیده نشده بود.

FW0663 - adidas samba ireland live score last night - adidas Futurenatural Shoes Vivid Red Mens | womens air max 90 iron - 134 Air Jordan 1 High OG "University Blue" 2021 For Sale - 555088

به گزارش مهر، این تصویر گیج کننده که یادآور شمایلی از تصویر آبی مرمرین از زمین است و توسط فضانورادان آپولو گرفته شد، حاصلخیزترین مناطق سیاره ما را نشان می‌دهد.

از آنجا که گیاهان سالم بیش از گیاهان تحت استرس، نور نزدیک به فرو سرخ از خود منعکس می‌کنند، رنگ سرخ درخشان در تصویر نشان دهنده شاخ و برگ متراکم و در حال رشد است و از سلامت زمین خبر می‌دهد.

این تصویر با استفاده از داده‌های فضاپیمای مسنجر که در سال 2004 به فضا پرتاب شد گرفته شده است.

این فضاپیما به عنوان بخشی از سفر هفت ساله خود به سوی عطارد، یک سال پس از پرتاب، به دور زمین گشت تا تجهیزات خود را برای سفرش بیازماید و در این گردش نگاهی نیز به سیاره موطن خود کرد.

در این تصویر آمریکای جنوبی و بخش‌هایی از آمریکای شمالی و آفریقا از نگاه دوربین دید باز سیستم تصویربرداری دوتایی فضاپیمای مسنجر نشان داده می‌شود.

این دوربین دید باز، نوری را در 12 طول موج مختلف از جمله نور مرئی و نور مادون قرمز ثبت کرده است.

در این تصویر نور فروسرخ به جای نور آبی در یک ترکیب سه باندی جایگزین شده است. تصویر به دست آمده نسبت به نسخه رنگی طبیعی متفاوت است چرا که جو رنگ آبی را می‌پراکند.

به هر حال نور فروسرخ که از جو می‌گذرد نسبتا کمتر پراکنده می‌شود و دید شفاف‌تری می‌دهد.

گیاهان نور نزدیک به فروسرخ بیشتری را نسبت به نور قرمز یا سبز منعکس می‌کنند و در این تصویر ترکیبی نور نزدیک به فرو سرخ به نظر قرمز می‌آید.

علاوه بر عرضه تصویر شفاف‌تر، این جایگزینی رنگ، اطلاعات بیشتری نسبت به رنگ طبیعی به ما می‌دهد.

از آنجا که گیاهان سالم بیش از گیاهان تحت استرس، نور نزدیک به فرو سرخ را منعکس می‌کنند این رنگ سرخ درخشان نشان دهنده شاخ و برگ متراکم و در حال رشد است و از سلامت زمین خبر می‌دهد.

به همین دلیل زیست شناسان و اکولوژیست‌ها نیز معمولا از دوربین‌های فروسرخ برای تصویربرداری از جنگل‌ها استفاده می‌کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه