یکشنبه, 28ام شهریور

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان آثار تاریخی غرب تبریز احیاء می‌شوند

یادمان

آثار تاریخی غرب تبریز احیاء می‌شوند

‌مدیر گردشگری، اماکن تاریخی و موزه‌های شهرداری تبریز از احیای آثار تاریخی غرب تبریز خبر داد و گفت: آثار تاریخی که در مسیر جاده ابریشم در غرب تبریز قرار گرفته‌اند، احیاء می‌شود.

محمدرضا عیوضی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، از رایزنی‌های صورت گرفته برای احیای جاده ابریشم در مسیر تبریز و شبستر خبر داد و افزود: احیای جاده ابریشم در داخل شهر تبریز در محدوده قراملک و بهار را شامل می‌شود.

وی اظهار کرد: در محدوده قراملک مساجد، حما‌م‌ها و کاروانسراهای متعددی وجود دارد که با احیای آن شاهد تغییر فضای حاکم بر این منطقه از شهر تبریز خواهیم بود.

عیوضی گفت: موفقیت این طرح در گرو تعامل و همراهی تمام نهاد‌های مرتبط است.

مدیر گردشگری، اماکن تاریخی و موزه‌های شهرداری تبریز با اشاره به فعالیت‌های گردشگری صورت گرفته در شهرداری تبریز از ادامه تورهای تبریز‌گردی از فردای عید فطر خبر داد و گفت: بعد از ماه مبارک رمضان تورهای تبریز‌گردی دوباره فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

عیوضی اظهار کرد: در حال حاضر سه موزه شهر و شهرداری، استاد شهریار و خانه علی میسیو متعلق به شهرداری است و در صدد افزایش این موزه‌ها هستیم.

وی ادامه داد: در نوروز 93 بیش از 35 هزار نفر از موزه شهر و شهرداری بازدید کردند که این رقم در نوع خود بسیار مناسب است.

وی از ایجاد موزه ورزش در تبریز خبر داد و گفت: محل این موزه در محوطه دبیرستان توحید سابق شناسایی شده است و در سال 1265 در این محل بازی‌های فوتبال بازی می‌کردند و در حال حاضر پیگیر هماهنگی‌های لازم برای ایجاد این موزه هستیم.

عیوضی در خصوص ایجاد موزه مصالح ساختمانی نیز اظهار کرد: موزه مصالح ساختمانی نیز از دیگر برنامه‌های در دست اقدام مدیریت گردشگری، اماکن تاریخی و موزه‌های شهرداری تبریز است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید