یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست هنر هنر بیژن بیرنگ: تلویزیون علاقمند به ساخت آثاری مانند «خانه سبز» و «همسران» نیست

هنر

بیژن بیرنگ: تلویزیون علاقمند به ساخت آثاری مانند «خانه سبز» و «همسران» نیست

خبرگزاری فارس: بیرنگ گفت: کار کردن در تلویزیون شرایط خاص خود را دارد و متاسفانه شرایط ساخت مجموعه‌های تلویزیون مانند «خانه سبز»، «همسران» و... در شرایط کنونی مهیا نیست.

Air Jordan 3 Blue Cement CT8532 400 Release Date 1 | KITH 1996 air streak max Low Release Date , BabylinoShops , nike jordan retro 2 black

به گزارش خبرگزاری فارس، بیژن بیرنگ نویسنده و کارگردان تلویزیون درگفتگو با تارنمای هنر نیوز، با اظهار داشت: خوشبختانه برنامه «بفرمایید شام» با نگاه خاصی که خودم در خصوص تولید آن داشتم و مانند بقیه آثارم که به شخصه به دنبال موضوعات مورد علاقه خودم رفتم، ساخته و روانه شبکه نمایش خانگی شد و استقبال خوبی هم از این مجموعه تلویزیونی شد. وی افزود: تا چندی قبل مشغول مهیا کردن شرایط لازم برای ساخت مجموعه تلویزیونی «بلندی‌های بادگیر» بودیم که متاسفانه به دلیل مختلف از جمله مشکلاتی مالی که سازمان صدا و سیما با آن درگیر شده، ساخت آن فعلا میسر نشده است و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم ساخت این مجموعه را آغاز کنیم.

بیرنگ تصریح کرد: نگارش، تحقیق و پژوهش فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی به قلم بنده و مهدی شیرزاد حدود 2 تا 3 سال از ما زمان برده و عمده قسمت‌های این سریال 60 قسمتی را هم نوشته بودیم که فعلا ساخت آن می‌سر نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت فراهم شدن شرایط ساخت، تصویربرداری این سریال به احتمال فراوان در شهرهای شمالی کشور و بخش‌هایی هم در خارج از کشور انجام می‌شود و امیدوارم بتوانیم اثر آبرومندی را برای مخاطبان کشورمان فراهم کنیم و مانند آثار گذشته مخاطبان سیما بتوانند با این اثر هم ارتباط درستی برقرار کرده و از دیدن آن لذت ببرند.

این کارگردان تلویزیون در خصوص ساخته نشدن سریال‌هایی مانند «خانه سبز» در تلویزیون هم تاکید کرد: کار کردن در تلویزیون شرایط خاص خود را دارد و من هنوز سرپا هستم و دوست دارم آثار مانند گذشته بسازم. اما متاسفانه شرایط ساخت مجموعه‌های تلویزیون مانند «خانه سبز»، «همسران» و... در شرایط کنونی در تلویزیون ما مهیا نیست و نمی‌توان مانند گذشته سریال‌هایی مانند آن‌ها ساخت و باید در این خصوص به فیلمسازان اعتماد شود تا آن‌ها بتوانند آثار مناسب و درجه یکی را برای مخاطبان سیما بسازند.

وی ابراز داشت: به نظر می‌رسد که باید ما بیشتر به داشته‌های خودمان تکیه کنیم و آثاری برای تلویزیون بسازیم که از نشات رفته از فرهنگ و آیین ایرانی باشد ومردم زندگی خودشان را در مجموعه‌های تلویزیونی، تله فیلم‌ها و حتی سینمایی ببینند، تا بتوانند با آثار ارتباط درستی برقرار کنند. چراکه اگر این گونه نباشد، نمی‌توان انتظار داشت که مخاطب امروز تلویزیون و یا هر رسانه دیگری با وجود انبوه وسایل ارتباط جمعی مانند ماهواره و... با آثار سطحی و پیش پا فتاده ارتباط برقرار کند.

بیرنگ در پایان در خصوص نداشتن حس دوستی و صمیمت در سریال‌ها هم گفت: رسانه‌ها باید در خصوص ریزش مخاطب در تلویزیون و همچنین نبود ارتباط و حس صمیمت مخاطبان با سریال‌های تلویزیونی دست به تحقیق بزنند، تا راهکارهای مناسب دراین خصوص پیدا شود و شاهد ساخت آثار مناسب و درجه یک در تلویزیون باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید