پنج شنبه, 31ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر آنتی اکسیدانها دشمن سرطان لوزالمعده

خبر

آنتی اکسیدانها دشمن سرطان لوزالمعده

سرطان لوزالمعده از ‌آن سرطانهای موذی است که بدون اینکه علامت زیادی ایجاد کند به سرعت پیشرفت می‌کند. اما محققان به تازگی فهمیده‌اند که ویتامین ای- ویتامین ث و سلنیوم می‌تواند خطر پیشرفت این بیماری را کم کند. بنابراین خوردن غذاهایی که آنتی اکسیدان فراوانی دارد می‌توان احتمال پیشرفت بیماری را تا 2 سوم کم کند.

Air Jordan 1 Low OG Neutral Grey (2021) (W) - nike free run womens 5.0 - 100 - CZ0775 | Maratón Sevilla 2022 - Carreras populares , MonticelloShops

برگرفته از روزنامه اطلاعات

سرطان لوزالمعده از ‌آن سرطانهای موذی است که بدون اینکه علامت زیادی ایجاد کند به سرعت پیشرفت می‌کند. اما محققان به تازگی فهمیده‌اند که ویتامین ای- ویتامین ث و سلنیوم می‌تواند خطر پیشرفت این بیماری را کم کند. بنابراین خوردن غذاهایی که آنتی اکسیدان فراوانی دارد می‌توان احتمال پیشرفت بیماری را تا 2 سوم کم کند. حتماً شما هم می‌دانید که آنتی‌اکسیدانها همان ویتامینها و مواد معدنی هستند که سلولها را از آسب رادیکالهای آزاد در امان نگه می‌دارند. این رادیکالها تکه‌های مخربی از اکسیژن هستند که با سرطان و سایر بیماریها ارتباط دارند. آنتی‌اکسیدانها نه تنها برای پیشگیری و درمان سرطان مفیدند بلکه می‌تواند برای سلامت عمومی شما هم مفید باشد.

متخصصان می‌گویند کسانی که سلنیوم تنها خورده بودند تا 50 درصد و کسانی که ویتامین ث و ‌ای همراه سلنیوم مصرف کرده بودند تا 75 درصد کمتر به سرطان لوزالمعده مبتلا شده بودند. همانطور که می‌دانید ویتامین ث در آب مرکبات، آلبالو و خانواده‌اش و فلفل سبز و قرمز به وفور وجود دارد و ویتامین‌ای هم در روغنهای گیاهی، دانه‌ها و آجیل و زرده تخم مرغ زیاد وجود دارد. سلنیوم هم که منشأ اصلیش خاک هست را می‌توان در حبوبات، ماهی و گوشت نیز پیدا کرد.

ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که چه چیز باعث سرطان لوزالمعده می‌شود؟ پانکراس یا لوزالمعده همان غده‌ای است که برای کمک به هضم غذا و تنظیم قند خون از خود آنزیم‌هایی مانند انسولین و گلوکاگون ترشح می‌کند. اگرچه محققان هنوز علت دقیق سرطان لوزالمعده را نفهمیده‌اند اما سیگار و دیابت و چاقی می‌توانند عوامل خطرساز این بیماری باشند. بنابراین بهتر است علاوه بر مصرف سلنیوم و ویتامین ‌ای و ث به فکر کم کردن وزن و رژیم غذایی هم باشید. البته حواستان باشد که در مصرف سلنیوم و ویتامینها زیاده روی نکنید چون می‌تواند احتمال خطر سرطان پروستات را زیاد کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه