یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش هرآنچه در برنامه نود دیشب گذشت - دوشنبه 23 دی‌ماه 1392

ورزش

هرآنچه در برنامه نود دیشب گذشت - دوشنبه 23 دی‌ماه 1392

از صدور حکم جنجال برانگیز پرونده محسن قهرمانی تا پیگیری ماجرای قلیان و داوری بحث برانگیز بازی پرسپولیس و فولاد! اینها تنها بخشی از برنامه نود شب گذشته بود. برنامه‌ای که البته با پخش مراسم مرد سال فوتبال جهان آغاز شد.

نمشي , adidas bold age leggings girls dance studio - تسوق تشكيلة اديداس اوريجينالز للأطفال مع تخفيضات 25 - 75% أونلاين في السعودية | Buy Online - nike air composite 1 foam insulation tape for sale - IetpShops - Nike Air Max 90 for Men & Women

حکم کمیته انضباطی فوتبال به همراه در پیش بودن دربی این فرصت را در اختیار عادل فردوسی‌پور قرار داد تا شب پرکاری را پشت سر بگذارد به گونه‌ای که در طول برنامه چهار ساعته امشب مجری برنامه نود بارها از مهمان‌های تلفنی خود خواست تا سخن را کوتاه کنند و با این حال حق مطلب ادا نشد.


به گزارش تابناک، عادل فردوسی‌پور و برنامه پر بیننده‌اش حوالی ساعت ۲۲:۴۰ دقیقه شب دوشنبه مهمان خانه‌های مردم بودند و شروع برنامه نود مصادف بود با آخرین لحظات مراسم مرد سال فوتبال دنیا که از قضا حساس‌ترین لحظه این مراسم هم بود که با پخش زنده کوتاهی از این مراسم، فردوسی‌پور خبر از برنده شدن کریستیانو رونالدو داد. همزمانی این دو با هم چنان بود که حتی مهمان برنامه هم نتوانست به درستی به بینندگان سلام کند.


با این حال بعد از پخش دریافت توپ طلای سال توسط رونالدو و گزارش زنده فردوسی‌پور روی آن، عادل با قول اینکه گزیده کوتاهی از این مراسم در ادامه برنامه پخش می‌شود به سراغ کنداکتور متداول برنامه خود رفت.


خداداد افشاریان کارشناس داوری این برنامه بود که در ادامه با اظهار نظرهای خاص خود واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. سوال پیامکی این برنامه با توجه به درپیش بودن دربی، به پیش بینی نتیجه بازی روز جمعه استقلال و پرسپولیس اختصاص داشت که بینندگان می‌بایست از بین گزینه‌های برد استقلال، برد پرسپولیس و تساوی یکی را انتخاب می‌کردند.


پخش خلاصه بازی نفت تهران و ذوب‌آهن اصفهان نخستین بخش از گزارش‌های این هفته نود بود. و بعد از آن هم خلاصه بازی سپاهان و داماش روی آنتن رفت. جنجالی بودن رای کمیته انضباطی در خصوص پرونده محسن قهرمانی چنان بود که فردوسی‌پور می‌خواست با پخش سریع بازی‌های لیگ به صورت مفصل به آن بپردازد. این چنین بود که بعد از کارشناسی داوری این دوبازی خلاصه بازی پرسپولیس و فولاد با حواشی فراوان پخش شد.


از پرتاب یک شی به سمت علی دایی و اعتراض خشمگینانه او که بگذریم مصاحبه بازیکنان دو تیم بعد از بازی جالب توجه بود. آرش افشین در خصوص خطای هند قبل از زدن گل دوم خود گفت که صحنه آنقدر سریع اتفاق افتاده که او اصلا اطلاعی ندارد و سیدجلال حسینی با اعتراض به جوسازی علیه بازیکنان این تیم از شعار «قلیونی قلیونی» تماشاگران اهوازی علیه محسن مسلمان و پیام صادقیان حسابی گله کرد.


عادل فردوسی‌پور بعد از این گزارش به همراه خدادا افشاریان به بررسی داوری بازی پرداختند که افشاریان در گام نخست خطای روی شریفات را پنالتی تشخیص داد و سپس گل دوم فولاد را صحیح اعلام کرد. فردوسی‌پور با اشاره به اینکه بیشتر کارشناسان داوری در این هفته این گل را هند و مردود اعلام کرده بودند از افشاریان پرسید که همچنان روی حرف خود هستید و این داور قدیمی صراحتا روی رای خود پافشاری کرد که با کنایه فردوسی‌پور همراه بود که «آقای دایی الان راسا میان اینجا و شما را اعمال قانون می‌کنن!»، کنایه‌ای که البته به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامد و در ادامه برنامه اعتراض خود را به فردوسی‌پور اعلام کردند.


در این میان فردوسی‌پور مدام آمار پیامک های برنامه را چک می‌کرد و از روند صعودی فوق‌العاده شرکت‌کنندگان حسابی ذوق می کرد. در سی وهفت دقیقه نخست برنامه نزدیک به دو میلیون نفر در مسابقه نود شرکت کرده بودند که خوشحالی عادل را به همراه داشت.


در ادامه برنامه گزارشی در خصوص کشیدن قلیان در اردوی تیم زیر ۲۲ سال پخش شد که ضمن صحبت‌های هومن افاضلی بیشتر بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال از ماجرای قلیان در اردوی کیش اظهار بی‌اطلاعی کردند. دکتر مسجدی، دبیر کل جمعیت مبارزه با دخانیت مهمان تلفنی برنامه بود که ضمن تقدیر از برنامه نود از مضرات دخانیات و سیگار سخن گفت و در خلال حرف‌های او کلیپی از باشگاه بارسلونا پخش شد با شعار «با بارسا دود را ترک کنید» که در آن ستاره‌های بارسلونا به مردم پیام می‌دادند که از دخانیات دوری کنند.


پخش بازی استقلال تهران و خوزستان با گزارش حواشی بازی که رفتن جواد نکونام مهم‌ترین سوژه آن بود از بخش‌های بعدی این برنامه بود. عادل فردوسی پور بعد از این گزارش از دو حرکت باشگاه استقلال تشکر کرد. نخست حضور بازیکنان و کادر فنی این تیم در جمع بیماران پیوند اعضا در بیمارستان پوند اعضای کودکان و دیگر اینکه بازیکنان این تیم پیش از آغاز بازی لباس های گرم خود را به کودکانی که آن‌ها را همراهی می کردند بخشیدند.


داوری بازی استقلال نکته مهمی نداشت جز پرداختن به دو خطای آنذرانیک تیموریان که به نظر افشاریان او در یکی می‌بایست کارت زرد می گرفت و در دیگری کارت قرمز و به هر روی دربی را از دست می داد که چنین نشد. فردوسی پور با مطرح کردن اینکه آیا کمیته انضباطی می‌تواند او را محروم کند به نظر می رسید می‌خواست بی‌طرفی خود در ماجرای محرومیت صادقیان را نشان دهد. گرچه در ادامه برنامه باشگاه استقلال با صدور بیانیه ای نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.


محمد رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نفر بعدی بود که روی خط برنامه آمد. حرف‌های مدیر عامل پرسپولیس سه بخش داشت که از منطقه آرام وارد بخش عصبانیت و سرانجام فرود در بخش آرام بود تشکیل می‌شد.


او با دفاع از مسلمان و صادقیان آن‌ها را قربانی جوسازی های نود خواند و هرچه فردوسی‌پور توضیح داد که او در برنامه‌اش اسمی از کسی نیاورده و این علیپور بود که نام این دو را مطرح کرد او  را قانع نکرد.


او همچنین در خصوص اظهارات کارشناسی افشاریان به حضور امروز او در دپارتمان داوری اشاره کرد و گفت که او قصد دارد جانب همکاران داوراش رابگیرد. جوش و خروش رویانیان که تمام شد گزارش نود از فوتبال در هرمزگان پخش شد.


بعد از این بخش بار دیگر صحبت از داوری بازی پرسپولیس و فولاد به میان آمد و با بررسی صحنه گل اول فولاد افشاریان ادعای آفساید بودن این گل را هم رد کرد.


نخستین گزارش در خصوص رای کمیته انضباطی در این بخش برنامه نود پخش شد که در آن حسن‌زاده با عوام خواند دیگران تنها خود و گروه پنج نفره کمیته انضباطی را لایق حرف زدن در خصوص حکم دانست و سایرین را شایسته اظهار نظر در این خصوص ندانست. این در حالی بود که احمدرضا براتی، کارشناس حقوقی مسائل فوتبال در خلال این گزارش با استنادات قانونی حکم کمیته انضباطی را پر از اشکال دانست. براتی در جایی اعلام کرد که طبق آیین‌نامه فیفا مسائل مربوط به رشوه و تبانی از طریق فدراسیون می‌بایست به فیفا گزارش شود تا فیفا جریمه های سخت‌تری را برای آنها در نظر بگیرد که گویا این اتفاق نیفتاده است. 


مرتضی کریمی که سنگین ترین جریمه این حکم برای او صادر شده با اشاره به نبریدن هیچ حکم سنگینی برای مسئولان باشگاه پرسولیس که در زمان صورت گرفتن تخلف در راه‌آهن بودند با بیان اینکه اگر من هم در حال حاضر در پرسپولیس بودم شاید تنها تذکر می گرفتم به جانبداری فدراسیون اشاره کرد. کریمی در ادامه صحبت هایش به پیشنهاد قهرمانی در خلال رسیدگی به این پرونده به او خبر داد که طی آن قهرمانی به او پیشنهاد داد تا مسئولیت‌ها را بپذیرد و او هم در عوض جبران کند. شاید حرف مهم را در این میان علیپور زد که گفت از حلقه های اصلی این پرونده اثری دیده نمی‌شود.


گزارش گزیده مراسم مرد سال فوتبال جهان بعد از این گزارش پخش شد.


با بررسی آمار جالبی از داربی فردوسی‌پور به سراغ بازی سایپا و تراکتور رفت. جایی که کریم انصاری‌فر با گل دقیقه ۹۲ خود مجیدی جلالی را ا شکست نجات داد. گزارشی از حواشی تیم تراکتور و حرف‌های مجید جلالی و زینی‌زاده در کنار موضع گیری متفاوت هواداران تراکتور بخش بعدی این برنامه بود.


ماجرای شکایت پرسپولیس از علی کریمی و مصاحبه تند او علیه مدیران ان تیم هم بخش بعدی برنامه نود بود.


در این بخش برنامه حجت السلام علیپور و علیرضا منصوریان برای دقایقی مهمان تلفنی برنامه بودند و باز هم توضیحاتی در خصوص گرونده قلیان دادند.


پخش بازی‌های گسترش و راه‌آهن، ملوان و مس و فجر و صبا بخش بعدی برنامه بود که به این ترتیب پرونده بازی‌های لیگ بسته شد. پس از بررسی داوری این بازی‌ها بار دیگر بحث رای کمیته انضباطی مطرح شد که نخست رستم زندی، معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن و از محکومان این پرونده روی خط برنامه آمد و از حکم یک جانبه کمیته انضباطی و جانب داری برای پرسپولیسی‌ها گلایه کرد و بعد عبدالرحمان شاه‌حسینی رئیس پیشین کمته انضباطی رو خط برناه آمد و با ادبیات تندی از حسن‌زاده و مصاحبه‌اش انتقاد کرد و او را قلدر خواند و برای جامعه قضات و حقوقدان‌ها تاسف خورد که چنین شخصی رئیس کمیته انضباطی است و حتی از دادگاه ویژه قضات تقاضا کرد به پرونده وی رسیدگی کنند. او ضمن درست دانستن ایراداتی که براتی به حکم گرفته بود به صراحت گفت که این رای از ترس یقه سفیدها و گردن کلفت‌های فوتبال صادر شده است.


مرتضی کریمی بار دیگر روی خط برنامه آمد و گفت که در خلال رسیدگی به پرونده قهرمانی با وی تماس گرفته و در دیداری در خیابان مرزداران گفته که کمیته انضباطی به رابطه من و مولایی پی‌برده‌اند و پیشنهاد داده تا من به جای وی مسولیت را بر عهده بگیرم که من قبول نکردم.


گزارش لیگ یک آخرین بخش نود بود و فردوسی‌پور با اعلام شرکت کردن حدود سه میلیون هفتصدهزار نفر نتایج نهایی مسابفه را به این شرح اعلام کرد که ۵۱ درصد به برد پرسپولیس، ۳۴ درصد به برد استقلال و ۱۵ درصد به تساوی بازی رای داده‌اند.


برنامه نود راس ساعت ۲:۴۰ دقیقه بامداد پایان یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه