شنبه, 05ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن از چاپ «شهرزاد قصه‌گو» خبر داد

رویدادهای فرهنگی

دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن از چاپ «شهرزاد قصه‌گو» خبر داد

دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن از انتشار کتاب «شهرزاد قصه‌گو» خبر داد.

shock drop air force 1 full uv reactive | supernova glide 6 boost shoes women black gray - adidas Samba Wales Bonner Core Black - FX7517

این نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت به خبرنگار کتاب خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، گفت: مجموعه‌ای دیگر از مقاله‌های من درباره‌ ایران، تاریخ ایران‌زمین و ایران در جهان در کتاب «شهرزاد قصه‌گو» تدوین شده است. این مقاله‌ها پیش‌تر در جراید منتشر شده است. در این‌جا مراد از شهرزاد قصه‌گو ایران است که گویی برای جهانیان قصه‌ها می‌گوید.

همچنین اخیرا کتاب «دیباچه‌ها» شامل نوشتارهای محمدعلی اسلامی‌ ندوشن از سوی نشر شرکت سهامی انتشار به چاپ رسیده است. این کتاب دربرگیرنده‌ مقدمه‌ها و پیش‌گفتار‌های اسلامی ندوشن بر آثار خودش و دیگران است. به گفته‌ حسین مسرت - گردآورنده‌ کتاب -، دیرزمانی بود خوانندگان آثار دکتر اسلامی ندوشن در دیباچه‌های 60 کتاب ماندگار او به گفتار‌های ارزنده و وزینی در قلمرو فرهنگ، ادب، جامعه و تاریخ بر‌می‌خوردند که جای آن در بین مجموعه مقاله‌های ایشان خالی بود.

محمدعلی اسلامی ندوشن سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمده است. «ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ»، «زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه»، «ایران را از یاد نبریم»، «روزها» (سرگذشت - در سه جلد)، «دیدن‌ دگر آموز، شنیدن‌ دگر آموز» (گزیده‌ی شعرهای‌ اقبال‌ لاهوری‌)، «کارنامه‌ی سفر چین»، «فرهنگ‌ و شبه‌ فرهنگ»، «نوشته‌های بی‌سرنوشت»، «ایران و جهان از نگاه شاهنامه»، «جام جهان‌بین»، «نامه‌ی نامور» و «صفحه‌ای‌ از تاریخ‌ ایران‌ و یونان‌ در بستر باستان» از جمله کتاب‌های او هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید