پنج شنبه, 08ام اسفند

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان اگر لازم باشد سازمان را تبدیل به وزارتخانه خواهیم کرد؛

یادمان

اگر لازم باشد سازمان را تبدیل به وزارتخانه خواهیم کرد؛

به گزارش موج، علی عباسپور در همایش ملی دوسالانه انجمن متخصصان محیط زیست ایران با عنوان «محیط زیست، الگوهای توسعه پایدار و رهیافت ها» با بیان این مطلب اظهار داشت: از مواد 187 تا 194 برنامه پنجم توسعه به صورت مستقیم تأکید بسیاری بر موضوع محیط زیست شده و علاوه بر هفت ماده حدود 15 حکم در رابطه با بحث محیط زیست آمده است.

وی افزود: شب گذشته سند ملی آموزش و پرورش در شورای عالی انقلاب فرهنگی کلید خورد. این سند در راستای رسیدن به حیات طیبه برای آموزش کودکان و نوجوانان است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: معتقدم قانون شرط لازم است اما شرط کافی نیست، شرط کافی اجرای خوب است که باید توسط دولت محقق شود.

وی عنوان کرد: منابع مالی یکی از موانع است درصورتی که ما کشور بی پولی نیست و به راحتی می توانیم منابع را اختصاص دهیم. در لایحه بودجه این اعتبارات دیده شده است و ماهم در مجلس این اعتبارات را اختصاص خواهیم داد.

عباسپور اظهار داشت: اگر لازم باشد سازمان محیط زیست را تبدیل به وزارت خواهیم کرد و وزیری برای آن تعیین می کنیم که اگر قصوری در وضعیت محیط زیستی پیش بیاید بتوانیم علت را جویا شویم.

وی عنوان کرد: اگر سازمان محیط زیست با این قوانین و با کمک مختصصان روندی را پیش بگیرد شاهد بهبودی وضعیت محیط زیست خواهیم بود. قانون خوب توأم با اجرای خوب است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ضعفی در قانون مربوط به محیط زیست نداریم و مجلس وظیفه اش را در تدوین قوانین انجام داده است مشکل در اجرا است که دولت باید در اجرای قوانین قدم خوبی را بردارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه