یکشنبه, 27ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر اجبار برای صدور بلیت پروازهای داخلی به زبان فارسی از مرداد

خبر

اجبار برای صدور بلیت پروازهای داخلی به زبان فارسی از مرداد

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ اتمام حجت این سازمان مبنی بر درج بلیت‌های الکترونیکی پروازهای داخلی به زبان فارسی به تمامی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی خبر داد.

nike shox mens australia women soccer players - White - DA8301 - 101 - Nike Air Force 1 '07 LX Women's Shoe | Jordan 1 Retro High OG University Blue (PS) - 134 - AQ2664 - gray nike sneakers dual fusion

به گزارش ایسنا، مراد اسماعیلی اظهار کرد: در فصل دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اصول پانزدهم و هفدهم، فارسی بودن زبان و خط رسمی کشور همچنین مبنای کار ادارات دولتی بر تاریخ هجری شمسی تصریح شده است. به موجب قانون "تعیین حدود مسئولیت شرکت‌های هواپیمایی ایران در پروازهای داخل کشور مصوب 1364"، مسئولیت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در مورد حمل و نقل مسافر و بار در پروازهای داخلی در حدود مسئولیت مقرر در پروازهای بین‌المللی مذکور در کنوانسیون ورشو و پروتکل اصلاحی آن (امضا شده در لاهه) در نظر گرفته شده است. این کنوانسیون به منظور یکسان کردن مقررات حمل و نقل هوایی بین‌المللی منعقده شده است.

وی با بیان اینکه بهره گیری از فناوری روز بازرگانی هواپیمایی و صدور بلیت‌های الکترونیکی در پروازهای داخل کشور با توجه به مزایا و تسهیلات موجود برای مسافران، مورد توجه کلیه شرکت‌های هواپیمایی داخلی قرار گرفته است، ادامه داد: با استناد به قوانین فوق‌الذکر و ابلاغ بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری دفاتر فروش هر یک از شرکت‌های هواپیمایی داخلی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی ملزم هستند تمامی اسناد حمل و نقل هوایی مسافر اعم از بلیت‌های اینترنتی یا الکترونیکی را برای هموطنان ایرانی به زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی صادر و ارائه کنند و استفاده از زبان و یا خط دیگر انتخابی است.

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی اظهار کرد: در جلسه‌ای با نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی نیز از عدم درج زبان فارسی در بلیت‌های الکترونیکی به عنوان نقض صریح قانون اساسی و نظامات دولتی یاد شده است و با وجود ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری در چند مرحله به شرکتهای هواپیمایی داخلی همچنان شاهد درج اطلاعات اساسی و ضروری بلیت‌ها به زبان لاتین توسط برخی شرکت‌ها هستیم.

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این بخشنامه 21/3/91 ابلاغ شده و از ابتدای مردادماه جاری لازم الاجراست، هشدار داد: بدیهی است تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مربوطه که تا تاریخ فوق‌الذکر تمهیدات لازم را برای اجرای این بخشنامه اتخاذ نکنند برابر ضوابط و مقررات مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم به مراجع قضایی جهت پیگرد قضایی معرفی خواهند شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید