یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش از کارت سوخت کشتی گیران پرسپولیس تا کنایه فردوسی پور به ژنرال! - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

ورزش

از کارت سوخت کشتی گیران پرسپولیس تا کنایه فردوسی پور به ژنرال! - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰، پیرامون شهرآورد 77 بود که حدود 150 دقیقه مورد بررسی قرار گرفت، و نیز بازی‌های هفته‌ هشتم جام بر‌تر و حاشیه آنزیر ذره بین رفت؛ پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که شهرآورد ‌۷۷ چه کیفیتی داشت؟ ۱ـ خوب ۲‌ـ متوسط ۳ ـ ضعیف 4- خیلی ضعیف که در پایان، نزدیک به 78 درصد به گزینه 4 یعنی خیلی ضعیف ، رأی دادند‌، 15 درصدبه گزینه3 ،5 درصد به گزینه 2 و مابقی ( 2در‌صد) گزینه 1 را برگزیدند.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | New Balance 991 Footwear

هفتمین برنامه ۹۰ در جام ۹۲ از ساعت ۱۰:‌‌۴۰ دقیقه آغاز شد و ‌به مانند همیشه دیدنی بود و همانند گذشته، دوشنبه شب‌ از شبکه سه پخش شد و در ادامه به بررسی بازی‌های هفته‌ هشتم جام خلیج فارس و حاشیه آن پرداخت.

به گزارش «تابناک»، در آغاز برنامه، مورد ۹۰ درجه پخش شد؛ افزون بر این که ‌فردوسی‌پور در این برنامه شهرآورد را زیر ذره بین برد، پخش صحنه هایی از دیدارهای فولاد – ذوب آهن ، سپاهان – راه آهن ، صبا – تراکتور و نفت – مس کرمان و صحبت های مربیان و بازیکنان این تیم ها بخش بعدی برنامه نود بود.

 مهمان ویژه این برنامه، امیر حاج رضایی بود که در مورد شهرآورد به تفصیل سخن گفت؛ حاج رضایی در این بخش برای فوتبال ایران ابراز نگرانی کرد و عنوان داشت بیشتر بازیکنان استقلال و پرسپولیس ملی پوش هستند و این نمایش ضعیف در دربی موجب نگرانی برای تیم ملی فوتبال کشورمان می شود.

سپش در ادامه برنامه گزارشی از خانه سالمندان کهریزک در زمان پخش شهرآورد 77 پخش شد که در نوع خود جالب توجه بود.

در بخش بعدی برنامه 90 گزارشی از مراسم خاکسپاری مرحوم محمدی مربی سابق مس پخش شد.

کنایه فردوسی پور به ژنرال!

عادل فردوسی‌پور در گفت و گوی ویژه‌ی برنامه‌ی 90 با حضور امیر حاج‌رضائی به بررسی سطح فنی شهرآورد پرداخت و وقتی آمار فنی این دیدار بررسی شد با رو کردن به کارشناس برنامه گفت: آقای حاج‌رضائی اگر بگوئیم کیفیت شهرآورد خوب نبود، به اجنبی‌پرستی متهم نمی‌شویم ؟ امیر حاج‌رضائی نیز در پاسخ گفت : شاید هم متهم کنند. در این فوتبال بی در و پیکر هر اتفاقی ممکن است بیفتد. در این فوتبال که هرکسی بدون مستندات اظهارنظر می‌کنند هیچ چیز بعید نیست!

عادل فردوسی‌پور در ادامه برای مبارزه با این‌گونه اظهارنظرها و انگ‌های اجنبی‌پرستی مبارزه کرد و به طرفداری رسانه‌ها از کی‌روش گریز زد و گفت : بالاخره کی‌روش تیم ملی را به جام‌جهانی برده است و طبیعی است که مورد حمایت رسانه‌ها باشد.

محمد فنایی کار‌شناس داوری مهمان این هفته برنامه 90، بر این باور بود که در بازی پرسپولیس و استقلال اتفاق خاصی رخ نداد ، البته داور می توانست صادقیان و قاضی را اخراج کند ، بقیه صحنه ها هیچ مشکلی نداشت !؟ بالاخره فنایی هم داور بود و یکی از دست اندرکاران داوریه خوب باید هوای داورها رو یک جوری داشت دیگه !
البته کارشناسی این بازی حدود یک دقیقه بیشتر طول نکشید؟

نظر بوقچی استقلال در باره بازی شش تایی ها
 در حاشیه پخش بازی دربی گفتگوی کوتاهی با سهراب بوقی بوقچی قدیمی مصاحبه کوتاهی داشت .

این بوقچی قدیمی که روز جمعه به ورزشگاه آزادی رفت تا دربی 77 را نیز تجربه کند و با سوال خبرنگاران در خصوص دربی سال 52 مواجه شد که البته جواب جالبی داد.

وی توصیه کرد زیاد پیگیر آن بازی نباشند چراکه برخی در آن مسابقه تبانی کردند تا شکستی سنگین برای استقلال رقم بخورد.
پیش از این نیز برخی از بازیکنان قدیمی استقلال، یکی از مدافعان آن تیم را به تبانی با قرمزها متهم کردند.
فیلم سینمایی و فوتبالیست ها هم پخش شد
پیش از پخش شهرآورد 77 صحنه هایی از خوابیدن تماشاگران و سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس پخش شد. در این بخش از برنامه صحنه هایی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در آن بازیگر با چوب کبریت چشمان خود را باز نگه داشته بود.
از سوی دیگر صحنه هایی از کارتون فوتبالیست ها پخش شد و طی آن اشاره ای هم به بازی ضعیف سرخابی ها شد.
 
اگر شهرآورد سرخابی ها نماد فوتبال ایران است باید به حال تیم ملی فکری کرد. چراکه 6 بازیکن استقلال جزو یاران ثابت تیم ملی هستند و یکی دو بازیکن پرسپولیس نیز در تیم ملی ثابت می باشند.
دلایل فنی و مسائل روانی باعث می شود تا شهرآورد به یک تساوی بدون گل ختم شود.

کفاشیان: کی‌روش تهدیدی نکرد
رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید کارلوس کی‌روش نه فدراسیون را تهدید کرده و نه خبری از استعفای اوست.
علی کفاشیان مهمان تلفنی برنامه 90 بود که در مورد کی‌روش اظهار کرد: بحثی که من مطرح کردم اصلا در ارتباط با مصاحبه سرمربی تیم ملی با خبرگزاری خاصی نبود. در واقع من به صحت آن گفت‌وگو یقین دارم. بحثی که من مطرح کردم درباره شایعه استعفای کی‌روش است که در چند روز گذشته عنوان شده بود.

وی در ادامه افزود: کی‌روش هیچ وقت بحثی از استعفا مطرح نکرده و او هم مثل ما علاقه‌مند است که به کارش با تیم ملی ایران ادامه بدهد و در جام جهانی برزیل روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

در ضمن کفاشیان درباره این شایعه که برخی رسانه‌ها عنوان کرده‌اند که کی‌روش تهدید کرده که اگر تا مهلت تعیین شده پولش را دریافت نکند به ایران بر نمی‌گردد گفت: این مساله همانطور که شما گفتید شایعه است. کی‌روش نه تهدید کرده و نه استعفا داده است. دل نگرانی بزرگ سرمربی تیم ملی مساله برنامه ریزی مسابقات با اردوی تیم ملی است که ما هم با او همنظر هستیم و باید امسال اولویت با تیم ملی باشد.

شیرینی: شما یکی از دلایل تساوی شهرآورد هستید!
در این بخش سعید شیرینی روی خط برنامه آمد و در انتقاد به فردوسی پور گفت: شما خودتان برای مربیان ارزش زیادی قائل نیستید و به نظر من شما یکی از دلایل تساوی شهرآورد هستید.

شیرینی در این بخش در مورد قلعه نویی و دایی صحبت هایی کرد و در این بخش فردوسی پور عنوان کرد لطفا شما که کمتر از 2 سال است به فوتبال آمدید سنگ دیگران را به سینه نزنید!

شیرینی افزود: دوربین شبکه سوم سیما فقط روی نیمکت پرسپولیس متمرکز شده بود و نمی دانم علت این رفتارها چه چیزی است؟! وی ادامه داد: من به هیچ عنوان در جریان بازی نخوابیده بودم و فقط در یک صحنه چشم هایم را روی هم گذاشتم.من تاوان تفکر غیر حرفه ای دوستان شبکه 3 را دادم. اگر ما نمی گذاشتیم دوربین شما روی نیمکت ما متمرکز شود، این اتفاق نمی افتاد. سال قبل خانم نیکی کریمی می خواستند بیایند سر تمرین ما ، او یک بانوی هنرمند است که من احترام خاصی برایش قائلم ولی من اجازه ندادم برای شهرآورد دوربین شان را بیاورند.

ماجرای کارت سوخت کشتی گیران پرسپولیس!
در قسمت کوتاهی از برنامه با محمدی مربی سابق کشتی پرسپولیس مصاحبه کوتاهی پخش شد که وی گفت : قرار بود یک سال کارت سوخت بدهند که البته رویانیان این قضیه را شوخی خواند !

شاغلام حسابی شاکی بود !
در ادامه برنامه پیروانی سرمربی سابق فجر سپاسی روی خط تلفنی برنامه آمد و در خصوص شرایط این تیم در روزهای گذشته گفت: در این تیم خاطرات زیادی داشتیم و به عناوین مختلف لیگ برتر دست یافتیم.

وی افزود: اگر میدانستم مسئولان تیم با هم یکدل نیستند به این تیم نمی آمدم در حالیکه همه می گفتند از ما حمایت می کنند ولی از همان ابتدا علیه ما شعار دادند.

وی ادامه داد: در بازی مقابل داماش شعارهایی بر علیه من داده شد. در طی یازده سال 507 میلیون پول گرفته ام. من عاشق هستم و کاسب نیستم!

وی افزود: یکدلی که طی سالیان گذشته در تیم فجر سپاسی بود امسال در این تیم نبود.وی گفت: می توانستم بمانم و اخراج شوم و پولم را بگیرم و بروم ولی دنبال پول نیستم.جعفر جعفری مدیر عامل باشگاه فجرسپاسی روی خط تلفنی آمد و ابتدا از زحمات پیروانی تشکر کرد و عنوان داشت که وی از مربیان خوب و با اخلاق است و من وی را دوست دارم.
وی در ادامه گفت: من باید نظرات مردم را نیز در نظر بگیرم وگرنه ما بخاطر اینکه خود ایشان اذیت نشود این تصمیم را گرفتیم.

وی در مورد مذاکره با یاوری برای مربیگری فجر سپاسی گفت: به هیچ وجه با یاوری و یا شخص دیگری مذاکره نکرده ایم و اگر کلانتری مربی تیم شده است بخاطر شناختی بوده که ما نسبت به وی داشتیم.

نکونام: شهرآور برای نباختن است!
در بخشی از این برنامه، کاپیتان تیم ملی و هافبک استقلال روی خط برنامه نود آمد و در پاسخ به این سوال که چرا شهرآوردهای اسپانیا انقدر با شهرآورد‌های ایران متفاوت است، اظهار کرد: من تاکنون در سه شهرآورد به میدان رفتم و بنظرم این بهترین شهرآوردیی بود که تجربه کردم. بنظرم مقایسه‌ها اشتباه است. شما بازی استقلال سپاهان را ببینید که چقدر جذاب شده بود. شهرآورد استقلال و پرسپولیس به شکلی است که نمی‌خواهد کسی بازنده باشد. مطمئن باشید اگر می‌باختیم، شدت ناراحتی هواداران خیلی بیشتر می‌شد. به همین دلیل هردو تیم خوب دفاع می‌کنند. به هرحال رای من به نظرسنجی شما، گزینه متوسط است.

رویانیان هم کیفیت شهرآورد را متوسط دانست
در ادامه برنامه90، مدیرعامل پرسپولیس روی خط برنامه آمد و گفت: کل برنامه‌تان اختصاص داده شد به داربی ولی متاسفانه یک طرفه رفتید و ای کاش به ما هم وقت حرف زدن می‌دادید. ای کاش سوالتان یک جور دیگری مطرح می‌شد. شما دو ساعت و خورده‌ای با حاج رضایی روی این مسئله کار کردید که اثبات کنید بازی ضعیف بوده است. این بازی متوسط رو به پایین بود اما من با فتح‌الله زاده هم یک جلسه داشته‌ام و می‌خواهیم کارگروهی تشکیل دهیم و از شما هم می‌خواهیم در این جلسه شرکت کنید.

در این هنگام فردوسی‌پور گفت: نه نه خیلی ممنون!
رویانیان در پایان بیان کرد: به عنوان نکته آخر، من از همه می‌خواهم تا کمک کنند تا شهرآورد بعدی جذاب و پربیننده شود.

 فتح‌الله زاده:آقایان تازه به فوتبال آمدند؟
در قسمت پایانی برنامه نود، گفتگو‌های فتح‌الله‌زاده و بهروان به نمایش گذاشته شد. فتح‌الله زاده بهروان را به عدم درک فوتبالی متهم کرد و گفت: آقایان تازه به فوتبال آمدند؟ جالب این که بهروان حدود 40 سال در فوتبال فعالیت دارد ! بهروان هم بدنسازی دیرهنگام استقلال را عامل مصدومیت‌های بازیکنان استقلال دانست و فشردگی جام را امری اجباری دانست. در نهایت قضاوت در این بخش به عهده بینندگان گذاشته شد.

پرسش و پاسخ نظرسنجی ۹۰
پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که شهرآورد ‌۷۷ چه کیفیتی داشت؟ ۱ـ خوب ۲‌ـ متوسط ۳ ـ ضعیف 4- خیلی ضعیف که در پایان، نزدیک به 78 درصد به گزینه 4 یعنی خیلی ضعیف ، رأی دادند‌، 15 درصدبه گزینه3 ،5 درصد به گزینه 2 و مابقی ( 2در‌صد) گزینه 1 را برگزیدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه