جمعه, 01ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کدام غذاها را برای تقویت مو بخوریم؟

خبر

کدام غذاها را برای تقویت مو بخوریم؟

خبرگزاری فارس: میگو و دیگر مواد غذایی حاوی زینک برای جلوگیری از ریزش مو ضروری است؛ البته جذب زینک بیش از حد نیز موجب ریزش موها می‌شود؛ زیرا میزان تستوسترون تولیدی بدن را افزایش می‌دهد.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Maratón Sevilla 2022 - Carreras populares , MonticelloShops

به گزارش سرویس فضای خبرگزاری فارس به نقل از همشهری آنلاین، برخی از غذاها برای پیشگیری از ریزش موها مفیدند که به معرفی آنها پرداخته‌ایم.

*ماهی

موها به طور عمده‌ای از پروتئین تشکیل شده‌اند؛ بنابراین ابهامی وجود ندارد که ماهی برای موها، ماده‌ غذایی بسیار مهمی است؛ ماهی منبع غذایی مهمی از پروتئین است و همچنین سرشار از امگا3 است؛ اما چرا نباید گوشت قرمز یا گوشت‌های دیگر برای تأمین پروتئین موهایتان بخورید؟ گوشت قرمز و جوجه هم خوب هستند اما به شرط اینکه چربی بالایی نداشته باشند.

غذاهای پرچرب تستوسرون بدن را افزایش می‌دهد که این امر منجر به ریزش موهای شما می‌شود؛ افزودن پروتئین زیاد به عادت غذاییتان خوب است اما باید از غذاهای پرچرب اجتناب کنید؛ به همین دلیل است که ماهی را به عنوان منبع غذایی مهمی برای جلوگیری از ریزش موهایتان پیشنهاد می‌کنیم.

*تخم‌مرغ

اگر گیاه‌خوار هستید و به دنبال غذاهایی پروتئین‌دار برای تقویت موهایتان هستید، تخم‌مرغ و محصولات لبنی حاوی منابع غذایی کافی برای موهای شما هستند؛ به دنبال مواد لبنی کم چرب مانند شیر و ماست کم چرب باشید؛ تخم‌مرغ همچنین حاوی ویتامین آ است.

ویتامین آ سبوم تولید می‌کند و سبوم نوعی چربی است که بدن برای به اندازه کافی چرب نگه داشتن پوست و مو تولید می‌کند.

*لوبیا

لوبیا حاوی ویتامین ای است که از ریزش موها جلوگیری می‌کند؛ ویتامین ای به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند؛ اگر فشار‌خون بالایی دارید، قبل از اینکه جذب ویتامین ای خود را بالا ببرید با پزشک خود مشورت کنید.

*میوه‌های حاوی ویتامین سی

بهتر است میوه‌هایی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین سی باشند؛ چراکه از ریزش موهای شما جلوگیری می‌کنند؛ پرتقال، توت فرنگی، کیوی و طالبی جزء این میوه‌ها هستند؛ ویتامین سی به عنوان آنتی‌اکسیدانی عمل می‌کند که از پوست و مو محافظت می‌کند؛ این ویتامین همچنین برای جذب آهن، ماده‌ دیگری که برای جلوگیری از ریزش موها ضروری است، لازم است.

*هویج

هویج نه تنها برای سلامت چشم مفید است؛ بلکه برای سلامت موها نیز بسیار مفید است؛ مانند تخم‌مرغ و مواد لبنی ویتامین آ موجود در هویج برای تولید سبوم مو ضروری است؛ هویج به موهای شما کمک می‌کند، سالم و براق بماند.

*میگو

میگو و دیگر مواد غذایی حاوی زینک برای جلوگیری از ریزش مو ضروری است؛ البته جذب زینک بیش از حد نیز موجب ریزش موها می‌شود زیرا میزان تستوسترون تولیدی بدن را افزایش می‌دهد؛ میزان زینکی میزان نیاز روزانه به زینک 11 میلی‌گرم است؛ اگر به این میزان استفاده شود از ریزش موها جلوگیری می‌شود.

*آجیل

بادام، پسته و دیگر انواع آجیل برای جلوگیری از ریزش موهای شما مفید است؛ نه تنها حاوی امگا 3 هستند بلکه حاوی مقدار زیادی زینک است که برای موهای شما مفید است.

*سبزیجات

اسفناج و کلم بروکلی هم منبع ویتامین آ و سی است؛ مانند بسیاری غذاهای دیگر در این لیست این سبزیجات هم مواد طبیعی‌ای مانند سبوم تولید می‌کنند که برای جلوگیری از ریزش موهای شما مفید است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه