شنبه, 29ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان «دوشنبه‌ها» به نیاوران و سعدآباد نروید

یادمان

«دوشنبه‌ها» به نیاوران و سعدآباد نروید

مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با تصویب شورای موزه‌ها، کاخ‌های نیاوران و سعدآباد روزهای «دوشنبه» تعطیل هستند.

به گزارش خبرنگار بخش میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا کارگر 12 مهرماه امسال اعلام کرد که وضعیت تعطیلی سه کاخ - موزه‌ی «نیاوران»، «گلستان» و «سعدآباد» توسط شورای موزه‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حال بررسی است که در جلسه‌ی هفته‌ی پیش قرار شد، کاخ گلستان روزهای «یکشنبه» تعطیل باشد.

کارگر درباره‌ی دلیل تعطیلی کاخ - موزه‌ی «نیاوران» و «سعدآباد» در روزهای «دوشنبه» اظهار کرد: از سال‌های گذشته، سعدآباد روزهای «دوشنبه» تعطیل بود و از آنجا که تغییر دادن روز تعطیلی این موزه به انجام هماهنگی‌های زیادی نیاز داشت و تورها برای دیدن یک کاخ - موزه، امکان رفتن تا شمال شهر را ندارند، به همین دلیل تصویب شد تعطیلی این دو کاخ - موزه‌ مانند دیگر موزه‌های سطح کشور، روز «دوشنبه» باشد.

او همچنین درباره‌ی احتمال تغییر کردن مدیران موزه‌های کشور نیز گفت: فعلا تصمیمی برای جابه‌جایی مدیران نداریم، ولی در هر موزه‌ای که فردی شایسته و کاربلد باشد، قطعا جایگزین می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه