یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر سودآورترین فیلم‌های تاریخ سینما

خبر

سودآورترین فیلم‌های تاریخ سینما

نشریۀ سینمایی اسکرین فهرستی ازسودآورترین فیلم‌های ساخته شده در دنیای سینما را منتشر کرد.

nike foamposite 2000 black women shoes heels - Blanco - 991 - DJ3180 - Nike Air Max 97 By You Zapatillas personalizables | Nike Air Force 1 Shadow Black Friday Sale , IetpShops , nike tiempo leather turf 2010

به گزارش ایسنا از میان صدها فیلمی که سالانه در سراسر دنیا ساخته می‌شوند، فقط تعداد محدودی هستند که به موفقیت فراوان و سودهای کلان دست می‌یابند که فیلم‌های هالیوودی از سودآورترین این فیلم‌ها هستند.

در رتبۀ اول پرسودترین فیلم های دنیای سینما برخلاف انتظار کمدی رمانتیک «عروسی پردردسر یونانی» قرار دارد که تنها با هزینۀ تولید شش میلیون دلار توانست 369 میلیون دلار فروش داشته باشد و نام خود را به عنوان یکی از سودآورترین فیلم‌های دنیای سینما ثبت کند.

بی‌شک یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ساخته شده تاکنون فیلم «ای.تی» به کارگردانی«استیون اسپیلبرگ» است که با بودجۀ 25 میلیون دلاری توانست 793 میلیون دلار در گیشه بفروشد. داستان فیلم «ای.تی» دربارۀ یک گروه از بچه‌هاست که با کشف یک موجود بیگانه فضایی به او اهمیت خانواده، مسئولیت و عشق را می‌آموزند.

چندی پیش صحنه‌ای از فیلم‌ «E.T» محصول 1982 عنوان به یادماندنی‌ترین صحنۀ تاریخ سینما را به خود اختصاص داد. در این سکانس موجود فضایی با خداحافظی از دوستان‌اش، به‌سوی خانه‌اش برمی‌گردد که مقابل ماه درحال دوچرخه‌سواری دیده می‌شود.

این فیلم که در زمان اکران پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد و هم‌اکنون یکی از موفق‌ترین آثار اسپیلبرگ در زمینه تجاری محسوب می‌شود، موفق به کسب چهار جایزه اسکار شد و در جوایز گلدن گلوب بهترین فیلم سال انتخاب شد. «ای.تی» اگرچه درباره دنیای کودکان و افسانه‌های تخیلی و فضایی بود، اما توجه مخاطبین بزرگسالان را نیز به خود جلب کرد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز دیوید دوناتلو ایتالیا را در سال ‌1983 کسب کرد.

یکی دیگر از موفق‌ترین و سودآورترین فیلم‌های جهان سینما دوباره متعلق به «استیون اسپیلبرگ» است. فیلم پرطرفدار «جنگ ستارگان» که با هزینه 40 میلیون دلاری‌، فروش 775 میلیون دلاری را در گیشه رقم زد و سود فراوانی را برای تولیدکنندگان‌اش به همراه داشت.

با وجود اینکه دو فیلم ابتدایی سری فیلم‌های تخیلی «ارباب حلقه‌ها» بسیار سودآور بودند، اما قسمت سوم و نهایی این فیلم‌ها با عنوان «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» با پشت سر گذاشتن دو قسمت قبلی نیز یکی سودآورترین فیلم های تاریخ سینما نام گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید