یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش از کنایه عادل به قلعه نویی تا ورود کمیسیون 90 مجلس به پرونده مافیای فوتبال! - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

ورزش

از کنایه عادل به قلعه نویی تا ورود کمیسیون 90 مجلس به پرونده مافیای فوتبال! - هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰‌ پیرامون بازی‌های هفته‌ یازدهم لیگ بر‌تر و حاشیه آن بود. پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که نتیجه بازی استقلال و شئول چه می شود؟ ۱ـ برد استقلال ۲ ـ مساوی 3- برد سئول که در پایان، نزدیک 62 درصد به گزینه ۱ یعنی صعود استقلال رأی دادند و 22 درصد به برتری سئول اعتقاد داشتند و مابقی گزینه ۲ را برگزیدند.

991 - CN9671 - Blauw - Nike Air Max 1 By You Custom herenschoen - nike air max lays blue cheese commercial actor | Media Maratón Alicante 2022 - Carreras populares , IicfShops

دهمین برنامه ۹۰ در جام ۹۲ از ساعت 11 دقیقه آغاز شد و ‌به مانند همیشه دیدنی بود و همانند گذشته، دوشنبه شب‌ از شبکه سه پخش شد و در ادامه به بررسی بازی‌های هفته‌ یازدهم لیگ بر‌تر و حاشیه آن پرداخت.


به گزارش «تابناک»، در آغاز برنامه، مورد ۹۰ درجه به نمایش درآمد و سپس قرعه‌کشی هفته گذشته نیز انجام شد.ابراهیم ميرزابيگي كارشناس داوري فوتبال مهمان برنامه 90 بود که بر این باور بود که در بازی فولاد و ملوان ، گل اول فولاد آفساید بود و یک پنالتی ملوان گرفته نشد . سپس تصاویری از دیدار خاطره انگیز استقلال در سال 75 مقابل نوف باخور ازیکستان پخش شد.


جباری در الاهلی!
درجریان برنامه نود خبری مبنی بر پیوستن مجتبی جباری بازیکن پیشین تیم های سپاهان و استقلال به تیم الاهلی قطر به نقل از شبکه خبری الکاس قطر به نمایش در آمد. در این لحظه فردوسی پور اعلام کرد: سرانجام استاد جباری به تیم الاهلی قطر پیوست و جایگزین فریدون زندی مصدوم در این تیم شد.


کنایه عادل به قلعه نویی !
  عادل فردوسی پور مجری 90 برنامه این هفته اش را با آرزوی موفقیت برای استقلال و البته با طعنه ای به قلعه نویی آغاز کرد.


 فردوسی پور که دیر به برنامه 90 دوشنبه شب رسیده بود در شروع این برنامه هم نظرسنجی اش را به استقلال اختصاص داد. او برای استقلال آرزوی موفقیت و بردی پر گل و البته صعود داشت و گفت: ما همین اول برنامه داریم بازی استقلال را پخش می کنیم !
دقت کنید اول برنامه است. هفته قبل هم همین کار را کردیم به قرآن حالا اگر دستان برنامه 90 را سر و ته می بینند و بخش استقلال می افتد آخر برنامه امشب دقت کنند که ما اول برنامه داریم بازی استقلال پخش می کنیم.


قلعه نویی پیش از این با انتقاد از فردوسی پور و تاکید مجدد بر طعنه های 6 ماهه گذشته این برنامه نسبت به خود در شرایطی که او روزه سکوت درباره این برنامه گرفته است ، فردوسی پور را متهم کرده بود که برد استقلال برابر تیم بوریرام تایلند را در انتهای برنامه اش پخش کرده است.


درخواست فردوسی‌پور برای برخورد قاطع با ناپاکی در لیگ برتر
مجری برنامه 90 ابراز امیدواری کرد که با ناپاکی ها در لیگ برتر برخوردی قاطع شود. این روزها لیگ برتر با حواشی مختلفی از جمله رشوه دادن و شرطبندی مواجه است.


اتهاماتی که علی دایی به محسن قهرمانی وارد کرد زمینه ساز ورود سازمان های مختلف به مسئله مورد اختلاف اخیر شده است با این حال هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است.عادل فردوسی پور در برنامه این هفته 90 ابراز امیدواری کرد با ناپاکی در لیگ برتر برخورد قاطع صورت گیرد.


وی با تاکید بر ای نکته که به خاطر ناپاکی در لیگ دسته اول، برخوردهای خوبی صورت گرفت تاکید کرد که در لیگ برتر خیلی ها جرات ندارند که از ناپاکی ها پرده بردارند.فردوسی پور همچنین اعلام کرد که متاسفانه افراد حاضر در فوتبال از یکدیگر آتو دارند و به همین دلیل است که هیچ کس برای ارائه سند و مدرک بر علیه فساد در فوتبال قدم پیش نمی گذارد. 


 پیام صادقیان که مهمان ویژه برنامه نود
هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از 13 سالگی در ذوب آهن حضور داشتم و بزرگ شده ذوب آهن هستم. 
پیام صادقیان که مهمان ویژه برنامه نود بود اظهار داشت: لقب پدرم در تبریز حسن زیکو است. او فوتبال بازی می کرد و پست هافبک نفوذی را دوست داشت. 
وی در خصوص حضورش در پرسپولیس عنوان کرد: خیلی ها به من گفتند به پرسپولیس نرو و معتقد بودند که در پرسپولیس خراب می شوم. 
این بازیکن جوان پرسپولیس عنوان کرد: به اروپا فکر می کنم اما تا بحال پیشنهادی نداشتم. 


 بحث یک ساعته برای كارت حسيني !
حدود یک ساعت برنامه 90 به بخشیده شدن کارت قرمز حسینی اختصاص داشت! جالب این که این بازیکن این هفته برای قرمزها بازی نکرد !
 ميرزابيگي كارشناس داوري فوتبال ايران، گفت: كميته انضباطي فدراسيون فوتبال به اشتباه و برخلاف قوانين فيفا كارت قرمز ميثم حسيني را بخشيد.
 ابراهيم ميرزابيگي، خاطرنشان كرد: كميته انضباطي نمي تواند بر خلاف قوانين فيفا رأي صادر كند و صحنه اخراج ميثم حسيني به شكلي نبود كه كميته انضباطي بخواهد تصميم داور را تغيير دهد.
وي ادامه داد: كميته انضباطي در مواردي خاص آنهم در صورت تأييد داور مي تواند دخالت كند اما در اين اتفاق تنها كميته انضباطي تصميم گرفته و هيچ نظري از داور و كميته داوران خواسته نشده است.
كارشناس داوري كشورمان، گفت: فكر مي كنم اين تصميم بدون حضور كارشناسان داوري گرفته شده و اصلاً صحيح نبود.


همچنین یکی دیگر از کارشناس حقوقی فوتبال در خصوص ماجرای بخشیده شدن کارت قرمز میثم حسینی، مدافع پرسپولیس، گفت: هیچ درخواستی از سوی باشگاه پرسپولیس به فدراسیون فوتبال نشده مبنی بر اینکه آنها بخواهند که کارت قرمز حسینی به کارت زرد تبدیل شود. 
احمد رضا براتی همچنین خاطر نشان کرد: برداشت حقوقی آقای حسن زاده این بوده که می توانند طبق قانون 84 داوری فیفا،‌این کارت قرمز را ببخشند. 
از سوی دیگر کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: کمیته انضباطی می تواند و حق دارد که کارت های داده شده توسط داوران را تغییر دهد و این بر اساس قانون 77 فیفا است. در این قانون آمده که کمیته های انضباطی کشورها می توانند کارت ها را تغییر دهند. 
هوشنگ نصیرزاده عنوان کرد:‌ طبق قانون فقط در مواردی می توان این کارت ها را تغییر داد که داور در طول مسابقه دچار خطای دید شده باشد.  وی همچنین خاطر نشان کرد: ضربه ای که میثم حسینی به بازیکن سپاهان زده بود شامل این قانون نمی شد و نباید کارت قرمز وی به کارت زرد تبدیل می شد.


دایی: آقای فردوسی پور چرا مردم رو می ترسونی
علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مهمان تلفنی 90 گفت: اصل قضیه را ول کردید و به دنبال مسائل حاشیه ای هستید. ما تقاضا کردیم از فدراسیون که کارت میثم حسینی به زرد تبدیل شود اما اینکه کار فدراسیون درست بوده یا نه دیگر به ما ربطی ندارد. 
علی دایی اعلام کرد:‌ در جریان احسان حاج صفی و باشگاه تراکتور نیز باید حق به تراکتور داده می شد و کارت قرمز وی بخشیده می شد. من در کل معتقدم عدالت برای همه تیم ها باید رعایت شود. 
وی همچنین خاطر نشان کرد: زاویه دید قهرمانی خوب بود و من همچنان معتقدم که ایشان صحنه را به طور کامل دیده است. از یک چشم پزشک هم می توانید بپرسید که زاویه دید یک انسان چقدر است و قهرمانی در آن صحنه می توانسته خطا را ببیند یا خیر. 
سرمربی پرسپولیس خطاب به فردوسی پور گفت: آقای فردوسی پور شما افراد را ترسانده اید. اگر قرار است فوتبال را درست کنیم، با چوب قانون فیفا نمی توان کاری را درست کرد. 
دایی بار دیگر دست به افشاگری زد و گفت: زمانی که سرمربی سایپا بودم یک داور قبل از بازی تیم ما نزد من آمد و از من خواست تا در شرکت سایپا کاری برای وی انجام دهم. اما من به او اعلام کردم که من در شرکت سایپا کاره ای نیستم. همان زمان این مسئله را به فدراسیون فوتبال اطلاع دادم اما نه تنها آن داور محروم نشد بلکه چند هفته بعد قضاوت بازی تیم ما را بر عهده گرفت و یکی از بازیکنان ما را به ناحق از زمین اخراج کرد. 
وی افزود: فایل های صوتی فراوانی دارم اما چون این افراد ترس دارند پا پیش نمی گذارند تا حقایق روشن شوند. اما اگر این افراد مطمئن شوند که مشکلی برایشان پیش نمی آید حتما پا پیش می گذارند. 
دایی در بخش پایانی اظهارات خود عنوان کرد: باید وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی وارد این مسئله شوند تا خیلی چیزها مشخص شده و ریشه فساد در فوتبال از بین رود. 


ورود کمیسیون اصل نود به ماجرای فساد در فوتبال 
افضلی فر نماینده اردبیل در مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس خبر داد: گزارشات و شکایاتی از توانی و دلال بازی های فوتبال به کمیسیون اصل نود مجلس ارسال شده بود. ما با باشگاه های فوتبال جلسه گذاشتیم و از آنها پرسیدیم که آیا این دلال بازی ها و توانی ها را قبول دارند یا خیر. دوستان نیز پاسخ دادند و پذیرفتند که آلودگی در فوتبال وجود دارد. 
مصطفی افضلی فرد که مهمان تلفنی برنامه نود بود اظهار داشت: برای ما آقای دایی و سایرین فرقی ندارند. ما بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی خود وارد عمل شده ایم و جلوگیری از فساد وظیفه ماست. قبل از اینکه ما هم بخواهیم ورود کنیم، رئیس کمیسیون اصل نود نیز وارد این ماجرا شده بودند. 
وی همچنین خاطر نشان کرد: ضعف نظارتی باعث شده تا توان لازم برای برخورد با این فسادهای موجود وجود نداشته باشد و همین ضعف سبب شده تا کمیسیون اصل نود وارد ماجرا شود. کمیته سلامت اداری کمیسیون اصل نود نیز موظف شده که با دعوت از بازیکنان و مربیان و مسئولان،‌ گزارش های لازم را تهیه کرده و در صحن علنی مجلس قرائت کند. 
 
گزارش جالب فوتبالی از سیستان و بلوچستان
دوربین نود از 3 هفته پیش سفرهای استانی خود را آغاز کرده و این بار بعد از حضور در جزیره ابوموسی و اردبیل، سراغ زمین خاکی های سیستان و بلوچستان به شهرهای خاش و زابل رفته بود. 
در مورد پخش شده یکی از جوانان سیستانی از نبود پشتیبان و عدم وجود زمین چمن مناسب در این استان گلایه داشت. 

گزارش پایانی برنامه نود در خصوص اختلاف بین مدیران اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی و گروهی  منسوب به وفایی که خود را مالک باشگاه ابومسلم می داند بود.


پرسش و پاسخ نظرسنجی 90
پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که نتیجه بازی استقلال و شئول چه می شود؟ ۱ـ برد استقلال ۲ ـ مساوی 3- برد سئول که در پایان، نزدیک 62 درصد به گزینه ۱ یعنی صعود استقلال رأی دادند و 22 درصد به برتری سئول اعتقاد داشتند و مابقی گزینه ۲ را برگزیدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه