یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش از مشاجره شدید شیرینی و براتی تا مقایسه فوتبال با سریال هزار دستان! - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

ورزش

از مشاجره شدید شیرینی و براتی تا مقایسه فوتبال با سریال هزار دستان! - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰، پیرامون لغو اردوی تیم ملی فوتبال و نیز بازی‌های هفته‌ ششم جام بر‌تر و حاشیه آن بود، پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا روند آماده سازی تیم ملی مناسب است ؟ 1- آری 2- خیر که در پایان نزدیک 85 درصد به گزینه 2 رای دادند و مابقی گزینه 1را برگزیدند.

nike-air-force-1-shadow-lucky-charms-dj5197-100-date-sortie | WS327KA - Buy now New Balance 327 SEASONAL CLASSIC - adidas edge lux 120111741 black edition release

پنجمین برنامه ۹۰ در جام ۹۲ از ساعت 10:40 دقیقه آغاز شد؛ این برنامه‌ به مانند همیشه دیدنی بود و همانند گذشته دوشنبه شب‌ از شبکه سه پخش شد و در ادامه به بررسی بازی‌های هفته‌ ششم جام بر‌ترو حاشیه آن پرداخت.

به گزارش «تابناک»، در آغاز برنامه، مورد ۹۰ درجه پخش و قرعه کشی هفته پیش انجام شد ؛ افزون بر این که سپس فردوسی پور در این برنامه با توجه به علت لغو اردوی تیم ملی فوتبال کشور از جی لوید ساموئل، بازیکن تیم فوتبال استقلال دعوت کرده بود تا مهمان ویژه این برنامه باشد. ضمن اینکه در این برنامه تمام بازی های هفته ششم جام به نمایش درآمد و حاشیه های داوری این مسابقات نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

ابراهیم میرزابیگی کار‌شناس داوری مهمان این هفته برنامه نود بود،  کار‌شناس داوری 90 بر این باور بود که در بازی سپاهان و صبا یک پنالتی بسود صبا گرفته نشد و گل دوم سپاهان در شرایط آفساید به ثمر رسید .


رئیس فدراسیون فوتبال: پشتيبان و دولت به فدراسیون فوتبال کمک کنند


کفاشیان سیندرلا شد!


کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال مهمان تلفنی برنامه 90 بود ،در ابتدای برنامه فردوسی‌پور به کفاشیان کنایه زد و گفت که او برنامه‌ها و کارهایش با سیندرلا هماهنگ است.


  رئیس فدراسیون فوتبال علت بی پولی فدراسیون و عدم برگزاری اردوی تیم ملی را وجود تیم های ملی بانوان، فوتسال و ساحلی ایران دانست و آنها را عامل بی پول شدن فدراسیون فوتبال دانست. 


علی کفاشیان در این باره اظهار داشت: ما بودجه کافی را برای برگزاری اردو در اختیار نداشتیم و در حال حاضر همه برنامه ما برای تیم ملی فوتبال کشور نیست و تیم های نوجوانان، جوانان، تیم ملی ساحلی و فوتسال هم برای ما خرج دارند. 


رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: یا باید اسپانسر و دولت به فدراسیون فوتبال کمک کنند و یا اینکه فعلا این وضعیت را تحمل کنیم. 
وی همچنین عنوان کرد: نظر کادر فنی این بود که تیم ملی به اردوی پرتغال برود و در این کشور اردو بزند اما مشکلات مالی باعث شد این اردو لغو شود. 


نکونام: جام ایران از اروپا جلوتر است!


در ادامه جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان یکی دیگر از مهمانان تلفنی برنامه نود بود که گفت: دو اردوی مهم را که می توانستیم از آنها بهترین استفاده را داشته باشیم را از دست دادیم و حالا سوال ما این است که وقتی قرار بود اردوی تیم ملی لغو شود، چرا بازی های جام با این سرعت در حال برگزاری است. 


 وی گفت: آنچه مهم است این است که همه ما آرزو داشتیم که به جام جهانی برویم و حالا که به جام جهانی رفتیم و با دعای مردم به این موفقیت دست یافتیم، در همه جای دنیا در چنین موقعیتی همه بهترین امکانات را استفاده می کنند تا تیم شان در جام جهانی موفق شود. بالاخره این فوتبال، فوتبال ملی و فوتبال کشور خودمان است و همه باید کمک کنیم تا اردوهای تیم ملی به خاطر بی پولی از دست نرود. 


ساموئل: در ایران احساس آرامش میکنم


سپس ساموئل بازیکن سیه چرده استقلال تهران به عنوان مهمان حضوری برنامه نود در این برنامه حاضر شد و گفت: من از طریق یک شرکت نقل و انتقال بازیکن فرانسوی بود که به استقلال آمدم و این یک آزمون بزرگ برای من است که در جام ایران بازی کنم. 
وی گفت: من فکر می کنم آمادگی تیم تایلندی از ما بهتر بود و احساس می کنم ما از نظر بدنی خیلی خوب نبودیم. اما در پایان ما بهتر از آنها بازی کردیم و توانستیم بازی راببریم. گل نخوردن ما هم در این بازی سبب شد تا با روحیه بیشتری در بازی برگشت حاضر شویم. 


وی همچنین عنوان کرد: من مدتی در انگلیس بازی کردم و بیشتر تجربه ام از این کشور است. در حال حاضر هم فقط 2 بازی ملی برای تریندیداد و توباگو داشته ام و فاصله بالای انگلیس با این کشور سبب شد تا نتوانم در بازی های رسمی این تیم شرکت کنم. 
این بازیکن سابق جام انگلیس افزود: الان 32 سال دارم اما رایان گیگز هم در سن 38 سالگی هنوز فوتبال بازی می کند. اما من به بازی کردن در جام جهانی فکر نمی کنم. 


در ادامه بازیکن تیم فوتبال استقلال همچنین تصریح کرد: در استون ویلا بهترین دوران فوتبال را گذراندم اما الان هم خوشحالم که در ایران و در استقلال بازی می کنم. در استون ویلا هافبک چپ بازی می کردم و الان وسط بازی می کنم و از حضور در این پست لذت می برم. 
 
وضعیت کنونی فوتبال مثل سریال هزار دستان !


هنگام پخش بازیاستقلال و راه آهن ماجرای چرت زدن کارلوس کی روش در ورزشگاه آزادی از یک سو و موضوع لغو اردوی تیم ملی فوتبال کشور از سوی دیگر سبب شد تا برنامه نود سوژه مناسبی در برنامه این هفته خود داشته باشد. 


فردوسی پور و همکارانش برای نشان دادن وضعیت کنونی فوتبال بخش هایی از سریال هزاردستان را به تصویر کشیدند که در آن ماجرای چرت زدن اهالی این فیلم به تصویر کشیده شده بود. 


 جباری نیاز به استراحت داشت، پول بابت خلعتبری نداشتیم!


رحیمی مدیر عامل باشگاه سپاهان گفت: جباری هیچ مشکلی با سپاهان، مدیریت و کرانچار نداشت و در هفته دوم جام بود که به ما اعلام کرد که قصد دارد دیگر از فوتبال خداحافظی کند. این مسئله ای بود که بعدها بزرگ شد و مشکلاتی را برای سپاهان ایجاد کرد.


ویی درباره ماجرای مشکلات باشگاه سپاهان با مجتبی جباری گفت: ما به طور قطع از کادر فنی حمایت می کنیم. الان هم مشکل از جباری است و خودش باید مشکل را با خودش حل کند. الان هم با جباری مشکل مالی نداریم و بخشی از مبلغ قرارداد وی را پرداخت کرده ایم. البته خودش هم گفته که اگر بخواهد برود پولش را پس می دهد.


وی همچنین درباره جذب خلعتبری عنوان کرد: رقمی که درباره قرارداد خلعتبری می خواهند رقم بسیار بالایی است و ما توان پرداخت این مبلغ را نداریم. مدیر برنامه های وی هم گفت که اگر شما این مبلغ را بدهید خلعتبری به سپاهان می آید اما ما توان پرداخت این مبلغ به اضافه پولی که باید به خلعتبری بدهیم را نداریم.


در ادامه شیرینی سرپرست باشگاه پرسپولیس و براتی کارشناس حقوقی روی خط 90 آمدند که در پایان به مشاجره شدید شیرینی و براتی انجامید . براتی کارشناس حقوقی  بر این باور بود که هزینه خسارت عجمان را خلعتبری باید بپردازد و لی شیرینی سرپرست باشگاه پرسپولیس اعتقاد دیگری داشت .


سپس خلعتبری با برنامه 90 تماس گرفت و حرفهای براتی را بیمورد دانست ، پس از او هدایتی با این برنامه همراه شد و در مورد پرداخت این هزینه سخن گفت .


احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال با ارائه اسلایدهایی در خصوص قرارداد خلعتبری معتقد بود که می شد بدون پرداخت هزینه ای خلعتبری را به جام ایران بازگرداند.


خلعتبری در صحبتهای خود گفت: من تهران هستم و در برنامه 23 اردیبهشت نود که حضور داشتم به شما گفتم که امارات بودم و در همان تاریخ نیز قرارداد خود را ثبت کردم ضمن این که خلیج برای من همیشه خلیج فارس بوده و هست و حتی در اردوی ترکیه تیم عجمان شرکت نکردم. قرارداد دوساله من با آنها 7 میلیارد تومان می شد اما همه چیز برای من پول نیست و با افتخار و تمام توان برای پرسپولیس بازی می کنم.


وی در خصوص مجوز بازی در جام ایران گفت: من اصلا برای عجمان بازی نکردم و حتی در تمرینات این تیم نیز شرکت نکردم و با صحبتی که با کفاشیان داشتم نیز او تاکید کرد که هیچ مشکلی بابت بازی در جام ایران ندارم.


هدایتی مالک پیشین باشگاه های استیل آذین و ملوان در ارتباطی تلفنی با برنامه نود گفت: حدود یک میلیاردو 200 میلیون تومان برای فسخ قرارداد خلعتبری پرداخت کردم که آن هم انجام وظیفه بوده است .


وی در ادامه گفت:اگر از زمان در اختیار گرفتن تیم گهر اگر کسی از ما طلب داشت من دو برابر آن را پرداخت می کنم. در خصوص ملوان بنابر تعهدی که داشتم با درودگر تسویه حساب کردم و یک ریال بدهی نیز ندارم. تعهد من به باشگاه ملوان 5 میلیارد بوده که من 8 میلیارد تومان پرداخت کرده ام و نامه تسویه حساب آن را از درودگر مدیرعامل باشگاه ملوان دریافت کردم. من از همین جا اعلام می کنم که اگر شخصی یا باشگاهی از من طلبکار باشد من دو برابر آن را به آنها پرداخت می کنم.


پرسش و پاسخ نظرسنجی ۹۰

پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا روند آماده سازی تیم ملی مناسب است ؟ 1- آری 2- خیر که در پایان نزدیک 85 درصد به گزینه 2 رای دادند و مابقی گزینه 1 را برگزیدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه