جمعه, 29ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر هزینه بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۲

خبر

هزینه بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۲

یک شرکت آلمانی، هزینۀ بلایای طبیعی در سال 2012 را 160 میلیارد دلار برآورد کرده است.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Jil Sander Studded Derby Shoes , EdifactoryShops, ALWAYS LIKE A SALE

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی مجله اکسپرس، موسسۀ بیمۀ مونیخ در گزارشی جمع کل هزینۀ بلایا و حوادث طبیعی در جهان در سال 2012 را مبلغ 160 میلیارد دلار(برابر با 122 میلیارد یورو) اعلام کرده است. در این گزارش آمده است: سال گذشته بلایای طبیعی، نزدیک به 160 میلیارد دلار خسارت برجای نهاده که 65 میلیارد دلار آن را بیمه پرداخت کرده است که البته این رقم پائین تر از سال 2011 بوده است؛ سالی که در آن سونامی ژاپن رخ داد و شرکتهای بیمه هزینۀ خسارات را 400 میلیارد دلار برآورد کردند که 119 میلیارد آن توسط شرکتهای بیمه پوشش داده شد.


در گزارش موسسه مونیخ آمده است ایالات متحده آمریکا در این میان بالاترین میزان خسارت را داشته است به گونه ای که 67% از کل خسارات و 90% از خسارات بیمه شده متعلق به این کشور بوده است. طوفان سندی که 25 میلیارد دلار از خسارات آن را بیمه ها پوشش دادند، از جمله آنهاست. این در حالی است که خشکسالی‌های تابستانی نیز هرساله خسارات قابل توجهی به آمریکا وارد می کند. هر ساله محصولات کشاورزی ایالت میدوست-جایی که بخش قابل توجهی از محصولات کشاورزی آمریکا(اعم از ذرت و سویا) در آن کشت می شود، به دلیل خشکسالی از بین می رود. در مجموع میزان این خسارت 20 میلیارد دلار برآورد شده است که در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید