یکشنبه, 03ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کشف منشا فضایی ویتامین ب3 (B3)

خبر

کشف منشا فضایی ویتامین ب3 (B3)

بر اساس تحلیل جدید محققان با حمایت مالی ناسا، زمین باستانی شاید دارای ذخیره فرازمینی ویتامین B3 بوده باشد که توسط شهاب‌سنگ‌های غنی از کربن به آن عرضه شده است.

نمشي , adidas bold age leggings girls dance studio - تسوق تشكيلة اديداس اوريجينالز للأطفال مع تخفيضات 25 - 75% أونلاين في السعودية | New Balance 530 Lifestyle Unisex Beyaz Spor Ayakkabı Kadin Spor Ayakkabı & Sneaker 4127850 , Network-presidentsShops

به گزارش بخش علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نتایج حاصله موید این نظریه هستند که منشا حیات شاید توسط ذخیره‌ای از مولکول‌های کلیدی که در فضا خلق شده‌اند، پشتیبانی شده باشد و اینکه چنین مولکول‌هایی توسط برخوردهای دنباله‌دار و شهاب‌سنگ‌ها به زمین آمده‌اند.


ویتامین B3 که «نیاسین» نیز نامیده می‌شود، جد NAD است که برای متابولیسم حیاتی بوده و منشا آن احتمالا بسیار باستانی است.


این نخستین بار نیست که چنین ویتامینی در شهاب‌سنگ‌ها کشف شده‌ است؛ در سال 2001 تیمی به رهبری ساندرا پیزارلو از دانشگاه ایالتی آریزونا، این مولفه را به همراه مولکول‌های مرتبط به نام «اسیدهای کربوکسیلیک پیریدین» در شهاب‌سنگ Tagish Lake کشف کردند.


در مطالعه جدید «آزمایشگاه تحلیلی اختر‌زیست‌شناسی» گودارد، دانشمندان نمونه‌هایی از هشت شهاب‌سنگ غنی از کربن موسوم به «نمونه شهاب سنگ کربن نوع CM-2» را تحلیل کردند و دریافتند ویتامین B3 در آن‌ها در سطوحی از 30 تا 600 بخش در میلیارد وجود دارد.


افزون بر این، محققان اسیدهای کربوکسیلیک پیریدین دیگر در چگال‌های مشابه و همچنین برای نخستین بار، اسیدهای دی‌کربوکسیلیک پیریدین را کشف کردند.


جزئیات این دستاورد علمی در مجله Geochimica et Cosmochimica Acta منتشر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه