دوشنبه, 25ام شهریور

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان درخواست کمک ایکوموس برای نجات میراث فرهنگی نپال

یادمان

درخواست کمک ایکوموس برای نجات میراث فرهنگی نپال

ایکوموس-شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی- از همه افرادی که اطلاعاتی درباره میزان خسارت وارد شده به میراث باستانی و تاریخی نپال در جریان زلزله مخرب در این کشور دارند درخواست کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زلزله‌هایی که در چند روز گذشته با قدرت 7.8 ریشتر با پس‌لرزه‌هایی با قدرت 6.7 ریشتر در نپال روی داده است نه تنها تاکنون به کشته شدن بسیاری از مردم منجر شده بلکه خرابی‌های زیادی در سایت‌های تاریخی و باستانی این کشور نیز بر جای گذاشته است.

این زلزله‌ها به آثار تاریخی «کاتماندو» لطمات جبران ناپذیری وارد کرده و برخی از محوطه‌های تاریخی را تا 100 درصد تخریب کرده است. شدت تخریب به قدری بوده است که تمامی سایت‌های میراث فرهنگی در دره «کاتماندو» را شامل می‌شود.

از این رو «ایکوموس» (شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی) از تمامی سازمان‌ها و افرادی که با افرادی در داخل نپال در ارتباط هستند و اطلاعاتی از میزان تخریب محوطه‌های تاریخی نپال دارند درخواست کرده است که عکس‌هایی را با موبایل خود از مناطق تخریب شده بر اثر زلزله چون معابد، خانه‌های سنتی، مجسمه‌ها، اشیاء مقدس و موزه‌ها از طریق توئیتر برای آنها ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه