یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش از مشاجره دایی با قهرمانی تا ... - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

ورزش

از مشاجره دایی با قهرمانی تا ... - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰‌ پیرامون بازی‌های هفته‌ دهم جام بر‌تر، بخصوص بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان و حاشیه آن بود. پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا انتقادها به اشتباه داوری منصفانه است؟ 1- آری 2- خیر که در پایان اکثریت بالای مردم 78 درصد به گزینه یک رای دادند و مابقی گزینه 2 را برگزیدند.

SneakersbeShops® , Shop Online For Luxury, High-End Fashion, Expensive & Authentic Designer Brands | Air Jordan Release Dates 2021 + 2022 Updated , IetpShops , nike new arrival for men japan today live full

نهمین برنامه ۹۰ در لیگ ۹۲ از ساعت 10 و 45 دقیقه آغاز شد و ‌به مانند همیشه دیدنی بود، موضوع اصلی برنامه 90 به قضاوت ضعیف محسن قهرمانی در دیدار پرسپولیس و سپاهان و موضع گیری شدید رویانیان و علی دایی علیه این داور اختصاص داشت.

به گزارش «تابناک»، در آغاز برنامه، مورد۹۰ درجه به نمایش درآمد و قرعه‌کشی هفته گذشته نیز انجام شد.
 این نظرسنجی دویست و نودو هفتمین مسابقه نظرسنجی برنامه نود بود .


 هدایت ممبینی کار‌شناس داوری، مهمان این هفته برنامه نود، بر این باور بود که در بازی پرسپولیس و سپاهان قهرمانی داور بازی اشتباه فاحشی داشت و پنالتی سپاهان و اخراج بازیکنان پرسپولیس درست نبود ، جالب این که هدایت ممبینی کار‌شناس داوری 90 خودش ناظر دیدار پرسپولیس و سپاهان بود . در برنامه این هفته 90 صحنه مشکوک از چند زاویه نمایش داده و مشخص شد که ابتدا خلیل زاده مدافع سپاهان روی بازیکن پرسپولیس خطا کرد و پس از آن میثم حسینی به بازیکن سپاهان لگد زد که قهرمانی تنها این صحنه را دید.


مهمان نود: درپرسپولیس بازی می کردم اما پولی ندادند!
مهمان دیگر برنامه ۹۰، مهرداد بایرامی بازیکن جوان گسترش فولاد تبریز بود. بایرامی در ادامه گفت: تیمش امسال در لیگ یکی از 6 تیم بالای جدول می شود و سن کم رسول خطیبی باعث می شود با ما خیلی خوب ارتباط برقرار کند و ما از دل و جان برای او بازی می کنیم. من قبل از این در تیم های پایه پرسپولیس بازی می کردم اما هیچ پولی به ما نمی دادند و روز آخر نقل و انتقالات هم مرا کنار گذاشتند . رسول خطیبی مرا از بین 800 نفر برای ماشین سازی انتخاب کرد و بعد از آن دیگر در تیمش بودم .


عادل فردوسی پور: رئال مادرید پدیده 8 ساله اردبیل را می خواهد!
 فردوسی پور در برنامه 90 دوشنبه شب خود گفت پدیده 8 ساله ای که تصاویرش را یک هفته قبل پخش کرده بود تیم های مختلفی می خواهند.


پخش حرفهای علی دایی به قهرمانی بعد ازبازی با سپاهان
سرمربی پرسپولیس بعد ازبازی با سپاهان گفت: پیش از شروع دیدار می‌دانسته قرار است محسن قهرمانی در این بازی با داوری‌اش به سود سپاهانی‌ها غش کند.
علی دایی در نشست خبری پس از دیدار برابر سپاهان گفت: وقتی داوری بازی را در دقیقه 2 ده نفره می‌کند، چیز خاصی نمی‌توان گفت. از دیشب می‌دانستیم که قهرمانی به آن طرف غش کرده است و آمادگی دارد که ما را ده نفره کند. فدراسیون از ابتدا بگوید که قرار است ما ده نفره بازی کنیم و من بر همین اساس آن تیمم را بچینم. یک اخراج اشتباه همه چیز ما را به باد داد و من مطمئنم هر چه می‌گوییم و بقیه می‌گویند باز هم پاسخ می‌دهند که این اشتباه سهوی بوده است.
دایی ادامه داد: وقتی من فوتبالی نتوانم نتیجه بگیرم پس مسائل دیگری دست به دست هم داده است و اگر امثال من دهان باز کنیم. بسیاری از مسائل روشن می‌شود، آقای قهرمانی! متاسفانه من شماره تلفن‌ها را نمی‌دانم و شماره حساب‌ها را هم نمی‌دانم! چرا دقیقه 2 پنالتی گرفتید؟ اگر تو داوری من پروفسورای داوری داردم. همین می‌شود که سازمان لیگ به هر کسی سوت می‌دهد و هر کس برای خودش سوت می‌زند.
دایی ادامه داد: آقای قهرمانی! لطف می‌کردی و اوایل نیمه دوم بازیکن ما را اخراج می‌کردی. من تا کی حرف نزنم. فقط به بازی پرسپولیس و استقلال اشاره می‌کنم که همین آقا داور بود و فقط به ضرر پرسپولیس سوت زد.


نوبت به دایی رسید
دایی:قهرمانی تماس گرفت و گفت ماست مالی کن!
علی دایی سپس در ادامه اظهار نظر خود اقدام به افشاگری دیگری کرد و گفت که محسن قهرمانی از طریق یکی از دوستانش مرتضی کریمی یکشنبه شب با او تلفنی صحبت کرده و خواسته است تا قضیه داوری دیدار پرسپولیس و سپاهان را ماست مالی کند!
به دنبال داوری جنجالی محسن قهرمانی در دیدار سپاهان با پرسپولیس هنوز ادامه دارد و بخش عمده ای از زمان برنامه دوشنبه شب نود را به خود اختصاص داد. ابتدا محسن قهرمانی روی خط برنامه آمد و منکر هرگونه ارتباط پشت پرده شد !

پس از صحبت های این داور، علی دایی روی خط تلفنی آمد و با تاکید بر صحبت هایی که قبلا نیز انجام داده بود گفت: از روزی که اعلام کردم مدارکی از مسائل و اتفاقات پشت پرده دارم، مدارک بیشتری در اختیارم قرار داده اند و اگر این مدارک را رو کنم اوضاع خیلی ها خراب خواهد شد. متاسفانه همه در این ماجرا درگیر هستند و به همین خاطر نمی شود این ماجرا را مطرح کرد.

مربی پرسپولیس که از صحبت های محسن قهرمانی ناراحت بود به ماجرای گفتگوی تلفنی اش با وی اشاره کرد و گفت: چطور آقای قهرمانی فراموش کرده که دیروز از طریق یکی از دوستانش در دفتر بیمه با من تماس گرفت و گفت که این ماجرا را ماست مالی کن. من هنوز روی حرف هایم هستم و اعتقاد دارم مدارکی که دارم برای اثبات این ماجرا کفایت می کند.

سرمربی پرسپولیس در ادامه صحبت هایش بازهم تاکید کرد که قهرمانی به سمت حریف غش کرده و از شب قبل به سمت حریف رفته بود. او تاکید کرد که مدارک کافی برای پیگیری این ماجرا را دارد و تا پایان کار را دنبال خواهد کرد.

علی دایی سپس رو قهرمانی گفت: شما آقای کریمی را فرستادی دفتر بیمه من. شما چند خط تلفن داری و فکر می کنی با این شلوغ کاری ها می توانی ماست مالی کنی. از جامعه داوری بپرسید که قهرمانی با مرتضی کریمی رفیق است یا نه. من توی دفترم نشسته بودم که آقای کریمی آمد دفتر من. قهرمانی زیر همه چیز زده است. مطمئن باشید که همه چیز ثابت خواهد شد.


پاسخ قهرمانی
محسن قهرمانی، داور جنجالی بازی تیم های سپاهان و پرسپولیس روی خط برنامه نود آمد و به دفاع از خود پرداخت. در ادامه دفاعیات محسن قهرمانی را بخوانید:
در این بازی کلا یک صحنه اتفاق افتاده و تنها صحنه این مسابقه است. وقتی توپ سانتر شد روی یک ریباند توپ برگشت خورد و دو بازیکن با هم درگیر شدند. 
من صحنه را وقتی دیدم که دو بازیکن پرسپولیس و سپاهان با هم روی زمین افتاده بودند و وقتی سرم را برگرداندم فقط لگد بازیکن پرسپولیس به بازیکن سپاهان را دیدم. 
خدا شاهد است که من اصلا صحنه درگیری را ندیدم و بر اساس آنچه که دیدم تصمیم گرفتم. من نیامده ام که از خودم دفاع کنم اما باید بگویم داور دوربین تلویزیون نیست که بتواند یک صحنه را چند بار ببیند. 
گردن من از مو باریک تر است و اگر خطایی از من سر زده حاضرم در هر محکمه ای که بگویند حاضر می شوم. با قاطعیت هم هر گونه حرفی درباره شماره حساب و این حرف ها را رد می کنم به هیچ عنوان چنین حرکت زشتی را انجام نداده ام. 
من تمام صحبت های علی دایی را تکذیب می کنم و هر مدرکی که ایشان به فدراسیون فوتبال داده بعد از تفهیم اتهام حاضر هستم به آنها پاسخ دهم. 


قسمت آخر حرفهای دایی و قهرمانی به مشاجره کشید و هر یک دیگری را حسابی تهدید کردند .
دایی: شما این عکس و سمت نگاه را نگاه کنید ما باید برای شعور مردم احترام قائل شوید.
قهرمانی: من برای شعور مردم احترام قائل هستم و تنها آن چیزی را که می بینم میگیرم.
دایی: شما عکس دوم را نگاه کنید و ببینید سمت نگاه او به چه سمت است؟
قهرمانی: من توپ را نگاه می کردم و آن صحنه را به هرکسی که خواستید قسم می خورم که ندیدم.
دایی: من قسم شما را قبول ندارم. وظیفه شما که داور هستید این است که این صحنه ها را ببینید.


قهرمانی: شما که می گویید پرفسور داوری هستید بهتر است خودتان از این به بعد داوری هم بکنید!


دایی: بله من پرفسور داوری هستم و خیلی بهتر از شما هم داوری می کنم.
قهرمانی: برای شما در داوری و مربیگری و فوتبال آرزوی موفقیت می کنم!
در آخر دایی اظهار داشت تا آخرش هستم و به نتیجه میرسم...


اتهام جدید به محسن قهرمانی؛ جگرخوری با یک مدیرعامل!


مدیرعامل یکی از تیم های فوتبال برخی از داوران را به تلاش برای دریافت رشوه متهم کرد. در شرایطی که بحث اشتباه محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان و اتهامات علی دایی به این داور داغ است، اظهارات مدیرعامل باشگاه نفتون باعث افزایش شبهات شد. مدیرعامل نفتون(بادیه) در گفتگو با خبرنگار برنامه 90 از تخلفات چند داور صحبت کرد که تلاش می کردند بادریافت رشوه، نتایج را به نفع تیم وی رقم بزنند.


 وی در بخشی از صحبت هایش ادعا کرد که محسن قهرمانی نیز در یکی از بازی ها تلاش کرده با وی ارتباط برقرار کند و حتی شب قبل از بازی نیز با وی به جگرکی رفته است. قهرمانی تمامی اظهارات بادیه را تکذیب و اعلام کرد شب قبل از بازی به همراه دو کمک داور خود در هتل حضور داشته است. از نکات جالب این بود که مدیرعامل نفتون، پیامک یکی از داوران را در گوشی همراه خود ذخیره کرده بود که در بررسی های خبرنگار 90 مشخص شد که این شماره ایرانسل، دقیقا مشابه شماره همراه اول داور متهم است!


افشاگری یک داور
مرتضی کریمی کمک داور بازنشسته فوتبال کشورمان نیز که هم اکنون در تیم راه آهن سورینت مسئولیت دارد در ارتباطی تلفنی با برنامه نود در خصوص اتهامات وارد شده به خود گفت: من یک سال است که از داوری خداحافظی کردم. دیروز در زمین پاس فوتبال بودیم و پس از آن بر روی گوشی من چندین نفر از جمله بهمن دهقان تماس گرفتند و از من خواستند که به سعادت آباد بروم. با محسن قهرمانی چندین بار تماس گرفتم و پیامک که جواب نداد و از رامین حقیقی که یکی از دوستان مشترک ماست خواستم با قهرمانی تماس بگیرد و به او بگوید که من دفتر دایی هستم و اگر می خواهد با او صحبت کند.


وی در ادامه گفت: بیایید شفاف صحبت کنیم اگر داوری می خواهد تخلف کند نه رسید می گیرد و نه رسید می دهد آقایان محترم کسی که هم اکنون در سازمان لیگ اس و مسئولیت بسیار حساسی دارد در یک بازی فوق العاده حساس 16 میلیون یورو پول گرفته است! فلاح مدیرعامل تیم برق شیراز که تیمش بسیار متضرر شده است در آن همان بازی داور 16 میلیون یورو گرفته است.


کریمی ادامه داد: در بازی ابومسلم و ملوان من کمک داور بودم چند روز قبل یک آقایی از من خواست به ساختمان آ اس پ بروم با یکی از داوران صحبت کردم و او به من گفت که از طرف شما پول گرفته است و من این موضوع را به عنایت اطلاع دادم و مرا داوری بازی برداشتند ولی اون شخص به من گفت که خریت نکن و بیا پول را بگیر در آن بازی ابومسلم احتیاج به امتیاز داشت تا سقوط نکند اما با یک پنالتی در دقیقه 90 که داور نظر کمک داور خود را که تقصیری هم نداشت شکست خورد.


فردوسی پور: چرا همیشه پای یک مرتضی کریمی در میان است!
کریمی: به من ارتباطی ندارد من الان یک سال است که به آقای علیپور تعهد دادم و بهتر است در این خصوص شما نیز همیشه با افراد مطلع صحبت کنید.


اظهارات سرپرست سپاهان
فرامرزی سرپرست سپاهان یکی دیگر از مهمانان 90 بود وی اظهار کرد :  این صحبتهایی که در خصوص غش کردن داور بازی به یک سمت است قابل پیگیری است و باشگاه سپاهان هیچگاه به دنبال مسائل اینچنینی نبوده و موضع باشگاه ما در این خصوص برخورد قاطع با متخلفان است ضمن اینکه به نظر ما در بازی ما مقابل پرسپولیس اتفاقات عجیبی رخ نداده مگر اینکه در آینده موضوع دیگری ثابت شود باشگاه سپاهان به عنوان سردمدار مبارزه با فساد در فوتبال است. ضمن اینکه در فوتبال هیچگاه یک تیمی که ده نفره شده محکوم به شکست نیست کما اینکه در یکی از بازی های همین فصل تیم ده نفره پرسپولیس حریف خود را شکست داد.


افشاگری مدیر عامل باشگاه ملوان

درودگر مدیر عامل باشگاه ملوان انزلی آخرین مهمان 90 بود و گفت : تیم ملوان در این فصل بیشترین ضربه را از اشتباهات داوری ها خورده است. در سال 1390 در و زمانیکه در استیل آذین بودم در بوشهر بازی داشتیم و از ما نیز درخواست رشوه کردند و حتی این موضوع را با قاضی شریفی رئیس وقت کمیته انضباطی مطرح کردیم و خواستار تعویض داور شدیم اما داور بازی همان داور قبلی بود و حتی به من گفت این چه صحبتهایی بود که در خصوص من مطرح کردید؟ آن بازی یک بر یک تمام شد و اتفاق خاصی نیز رخ نداد چون قبل از آن به کمیته انضباطی اطلاع داده بودیم. کمیته انضباطی به سرعت آرای ما را صادر می کند و حتی در برخی مواقع مثل بازی ما با مس کرمان که هواپیما تاخیر داشت سرمربی ما به کنفرانس قبل از بازی نرسید اما کمیته انضباطی در حکمی عجیب صادر کرد و سرمربی ما را به دلیل شرکت نکردن در کنفرانس مطبوعاتی پایان مسابقه جریمه کرد!


پرسش و پاسخ نظرسنجی90
 پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا اشتباه داوری منصفانه است ؟ 1- آری 2- خیر که در پایان اکثریت بالای مردم به گزینه یک رای دادند و مابقی گزینه را برگزیدند .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه