جمعه, 01ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر هلو، دشمن چاقی و دیابت

خبر

هلو، دشمن چاقی و دیابت

اگر شما هم هلو، شلیل، آلو و میوه‌هایی از این دست دوست دارید و نمی‌توانید از خوردن آنها دست بکشید به این خبر توجه کنید تا بهانه شما جور شود. محققان به تازگی اغلام کرده‌اند عصاره دانه هلو شامل ترکیبات زیست فعالی است که به طور بالقوه می‌تواند با چاقی و دیابت مبارزه کند.

LTB - JuzsportsShops | 811006 - Jordan XXX Black Cat - nike air max griffey 360 low - 010

محققان با مطالعه بر روی رده‌های سلولی مختلف موش‌ها، دریافتند میوه‌هایی مانند هلو، آلو و شلیل می‌توانند سلاحی در برابر سندرم متابولیک و دیابت باشند. آن‌ها همچنین دریافتند که ترکیبات فنلی موجود در هسته این میوه‌ها، علاوه بر خاصیت ضدچاقی و ضد دیابتی، می‌تواند با کاهش میزان کلسترول بد (LDL)، از ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی نیز جلوگیری کند.

نتایج حاصل از این تحقیق که در نشریه انجمن شیمی فیلادلفیا نیز منتشر شده، حاکی از آن است که چهار گروه عمده موجود در این میوه‌ها شامل فنل‌ها، آنتوسیانین‌ها، اسیدهای کلوروژنیک و مشتقات کاتچین می‌توانند با زیر و بم کردن ژن‌ها و پروتئین‌های سلولی در مقابل بروز التهابات ناشی از این بیماری‌ها اقدام کنند.

هسته هرکدام از این میوه‌ها حاوی گروه‌های فنلی مشابه ولی با نسبت‌های متفاوت است که در صورت استفاده، اثرات یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

 

منبع: روزنامه اطلاعات

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه