جمعه, 01ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر وجود سم مرگبار در چیپس و پفک!

خبر

وجود سم مرگبار در چیپس و پفک!

بسیاری از والدین خوردن برخی تنقلات و اسنک ها را به راحتی در اختیار کودکان خود قرار داده و توجه چندانی به مضرات این خوراکی ها نمی کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ متاسفانه  آنها باید توجه داشته باشند که حتی المقدور از تولد تا سنین مدرسه کودکان خود را با این خوراکی ها آشنا نکنند.
 
گفتنی است که این تنقلات دشمن سلامتی کودکان بوده و از مواد زیر تشکیل شده اند:
آرد گندم غنی شده و رنگ شده (شامل آرد، نیاسین، کاهش آهن، تیامین مونونیترات (ویتامین B1)، ریبوفلاوین)
روغن های گیاهی (کلزا، آفتابگردان و / یا سویا)
اسید فولیک
شیر بدون چربی
نمک دارای 2 درصد یا کمتر ازمخمر، شکر، پودر پیاز، ادویه جات و (بی کربنات آمونیوم، جوش شیریشن، Monocalcium فسفات)

روغن GMO و گندم
پیش از هر چیز باید گفت که این خوراکی ها با مواد مهندسی ژنتیکی ساخته شده اند وهیچ مواد سالم و طبیعی در آن وجود ندارد. کودکان به دلیل آنکه در حال رشد هستند به شدت در معرض خطر این مواد قرار دارند.
 
گفتنی است که غذاهای GMO و به خصوص سویا، باعث افزایش آلرژی، آسم و عفونت های ناشی از مقاومت آنتی بیوتیک ها در بدن می گردد. اصلاح ژنتیکی پروتئین جدیدی را در بدن به وجود می آورند که پیش از این دیده نشده اند.

رنگ های مصنوعی
رنگ های مصنوعی موجود در این خوراکی ها به طور بالقوه دارای مواد شیمیایی خطرناک و سرطان زا هستند که باعث واکنش های آلرژیک شدید در بدن کودکان می شوند. بر اساس مطالعات به عمل آمده این رنگ ها باعث اختلال بیش فعالی در کودکان می گردد.

شیرهای بدون چربی
شیر و فراورده های لبنی مرسوم به علت وجود شیرین کننده های خطرناک برای سلامت شما خطرناک هستند. این شیرها به دلیل از بین بردن چربی در آنها فاقد مواد مغذی و اسیدهای چرب هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه