پنج شنبه, 31ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر ادامۀ سیاست سرکوب‌گری آل خلیفه بعد از گذشت هزار روز از انقلاب 14 فوریه

خبر

ادامۀ سیاست سرکوب‌گری آل خلیفه بعد از گذشت هزار روز از انقلاب 14 فوریه

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در چهارچوب آماده‌سازی جهت برپایی تظاهرات در روز بزرگداشت شهدای انقلاب در هفدهم دسامبر جاری در مرکز پایتخت بحرین (منامه) و اعلام همبستگی با خانواده‌های شهدا، با برپایی مراسمی در شهر «المالکیه» (واقع در غرب پایتخت بحرین) از خانواد‌های ایثارگر شهدا قدردانی نمود که در این مراسم خانواده‌های شهدا و اسرا و شخصیت‌های سیاسی-مذهبی حضور یافتند.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | LacollesurloupShops - Nike Dunk Low Disrupt 2 "Malachite" - black purple jordan 13 , 001 - DH4402

ائتلاف انقلاب در این مراسم بر قصاص قاتلان شهدا از راه محاکمۀ عاملان جنایات علیه تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز تأکید کرد و پادشاه قاتل بحرین «حمد بن عیسی آل خلیفه» را در رأس مسئولان نقض حقوق بشر در این کشور دانست و یادآور شد که ائتلاف انقلاب 14 فوریه تا فروپاشی رژیم قبیله‌ای آل خلیفه و پایان دادن به این رژیم دیکتاتوری از مبارزه و مقاومت دست نخواهد کشید.

با وجود حضور سنگین نیروهای مزدور رژیم آل خلیفه، بیش از 55 شهر از بحرین شاهد تظاهرات خشمگین با شعار «شهدای ما مشعل‌های آزادی‌اند» بود.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با برافراشتن عکس‌های شهدا و اسرا شعارهای ضد رژیم سر دادند و خواستار سرنگونی رژیم سرکوب‌گر آل خلیفه و آزادی زندانیان رأی و بیان شدند.

این تظاهرات با سرکوب مزدوران آل خلیفه مواجه شد، چنان که نیروهای رژیم با استخدام سلاح‌های ساچمه‌ای و گازهای سمی و اشک‌آور به تظاهرکنندگان حمله‌ور شدند. اقدامات وحشیانۀ دژخیمان رژیم علیه تظاهرکنندگان چندین زخمی بر جای گذاشت.

نیروهای انقلابی ائتلاف در رد رژیم استبدادگر آل خلیفه و اقدامات ظالمانه و غیر انسانی علیه مخالفان با سوزاندن لاستیک بیش از بیست خیابان اصلی این کشور را به طور همزمان بستند و عبور و مرور را در آن‌ها متوقف ساختند.

به گزارش منابع خبری شبه‌نظامیان رژیم آل خلیفه، بامدادان با حمله به منازل مردم در شهرهای «بنی جمره»، «الکوره»، «جرداب» و «بلاد قدیم» و دیگر مناطق بحرین چندین تن از فعالان را بازداشت کردند.

همچنین اهالی چندین منطقۀ بحرین با صدور بیانیه‌های مختلف توده‌های مردم را به مشارکت پرشور در فعالیت «عید شهدا» در هفدهم دسامبر ترغیب نمودند.

از سوی دیگر، حرکت حشود مصر در عریضه‌ای خواستار محاکمۀ رژیم آل خلیفه در دادگاه جنایی بین‌المللی و توقف قتل و سرکوب در بحرین شد.

این حرکت اشاره کرد که رژیم آل خلیفه سعی می‌کند با بازداشت صدها نفر و محاکمه‌های غیر قانونی فعالان با مخالفان تصفیه حساب کند.

بیش از هزار روز از انقلاب 14 فوریه در بحرین می‌گذرد و رژیم حاکم در بحرین برای حل بحران در این کشور جز برخورد وحشیانه و سرکوب‌گرانه با اعتراضات روزانۀ مردم راه دیگری در پیش نگرفته است و این در حالی است که سازمان‌های بین‌المللی و حقوقی با صدور صدها گزارش اقدامات غیر قانونی رژیم بحرین و نقض حقوق بشر در این کشور را محکوم کرده‌‌اند و از جملۀ این گزارشات، گزارش کمیسیون مستقل حقیقت‌یاب است که در آن نقض حقوق بشر در بحرین توسط مقامات بحرین سندسازی شده است؛ اما مقامات بحرین با چشم‌پوشی از این گزارشات و ده‌‌ها توصیۀ صادر شده، برای اجرای اصلاحات در این کشور هیچ قدمی برنمی‌دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه