یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش هفته بیست و یکم جام خليج فارس؛ هفته‌ای با طعم جدایی تلخ جلالی از تراکتور

ورزش

هفته بیست و یکم جام خليج فارس؛ هفته‌ای با طعم جدایی تلخ جلالی از تراکتور

رویارویی استقلال با راه‌آهن در ورزشگاه تختی آن هم درحالی که شانس بالایی برای صدرنشینی دارد، وداع احتمالی تبریزی‌ها با جلالی در پایان بازی با فجر، جدال به آرامش رسیده‌ها در قم، نبرد تیم‌های نارنجی لیگ در کرمان و نخستین تجربه مربیگری تارتار در لیگ سیزدهم از اتفاقات مهم روز دوم هفته بیست و یکم جام برتر است.

shock drop air force 1 full uv reactive | 811006 - Jordan XXX Black Cat - nike air max griffey 360 low - 010

رویارویی استقلال با راه‌آهن در ورزشگاه تختی آن هم درحالی که از تساوی روز گذشته پرسپولیس نفت خوشحال است و شانس صدرنشینی هم دارد، وداع احتمالی تبریزی‌ها با جلالی در پایان بازی با فجر، جدال به آرامش رسیده‌ها در قم، نبرد تیم‌های نارنجی لیگ در کرمان و نخستین تجربه مربیگری تارتار در لیگ سیزدهم از اتفاقات مهم روز دوم هفته بیست و یکم لیگ برتر است.


هفته بیست و یکم از رقابتهای لیگ برتر امروز، شنبه با برگزاری پنج دیدار به پایان می‌رسد. استقلالی ها که امروز با مشکل کمبود بازیکن مواجه هستند شانس بالایی دارند تا در صورت برتری برابر را‌ه‌آهنبه صدر جدول برسند و در فرصت اندک باقی مانده تا دربی روحیه حریف را تضعیف کنند. در زیر به این بازی‌ها اشاره می‌شود:


تراکتورسازی تبریز - فجرسپاسی شیراز


مهم‌ترین اتفاق بازی به بحث ماندن و رفتن مجید جلالی باز می‌گردد، مربی‌ای که با تصمیم کمیته انضباطی در این بازی محروم است. تراکتوری‌ها که به خاطر نرسیدن به پیروزی در سه بازی گذشته به رده پنجم تنزل کرد‌ه‌اند، در این بازی خانگی امیدوارند با پیروزی مقابل فجرسپاسی قعرنشین، به تیم‌های مدعی قهرمانی نزدیک شوند اما از دست دادن امتیاز در این بازی چه با تساوی چه با شکست زمینه ساز سقوط بیشتر این تیم تبریزی را فراهم خواهد کرد. قطعا جلالی و تراکتورسازان دوست دارند اگر وداعی قرار است اتفاق بیفتد، با یک پیروزی شکل بگیرد.


آنها که هفته پیش در زمین مس کرمان دو امتیاز از دست دادند و قعرنشین هفته‌های متوالی لیگ را یک پله بالا آوردند، در این هفته ممکن است یا قعرنشینی فجر را تثبیت کرده و یا عاملی برای فرار این تیم شیرازی از قعر جدول شوند. البته شرایط فجری‌ها کم از تیم میزبان ندارد. شاگردان محمود یاوری هم در روزهایی که در بحران نتیجه گیری غرق شده‌اند، اگر در این بازی هم پیروز نشوند جایگاه خود در رده شانزدهم لیگ را قطعی کرده و روزهای بدون پیروزی خود را به هفت هفته خواهند رساند. باید دید پایان قصه های مجید جلالی در تبریز چگونه خواهد بود.


سایپا البرز- مس کرمان


شاگردان کرجی "انگین فیرات" که با پیروزی مقابل ذوب‌آهن در هفته گذشته بار دیگر به رده هفتم برگشتند، هنوز روزهای پرنوسانی را سپری می‌کنند. آنها در این هفته در خانه مس کرمان قعرنشین به میدان می‌روند و قطعا روز سختی را پیش رو دارند. سایپایی‌ها اگر در این دیدار امتیاز از دست بدهند و ملوان در زمین ذوب‌آهن موفق به کسب امتیاز شود، بار دیگر رده هفتم را به حریف گیلانی می‌سپارند و این یعنی ادامه روزهای پرنوسان نماینده استان البرز.


اما در سوی دیگر میدان مس کرمانی قرار دارد که هفته پیش در ثانیه‌های پایانی دو امتیاز ارزشمند را مقابل تراکتورسازی از دست داد و هرچند پس از مدت‌ها یک پله در جدول صعود کرد اما همچنان در میان فانوس به دستان قرار دارد. شاگردان مظلومی امیدوارند در این هفته دومین پیروزی خود در لیگ سیزدهم را مقابل سایپا به دست آورند و بیش از آن باید امیدوار باشند ذوب‌آهن و راه‌آهن مقابل حریفان موفق به کسب پیروزی نشوند تا این تیم کرمانی بتواند از مثلث خطرناک قعرنشینان جدا شود. آیا در این بازی مس می‌تواند به روزهای بهتری برسد و یا سایپا در کرمان هفتم باقی می‌ماند؟

 

 


صبای قم- سپاهان اصفهان


پیروزی در زمین گسترش فولاد؛ نخستین پیروزی صبا و یا بهتر بگوییم اولین مسابقه‌ای بود که صبا با صمد مرفاوی امتیاز گرفت، آن هم پس از 5 هفته. نتیجه‌ای که باعث پایان همکاری خطیبی با این تیم تبریزی شد. صبایی‌ها که با آن برد به یک آرامش نسبی رسیده اند، در این هفته میزبان سپاهانی هستند که هفته پیش توانست پس از مدت‌ها طعم پیروزی را بچشد. اگر صبایی‌ها در این دیدار به سه امتیاز نرسند، ممکن است در جدول رده‌بندی سقوط کنند و به قعرنشینان نزدیک‌تر شوند.


اما همان طور که اشاره شد سپاهان هم هفته پیش به لطف پیروزی مقابل فجرسپاسی قعرنشین تا حدودی به وضعیت خود آرامش داد و اختلافش را با سایر مدعیان کمتر کرد. شاگردان کرانچار هم اگر زمین صبای قم به نتیجه‌ای کمتر از پیروزی برسند، ممکن است همچنان در جایگاه ششم باقی بمانند و شرایط‌شان برای رسیدن به قهرمانی و یا آسیایی شدن از لیگ برتر سخت‌تر خواهد شد. پس قطعا پیروزی در این بازی می‌تواند تیم برنده را به آرامش کامل رسانده و روزهای پرحاشیه‌ای را مقابل تیم بازنده قرار دهد.


داماش گیلان - گسترش فولاد تبریز


شکست مقابل استقلال در تهران باعث شد تیم پرحاشیه داماش چهارمین شکست خود را در پنج هفته گذشته تجربه کند. آنها که این روزها اسیر مشکلات مدیریتی و مالی هستند، در صورتی که این بازی خانگی را هم با ناکامی پشت سر بگذارند، بیش از گذشته به تیم‌های پایین جدول نزدیک می‌شوند و شرایط بدتری را تجربه خواهند کرد.


حریف آنها هم در این بازی تیمی است که هفته پیش با توجه به شکست خانگی، کادر فنی‌اش عوض شد و حالا با مهدی تارتار و مربیان جدید سعی دارد از بین شش تیم پایینی جدول فاصله بگیرد. اگر گسترشی‌ها بتوانند در این دیدار مقابل تیم بحران زده داماش پیروز شوند، حداقل جای این تیم را در رده دهم می‌گیرند و این شانس را پیدا می‌کنند که در صورت شکست صنعتی حتی به رده نهم هم برسند. اما داماشی‌ها با کسب تساوی و در صورت شکست نماینده دوم خوزستان در دربی اهواز این شانس را دارند که به رده نهم برسند.


باید دید کدام تیم در این نبرد تیم‌های میانی جدول می‌تواند شرایط خود را به آرامش برساند. داماشی که چهار شکست سخت را در هفته‌های گذشته تجربه کرده و یا گسترش فولادی که 9 هفته است طعم پیروزی را نچشیده.


راه آهن سورینت - استقلال


استقلال میهمان راه‌آهن تهران است و طبق درخواست تیم میزبان، باید این مسابقه را در ورزشگاه تختی برگزار کند. شاگردان قلعه‌نویی در حالی یک روز دیرتر از پرسپولیس، نفت و فولاد به میدان می‌روند که می دانند با یک پیروزی شیرین در هفته بیست و یکم می توانند صدر جدول را بار دیگر پس بگیرند. فشردگی جدول لیگ به حدی است که جایگاه استقلال با توجه به نتیجه بازی امروز از اول تا چهارم می تواند در نوسان باشد.


آنها که در سه هفته گذشته مقابل فجرسپاسی، صبا و داماش پایین جدول موفق ظاهر شدند و همان بردها کمک کرد به رده دوم برسند، اگر چهارمین پیروزی متوالی خود در لیگ برتر را تجربه کنند، حداقل جایگاه دوم را حفظ خواهند کرد اما در صورتیکه در این بازی حتی یک امتیاز را هدر دهند، شاید کمترین جریمه‌شان سقوط به رده‌های پایین‌تر است. این روزها که آسمان استقلالی‌ها زیاد آفتابی نیست، این تیم امیدوار است حداقل در ورزشگاه تختی شاهد حضور تماشاگران خود باشد تا با حمایت آنها بتواند یک سوم باقی مانده از لیگ سیزدهم را با پیروزی آغاز و شانس خود را برای قهرمانی افزایش دهد.


در سوی دیگر میدان اما راه‌آهنی قرار دارد که در این فصل نتایج دور از انتظاری را گرفت و امروز در بین پنج تیم پایینی جدول ایستاده است. مردان ابراهیم‌زاده که هفته پیش فولاد را در خانه‌اش متوقف کردند اگر در این بازی پیروز شوند، این شانس را دارند که راه را برای فرار از جمع پایین جدولی‌ها هموار کنند اما از دست دادن امتیاز ممکن است حکم سقوط مجدد آنها تا رده پانزدهم را امضا کند. سورینتی ها که نفراتی همچون وحید طالب‌لو و پیروز قربانی، دو استقلالی قدیمی را در ترکیب‌شان می‌بینند، می‌دانند تساوی برایشان همان حکم مغلوب شدن را دارد زیرا کارشان را برای فرار از قعر جدول سخت‌تر می‌کند.


در روزی که این سه امتیاز حکم صدرنشینی و یا فرار از جمع قعرنشینان را دارد، باید دید تیم امیر قلعه‌نویی می‌تواند هفته را با یک اتفاق بسیار خوب به پایان برساند و یا مردان سورینتی ابراهیم‌زاده فرصت جدا شدن از جمع تیم‌های پایین جدول را به دست خواهند آورد.

 

 


برنامه کامل دیدارهای هفته بیست و یکم لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:


جمعه - 13/10/92
* ذوب‌آهن اصفهان 1 - 1 ملوان بندرانزلی، ساعت 15، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
* فولاد خوزستان 2 - 0 استقلال خوزستان، ساعت 15، ورزشگاه تختی اهواز
* پرسپولیس تهران 0 - 0 نفت تهران، ساعت 15، ورزشگاه آزادی


شنبه - 14/10/92
* تراکتورسازی - فجر سپاسی شیراز، ساعت 14:30، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
* مس کرمان - سایپا البرز، ساعت 14:30، ورزشگاه امام علی (ع) کرمان
* داماش گیلان - گسترش فولاد تبریز، ساعت 14:30، ورزشگاه عضدی رشت
* راه‌آهن سورینت - استقلال تهران، ، ساعت 14:30، ورزشگاه تختی تهران
* صبای قم - سپاهان اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم


جدول گلزنان لیگ برتر:
9 گل: کريم انصاری‌فرد (تراکتورسازی تبریز)، رضا عنايتی (صبای قم) و لوسيانو پريه‌را (فولاد خوزستان)


8 گل: سيدجلال رافخايی (ملوان بندرانزلی)


7 گل: سجاد شهباززاده (سايپا البرز) و رضا نوروزی (نفت تهران)


6 گل: مهدی رجب‌زاده (ذوب‌آهن اصفهان) و محمدرضا خلعتبری (پرسپولیس)


5 گل: سیدمهدی سیدصالحی (پرسپوليس)، محمد غلامی (سپاهان)، مهرداد بايرامی (گسترش فولاد)، ميلاد ميداوودی (صنعتی خوزستان)، لوسيانو ادينهو (مس کرمان)، امين متوسل‌زاده (داماش گيلان)، بختيار رحمانی (فولاد خوزستان)  و فريد بهزادی کريمی (صبای قم)


4 گل: محمد قاضی و فرهاد مجيدی (استقلال)، مسعود حسن‌زاده و روح‌الله سيف‌اللهی (داماش گيلان)، سعيد دقيقی (تراکتورسازی تبریز) و جابر انصاری (گسترش فولاد)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه