جمعه, 01ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر آبمیوه‌های مصنوعی خطر چاقی را افزایش می‌دهند

خبر

آبمیوه‌های مصنوعی خطر چاقی را افزایش می‌دهند

یک کارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر جایگزین نمودن آبمیوه طبیعی به جای مصرف نوشابه های گازدار و آبمیوه های صنعتی گفت: آبمیوه های صنعتی با مقادیر زیاد قند، احتمال بروز چاقی و پوسیدگی دندان را در افراد افزایش می دهد.

boohoo , Womens & Mens Clothes , Shop Online Fashion | 106 - Nike WMNS Air Force 1 Shadow "Pastel" - LacollesurloupShops - nike dunks brown white black friday images , CI0919

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه یزد، علی اکبر کمالی اردکانی افزود: آبمیوه طبیعی به عنوان ماده غذایی غنی از ویتامینها و مواد معدنی می تواند جایگزین مناسبی برای سایر مایعات همچون نوشابه های گازدار باشد.


وی با بیان اینکه نوشیدن یک لیوان آبمیوه طبیعی معادل دو واحد میوه است افزود: آبمیوه مصنوعی هرگز نمی تواند خواص آبمیوه طبیعی را داشته باشد، چرا که حاوی مواد افزودنی و نگه دارنده‌هاست؛ همچنین با مقادیر زیاد قند، احتمال بروز چاقی و پوسیدگی دندان را نیز در افراد افزایش می دهد.


کمالی با اشاره به اینکه شیر از نوشیدنی های مفید و مناسب برای رفع تشنگی است، خاطرنشان کرد: این نوشیدنی با تأمین نیاز روزانه بدن به کلسیم درکاهش بروز پوکی استخوان در افراد به ویژه سالمندان بسیار موثر است، به طوری که سه لیوان شیر نیاز روزانه افراد بالغ را به کلسیم تأمین می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه