چهارشنبه, 23ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر دوران عاشق شدن با یک نگاه سپری شده است

خبر

دوران عاشق شدن با یک نگاه سپری شده است

یک روانشناس گفت: زمانی که نیازهای عاطفی و روانی دختر و پسر در خانواده‌ تا حد زیادی برآورده شود آنان تشنه محبت نمی‌شوند و در بیرون از محیط خانواده محبت را گدایی نمی‌کنند و کمتر ممکن است بین آن‌ها گرایش‌های نادرست به وجود آید.

نمشي , adidas bold age leggings girls dance studio - تسوق تشكيلة اديداس اوريجينالز للأطفال مع تخفيضات 25 - 75% أونلاين في السعودية | nike air failed status in windows 7 2017 - Buy Online - nike lunar air force 1 white ice hockey tickets for Women & Men - FitforhealthShops

به گزارش ایسنا، دکتر منوچهر طباطبایی‌راد افزود: دختران عاطفی‌تر هستند و اگر در کانون خانواده به آنان توجه کافی نشود ممکن است در معرض لغزش و یا انحرافات اخلاقی قرار گیرند.

سختگیری‌های افراطی موجب افزایش وابستگی‌های دختران و پسران جوان به هم شده است و مشکلاتی که در مسیر آشنایی آنان وجود دارد، ممکن است برای دختران تبعاتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: متاسفانه برخی از جوانان ابراز احساساتشان، تو خالی است البته دختران بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند و عاشق می‌شوند و همین امر ممکن است پیامدهای نامطلوبی را برای آنان در پی داشته باشد.

طباطبایی‌راد با بیان اینکه دختران باید حواسشان را در روابط خود با جنس مقابل جمع کنند، گفت: یک رابطه عاطفی بلافاصله نباید به یک رابطه جنسی تبدیل شود و برقراری این رابطه پیش از ازدواج ممکن است صدمات جبران ناپذیری را برای جوانان به‌ویژه دختران در پی داشته باشد.

این روانشناس با تاکید بر ضرورت تعامل صحیح دختران و پسران به منظور کسب شناخت برای ازدواج اظهار کرد:‌ دختران و پسران برای دستیابی به شناخت باید با یکدیگر نشست و برخاست کنند؛ چرا که دو جنس از دو دنیای متفاوت هستند و برای درک صحیح از یکدیگر لازم است تعامل داشته باشند، درغیر این صورت خلق و خو و خواسته‌های آنان ممکن است برای همدیگر به «معما» تبدیل ‌شوند.

طباطبایی‌راد در پاسخ به این پرسش که دختران در مواجهه با ابراز علاقه شدید پسران در دیدارهای نخست باید چگونه برخور کنند، اظهارکرد: دختران بسیار در این زمینه هوشیار هستند و به‌راحتی می‌توانند به دروغین یا واقعی بودن ابراز علاقه پسران پی ببرند اگر پسری در دیدارهای نخستین به دختر ابراز علاقه شدیدی کند این کار او نشان دهنده قصد سوء پسر است. بنابراین نباید برای این گونه ابراز علاقه‌ها ارزش چندانی قائل شد.

دوران عاشق شدن با یک نگاه سپری شده است

وی بابیان این که دوران عاشق شدن با یک نگاه سپری شده است، گفت: علاقه در طول زمان و به تدریج به وجود می‌آید، بنابراین افراد به ویژه دختران نباید تحت تاثیر القائات عاطفی پسران در نخستین ملاقات‌ها قرار گیرند.

طباطبایی راد در پایان اظهار کرد: جوانان و بویژه دختران باید برای انتخاب درست برای زندگی با یک مشاور خوب مشورت کنند، چرا که او می‌تواند هشدارهای لازم را به آنان بدهد و در مسیر صحیح قرار گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه