یکشنبه, 03ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر تصویر زیبای ناسا از ریگ‌های روان مریخ

خبر

تصویر زیبای ناسا از ریگ‌های روان مریخ

ریگزارهای باراچان پدیده‌ای شناخته شده بر روی سطح مریخ بوده و نمونه‌های مشابهی از این دست بر روی زمین نیز قابل مشاهده است. باراچان‌‌ها با حركت هوا نیز سرگردان می‌شوند.

Air Jordan 1 Low OG Neutral Grey (2021) (W) - nike free run womens 5.0 - 100 - CZ0775 | Latest Nike Dunk Low NH “Winter Solstice” Team Orange/Orange - 800 - Crimson Bliss 2021 For Sale DO6723 - nike off white blazer coalb women shoes outlet

دوربین آزمایش‌های علمی ناسا با وضوح تصویری بالا موفق به شكار تصویری فوق‌العاده از ریگ‌های روان یكی از دشت‌های قطب شمال مریخ‌ شده است.

به گزارش ايسنا، اين دشت در ارتفاعي بالغ بر 73 درجه واقع شده و بالاتر از محل فرود Mars Phoenix متعلق به ناسا است كه در سال 2008 و در ناحيه 68 درجه شمالي بر روي سطح اين سياره نشست.

ريگزارهاي باراچان پديده‌اي شناخته شده بر روي سطح مريخ بوده و نمونه‌هاي مشابهي از اين دست بر روي زمين نيز قابل مشاهده است. باراچان‌‌ها با حركت هوا نيز سرگردان مي‌شوند.

مريخ از لحاظ جغرافيايي بدون تحرك و «مرده» نيست. اين سياره شايد ميزبان مناسبت‌هاي زمين‌شناسي همچون زمين نباشد اما چشم‌انداز آن توسط بادها و تغييرات فصلي شكل داده مي‌شود و اين وعده را مي‌دهد كه هر مسافري به مريخ (ربات ياانسان) شاهد دنيايي ديناميك و جذاب براي تفحص در سياره سرخ خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه