یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش از انتقاد تند فردوسی‌پور به رویانیان تا مشاجره دایی و فنایی! - هر آنچه در برنامه ۹۰ دیشب گذشت

ورزش

از انتقاد تند فردوسی‌پور به رویانیان تا مشاجره دایی و فنایی! - هر آنچه در برنامه ۹۰ دیشب گذشت

برنامه دیشب ۹۰ یکی از جنجالی‌ترین برنامه خود را پشت سر گذاشت. پرسش نظرسنجی نود این بود که آیا مایلید ایران میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شود؟ ۱ـ آری، ۲ ـ خیر که در پایان ۸۸ درصد تمایل خود را برای میزبانی جام ملت‌های آسیا توسط ایران اعلام کردند، ولی ۱۲ در‌صد مخالف آن بودند.

Women's shoes - adidas hermosa mesh backpack purple and blue color , GiftofvisionShops - Fitness - adidas nite jogger kids - Sports shoes | amazon adidas kids sandals boots clearance 2017

برنامه ۹۰ شب گذشته مانند همیشه دیدنی بود؛ محمد فنایی، ‌کارشناس داوری و احمد مومن‌زاده،‌ مهمانان حضوری این برنامه بودند.


به گزارش «تابناک»، شب گذشته برنامه ۹۰، شش روز پس از آخرین برنامه‌اش دوباره روی آنتن رفت و از ساعت ۲۲ و ۴۵ در ‌شبکه سوم سیما ‌روی آنتن رفت.

بنا بر این گزارش، در آغاز برنامه نود عادل فردوسی‌پور ابهام بزرگی را برطرف کرد و مشخص شد که ورزشگاه آزادی چند هزار نفری است.

او عوامل برنامه‌اش را به آزادی فرستاده بود تا پس از گفت‌و‌گو با مسئولان این ورزشگاه، سرانجام به یک عدد درست در خصوص شمار ‌تماشاگران دست پیدا کند.

 مسئولان ورزشگاه آزادی اعلام نمودند با توجه به این که طبقه دوم این استادیوم هنوز مجهز به صندلی نشده، مشخص شد که در مجموع ۹۳ هزار تن می‌توانند مسابقات فوتبال را در ‌این ورزشگاه ببینند.

این در حالی است که در گزارش‌های سال‌های دور‌‌ همان زمان که هنوز صندلی‌های طبقه اول هم سیمانی بود، گزارشگران فوتبال‌ به عدد ۱۲۰ هزار تن هم رسیده بودند.

محمد فنایی ‌کار‌شناس داوری بر این باور بود که در بازی استقلال و سپاهان پنالتی سپاهان به درستی اعلام شد و یک پنالتی روی غلامی هم گرفته نشد؛ افزون بر این که دو پنالتی به سود استقلال روی قاضی و نوری را داور نادیده گرفت. وی همچنین بر این باور بود که امیرحسین صادقی به دلیل خطا روی رحمان احمدی باید اخطار دریافت می‌کرد که در این صورت این بازیکن با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج می‌شد.

پاسخ فردوسی‌پور به رویانیان و دایی

عادل در بخشی ار سخنانش خطاب به رویانیان گفت: خوب است من هم بگویم که شما سه نفر را کشته‌اید و سپس عذر خواهی کنم؟ نه از لحاظ شرعی، نه از لحاظ اخلاقی و نه از لحاظ انسانی بیان کردن این حرف‌ها درست نیست.

پس از آن که عادل فردوسی‌پور در برنامه هفته گذشته‌اش، داوری دیدارهای پرسپولیس را با نظر کار‌شناسان بررسی کرد، مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مصاحبه‌های متعددی تأکید کردند، چون فردوسی‌پور در برنامه‌اش به موضوع داوری و پنالتی برای این تیم پرداخته، داور دیدار برابر ذوب آهن برای پرسپولیس پنالتی نگرفت.

فردوسی‌پور در برنامه دوشنبه شب خود به اظهارات محمد رویانیان واکنش نشان داد. وی هنگامی که به این موضوع اشاره داشت، رو به دوربین کرد و گفت: شما که متشرع هستید، آیا کاری که کردید، اخلاقی و انسانی است؟ آیا درست است که بیایید هر حرفی دلتان می‌خواهد بزنید و بعد ‌عذرخواهی کنید؟

وی خطاب به رویانیان گفت: اگر شما‌ مباحث دیگری دارید، چرا این بحث‌ها را پیش می‌کشید؟ از هر نظر هم که این موضوع را در نظر بگیرید، کار اخلاقی و انسانی نیست. مطرح کردن این مبالغ خنده‌دار است. رحمتی و نکونام هم با این همه درآمدی که دارند، اینقدر پول نمی‌گیرند.

عادل فردوسی‌پور ادامه داد: من پیش از این هم در مورد مبالغ دریافتی و درآمد برنامه صحبت کرده بودم؛ اما باز هم می‌گویم که درآمد کل یک سال برنامه نود به اندازه یک بازیکن درجه سوم شما هم نیست. من ۱۵۰ تن عوامل برنامه دارم که همه مدیران سازمان صداوسیما هم از این موضوع آگاهند و می‌توانند در این باره شهادت بدهند.

مجری برنامه نود گفت: من پیشتر هم گفته‌ام که از پیامک‌ها و تبلیغات یک ریال هم به برنامه نود و من نمی‌رسد. آقای رویانیان خوب است من هم بگویم شما سه نفر را کشته‌اید و بعدش عذرخواهی کنم؟

تهیه کننده و برنامه ۹۰ که از اظهار نظر مدیرعامل پرسپولیس دلخور بود در ادامه طعنه‌هایش به محمد رویانیان رو به محمد فنایی کار‌شناس داوری برنامه‌اش کرد و گفت: حتما شما هم برای حضور در برنامه ما هر برنامه چهار میلیارد تومان دریافت می‌کنید.

وی سپس روی سخنش را به سمت علی دایی چرخاند و گفت: دایی در مصاحبه‌اش گفته که چون فردوسی‌پور در برنامه‌اش به داوری ما پرداخته، داور دیدار با ذوب آهن تحت تأثیر قرار گرفته و برای ما پنالتی نگرفته است. از علی دایی بعید است. مگر می‌شود یک برنامه روی قضاوت داوران تأثیرگذار باشد.

فتح الله‌زاده جبارسینگ شد!

مدیر استقلال: قانون باید برای همه تیم‌ها یکسان باشد

پیش از سخنان فتح الله‌زاده در گزارشی که پیرامون نحوه جدایی مجتبی جباری از استقلال در برنامه نود پخش شد، پای جبارسینگ هم به این ماجرا کشیده شد!

 در برنامه دوشنبه شب نود گزارشی درباره رخدادهایی ‌‌که منجر به جدایی جباری از جمع آبی پوشان شد، روی آنتن رفت که در بخشی از آن نمایی از فیلم شعله با صدا و تصویر جبارسینگ هم به نمایش درآمد که وی نقش فتح الله‌زاده را در این ماجرا بازی می‌کرد!

مجتبی جباری پس از سال‌ها بازی در تیم فوتبال استقلال در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم به تیم سپاهان پیوست. این جدایی به دنبال درگیری‌هایی بود که وی با علی فتح الله‌زاده داشت صورت گرفت و شماره ۸ آبی‌ها به تیم رقیب پیوست و در هفته دوم برابر استقلال به میدان رفت. در آن بازی سپاهان موفق به شکست دادن استقلال شد.

‌علی فتح الله‌زاده در برنامه تلویزیونی ۹۰ اظهار کرد: باید فوتبال را کنار گذاشته و برای رسیدن به قهرمانی روی سکو‌ها مسابقه بدهیم، زیرا به نظر می‌رسد در فوتبال ایران امتیاز را به جای زمین در سکو‌ها تقسیم می‌کنند.

وی افزود: همه ما معتقدیم توهین به داور کار ناپسندی است و این ناهنجاری را محکوم می‌کنیم؛ اما پرسش اینجاست که آیا یک داور هر کاری که دوست داشت ،می‌تواند در زمین ‌علیه بازیکنان بزرگ انجام دهد؟

فتح الله‌زاده تصریح کرد: فدراسیون فوتبال باید فرهاد مجیدی را تشویق می‌کرد، چراکه داور دیدار با سپاهان هر کاری دوست داشت با کاپیتان استقلال انجام داد. مگر یک بازیکن چقدر صبر دارد که باید همواره از سوی یک داور خاص آسیب ببیند؟ چرا باید بازیکن به داور احترام بگذارد، اما در مقابل احترام نبیند؟

وی گفت: علیرضا فغانی به گفته کار‌شناسان دو پنالتی به سود استقلال در دیدار با سپاهان اعلام نکرد و ما نیز هیچ اعتراضی نداشتیم، زیرا بر این باوریم که فغانی داور خوبی است و اشتباهات او سهوی است؛ اما باید در رفتار خود با بازیکنان بزرگ تجدید نظر کند.

مدیرعامل استقلال با تأکید بر این که باید با همه تیم‌هایی که هواداران آنان با داور رفتار نامناسبی دارند نیز چنین برخوردی شود، گفت: اگر در پایان فصل برای همین یک امتیاز قهرمانی را از دست بدهیم، هواداران استقلال آرام نخواهند بود.

این مدیرعامل ادامه داد: همه اعتقاد داریم باید فضای ورزشگاه‌ها پاک شود اما این روشی که کمیته انضباطی در پیش گرفته به هیچ عنوان درست نیست.

وی درباره بدهی باشگاه استقلال به بازیکنان و هزینه‌های چندین میلیاردی آبی پوشان گفت: تا زمانی که حق واقعی خود را از بلیت فروشی دریافت نکنیم، مشکلات مالی وجود دارد.

واکنش تند دایی در واکنش به اظهار نظر فنایی

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران در واکنش به اظهار نظر کار‌شناس داوری یک برنامه تلویزیونی ۹۰ فنایی کار‌شناس داوری را مشاور یک باشگاه لیگ برتری معرفی کرد.

‌علی دایی درواکنش به صحبت‌های محمد فنایی که معتقد بود، قضاوت دیدار پرسپولیس و ذوب آهن بدون مشکل بوده و داور این دیدار به درستی به سود پرسپولیس خطای پنالتی اعلام نکرده است، گفت: شما مشاور یکی از تیم‌های لیگ برتری هستید و گمان می‌برید ما در این سال‌ها در فوتبال نبوده‌ایم.

دایی ادامه داد: آقای فنایی که می‌گویید پانزده سال است کار‌شناس داوری هستید، آیا گمان می‌برید ما در این مدت راگبی یا تنیس روی میز بازی می‌کردیم. من نیز سال‌ها در فوتبال اروپا و جهان حضور داشته و بازی‌هایم را بهترین داوران جهان قضاوت کرده‌اند.

سرمربی پرسپولیس خطاب به کار‌شناس داوری این برنامه تلویزیونی گفت: مگر شما کار‌شناس حقوق هستید که درباره رأی کمیته انضباطی اظهار نظر می‌کنید؟

وی همچنین خطاب به مجری این برنامه گفت: شما نباید یکطرفه به قاضی بروید، زیرا اعلام کردیم قاسم دهنوی در دیدار با تراکتورسازی روی علی کریمی خطای پنالتی مرتکب شد، در حالی که کریمی نخست خطا را انجام داد؛ افزون بر این که شما در گزارش زنده بازی از کجا می‌دانید دهنوی پرسپولیس را برای پول بیشتر به سپاهان ترجیح داد.

در ادامه دایی به فنایی گفت در شهرآورد همه کار‌شناس گفتند که دو پنالتی پرسپولیس گرفته نشد، ولی شما در برنامه ۹۰ اظهار کرد‌ که هر دو صحنه پنالتی نبود.‌

در ضمن دایی اعتقاد داشت که در صحنه مشکوک پنالتی خطای کف پای صلصالی گرفته نشد.

محمد فنایی کار‌شناس داوری نیز به علی دایی اعلام کرد: شما که یکی از بزرگان فوتبال ایران هستید، باید یاد بگیرد به دیدگاه‌های دیگران احترام بگذارید.

در ادامه برنامه گزارشی در خصوص غفور جهانی مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال پخش شد و این پیشکسوت فوتبال از خاطرات گذشته‌اش صحبت کرد.

ضمنا احمد مؤمن‌زاده مهاجم سال‌های گذشته تیم‌های سپاهان استقلال و فولاد خوزستان میهمان حضوری برنامه نود بود.

وی درباره این که چرا در دوران حضور در استقلال مهاجمی گل نزن بود، گفت: نمی‌دانم چرا اما گمان می‌کنم در آن زمان دروازه‌ها را کوچک کرده بودند! فتح الله‌زاده مدیرعامل استقلال در زمان حضور مؤمن‌زاده در استقلال اعلام کرده بود این بازیکن آقای گل می‌شود و به او لقب دل پیرو را داد!

مؤمن‌زاده در ادامه گفت: هنگامی که از استقلال به فولاد رفتم، انگار از قفس آزاد شدم و توانستم گل‌های خوبی برای این تیم بزنم و توانستیم این تیم را قهرمان کنیم. در آن زمان سرمربی تیم ما فرانچیچ بود، ولی همه کار‌ها را ویسی انجام می‌داد.

مؤمن‌زاده که ‌مهاجم گل نزن شناخته می‌شد، درباره مهاجمان گل نزن امروزی گفت: یک روز آرش برهانی با من تماس گرفت و گفت: آقا ببخشید که به من می‌گویند گل نزن؛ اما من به او گفتم: شما هنوز نصف من هم گل نزدید، به این حرف‌ها توجهی نکن و برو کار خودت را بکن! مومن‌زاده در پایان راجع به بهترین فرصتی که گل نزده گفت: فکر می‌کنم پاس گلی که زرینچه به من داد و گل نکردم، بهترین موقعیت گلی بود که گل نکردم!

بخش پایانی برنامه ۹۰ به تیم ملی فوتسال بانوان اختصاص داشت که دل پری از فدراسیون داشتند و بابت بی‌احترامی‌ها و ‌پاداش ندادن گله‌مند بودند.

فریده شجاعی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ضمن انتقاد از کار فردوسی‌پور در جریان پرداختن به این موضوع و کم توجهی به فوتبال بانوان، همه سخنان ‌مطرح از سوی بازیکنان را تکذیب و اعلام کرد همه هزینه‌های ایاب و ذهاب بازیکنان تیم‌های ملی بانوان به آن‌ها پرداخت می‌شود. حتی در آن شب پنج تن از بانوان را در خوابگاه جای دادیم و مابقی آن‌ها نیز به خانه یکی از دوستانشان رفتند و این موضوع را که می‌گویند آن‌ها را در نیمه‌های شب و در ترمینال‌‌ رها کردیم، به شدت تکذیب می‌کنم.

پرسش و پاسخ نظرسنجی ۹۰

تا ساعت ۲ نزدیک دو میلیون تن در این نظر سنجی شرکت کردند.

پرسش نظرسنجی نود این بود که: آیا مایلید ایران میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شود؟

۱ ـ آری
۲ ـ خیر.
در پایان ۸۸ درصد تمایل خود را برای میزبانی جام ملت‌های آسیا توسط ایران اعلام کردند ولی ۱۲ در‌صد مخالف آن بودند.

این برنامه در ساعت ۲:‌۲۰ دقیقه به پایان رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه