یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش شب نخست هفته سوم رقابتهای فوتبال جام خلیج‌فارس (لیگ برتر) - برد استقلال، تراکتور و فولاد، توقف سپاهان

ورزش

شب نخست هفته سوم رقابتهای فوتبال جام خلیج‌فارس (لیگ برتر) - برد استقلال، تراکتور و فولاد، توقف سپاهان

روز اول از هفته سوم از رقابت‌های جام بر‌تر با برتری‌ استقلال ، تراکتورسازی و فولاد پیگیری شد. در ضمن سپاهان، با تساوی مقابل گسترش فولاد با 7 امتیاز صدر نشینی خود را حفظ کرد ، در ضمن 4 دیدار دیگر با نتیجه مساوی تمام شد، آخرین بازی این هفته را پرسپولیس برابر مس کرمان، روز چهارشنبه ساعت 22:15 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

shock drop air force 1 full uv reactive | nike runners men white hair girls anime characters Retro High OG Patent 'UNC Blue Chill' (W) , BabylinoShops , nike runners men white hair girls anime characters

تیم فوتبال استقلال تهران در آخرین بازی روز اول هفته سوم رقابتهای جام برتر مقابل فجرسپاسی شیراز به برد پرگل 4 بر 2 دست یافت

به گزارش تابناک، آخرین دیدار از شب نخست هفته سوم رقابتهای فوتبال جام برتر باشگاه‌های کشور را تیم‌های فجرسپاسی شیراز و استقلال تهران برگزار کردند. در این دیدار که از ساعت 22:15 سه‌شنبه به قضاوت سعید مظفری‌زاده در ورزشگاه حافظیه شیراز آغاز شد، شاگردان قلعه‌نویی برابر میزبان شیرازی خود با نتیجه 4 بر 2 برنده شدند. جواد نکونام (35- پنالتی)، محمد قاضی (46)، حنیف عمران‌زاده (73) و فرهاد مجیدی (83) برای استقلال و حمید جوکار(37) و محمد حیدری(53) برای فجر در این بازی گلزنی کردند.


آبی‌پوشان پایتخت که شوت‌های راه دور را در دستور کار داشتند، در دقایق 9، 12 و 14 روی ضربات تیموریان، نکونام و قاضی شانس خود را برای گلزنی آزمایش کردند که هر بار شیخ‌ویسی مانع از گلزنی حریف شد. بعد از این صحنه‌ها بازی برای دقایقی آرام شد تا اینکه قاضی بار دیگر در دقیقه 26 با یک شوت راه دور دروازه فجرسپاسی را تهدید کرد. بازی وارد دقیقه 30 نیمه نخست شده بود که آندرانیک تیموریان روی یک ضد حمله نظری، مهاجم فصل پیش فجری‌ها را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه محکم این مهاجم به بالای دروازه رفت.


در دقیقه 35 بازی بود که محمدمهدی نظری در گوشه چپ محوطه جریمه حریف، مصطفی صبری را وادار به خطا کرد تا یک ضربه پنالتی را از هم تیمی سابق خود بگیرد. این ضربه پنالتی را جواد نکونام به گل اول بازی تبدیل کرد. این نخستین گل نکونام در جام سیزدهم بود.


البته گل استقلال خیلی زود توسط شاگردان پیروانی پاسخ داده شد. در دقیقه 37 بازی بود که حمید جوکار پشت محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شوتزنی شد و با یک ضربه محکم پای چپ دروازه رحمتی را باز کرد تا برتری آبی‌ها دوام چندانی نداشته باشد. بعد از این گل استقلال یک بار دیگر با شوت تیموریان خطرساز شد که ضربه وی به خارج از دروازه رفت تا در نهایت نیمه نخست این مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان برسد.


با شروع نیمه دوم این تیم استقلال بودند که خیلی زود به گل رسیدند. محمد قاضی با یک شوت زیبا از پشت محوطه جریمه توپ را به سه کنج دروازه شیخ ویسی فرستاد تا هم اولین گل رسمی خود را برای استقلال به ثمر برساند و هم آبی‌ها را از حریف پیش اندازد. این اتفاق در دقیقه 46 رخ داد. این گل استقلال تنها هفت دقیقه دوام داشت چرا که روی یک توپ ارسالی از جناح چپ آبی‌ها، مدافعان این تیم به طور پی در پی اشتباه کردند تا توپ به محمد حیدری برسد و این بازیکن هم با یک ضربه سر ضرب دروازه رحمتی را برای دومین بار باز کند و کار را در دقیقه 53 به تساوی بکشاند.


فجری‌ها بعد از گل دوم خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند و در دقیقه 59 روی شوت راه دور صبری دروازه رحمتی را به خطر انداختند که این بار دروازه‌بان استقلال توپ را دفع کرد. در دقیقه 66 این دیدار نیز ضربه جابر انصاری تیر دروازه رحمتی را به لرزه در آورد تا برتری‌های فجر در این دقایق بیشتر نمایان شود.


در دقیقه 73 بازی استقلال به گل سوم خود دست یافت. آبی‌ها که با ورود عمران‌زاده و مجیدی خود را پیدا کرده بودند، در این دقیقه توسط عمران‌زاده تازه وارد به گل سوم دست یافتند. ضربه کاشته تیموریان در جناح راست را منتظری روی تیر اول با یک ضربه سر به تیر دوم فرستاد که عمران‌زاده هم با یک ضربه بغل پا گل سوم آبی‌ها را به ثمر رساند.


استقلال در دقیقه 83 به گل چهارم خود دست یافت و این بار هم بازیکن تعویضی آبی‌ها موفق به گلزنی شد. فرهاد مجیدی روی پاس عمقی جواد نکونام و اشتباه مدافعان حریف در آفسایدگیری با یک ضربه دقیقه از گوشه راست محوطه جریمه دروازه شیخ ویسی را برای بار چهارم باز کرد تا استقلال به یک برد پرگل در زمین فجرسپاسی دست یابد.


در دقیقه 90 داور یک ضربه پنالتی را برای فجرسپاسی اعلام کرد که ضربه معدنچی را سیدمهدی رحمتی مهار کرد تا در نهایت این بازی با برتری 4 بر 2 استقلال خاتمه یابد. آبی پوشان بدون احتساب یک امتیاز کسر شده 6 امتیازی شدند.


نتایج سایر دیدار‌های هفته سوم رقابت‌های جام برتر:


در دیگر دیدار‌های هفته سوم رقابت‌های جام برتر در رشت، نفت تهران مهمان داماش گیلان بود که در پایان نود دقیقه، دو تیم با تساوی یک بر یک، امتیازات را تقسیم کردند. تک گل این دیدار را وحید امیری در دقیقه 35 به ثمر رساند. دیدار راه آهن برابر ملوان هم با تساوی بدون گل به پایان رسید. در اصفهان، تراکتورسازی توانست با نتیجه چهار بر دو ذوب آهن را از پیش‌رو بردارد. گل‌های تراکتورسازی را ربیع خواه، ابراهیمی، علی کریمی و کریم انصاری‌فرد در دقایق 19، 32 ، 92 و 93 و برای ذوب آهن سپهر حیدری در دقیقه 63 و مهدی رجب زاده در دقیقه 71 به ثمر رساندند. در تبریز هم گسترش فولاد میزبان دیگر تیم اصفهانی، سپاهان بود که در پایان نود دقیقه گسترش فولاد در حالی که تا دقایق پایانی با یک گل از سپاهان پیش بود اما با گل دقیقه 91 محمد غلامی تیم اصفهانی از شکست گریخت. تک گل گسترش را مهدی قریشی در دقیقه هفتم به ثمر رساند.


در دیگر دیدار این هفته، صبای قم میزبان فولاد خوزستان بود که شاگردان حسین فرکی در پایان نود دقیقه موفق شدند با حساب یک بر صفر میزبان خود را از پیش‌روی بردارند. تک گل این دیدار را عبدلله کرمی در دقیقه 49 به ثمر رساند. در نهایت دیدار استقلال خوزستان برابر سایپا نیز با تساوی بدون گل به پایان رسید.


دیگر دیدار این هفته را پرسپولیس برابر مس کرمان، روز چهارشنبه ساعت 22:15 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.


نتایج بازی‌ها به شرح زیر است؛


 


* گسترش فولاد تبریز یک– سپاهان یک


گل‌ها‌: سیدمهدی قریشی در دقیقه 6 برای گسترش و  محمد غلامی در دقیقه 90+4 برای سپاهان


 


*ذوب آهن 2 – تراکتورسازی 4


گل‌ها: محسن ربیع‌خواه در دقیقه  19 و محمد ابراهیمی 32 و علی کریمی در دقیقه 90+2 و کریم انصاری فرد 90+3( برای تراکتورسازی) و سپهر حیدری در دقیقه 62 و مهدی رجب‌زاده در دقیقه 71 برای ذوب آهن


* صبای قم صفر – فولاد یک


گل: عبدالله کرمی در دقیقه 48


 


* استقلال صنعتی خوزستان صفر – سایپا صفر


* داماش یک – نفت تهران یک


گل‌ها : وحید امیری در دقیقه 59 برای نفت و روح الله سیف‌الهی در دقیقه  69 برای داماش


* راه آهن صفر – ملوان صفر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه