چهارشنبه, 30ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی حضور کتاب‌های ایرانی در افغانستان

رویدادهای فرهنگی

حضور کتاب‌های ایرانی در افغانستان

عباس نظری، نماینده معاونت امور فرهنگی در برگزاری نمایشگاه‌های کتاب خارج، از برپایی «تور فرهنگی ناشران و نویسندگان» به افغانستان در دیماه خبر داد.

nike court royale mens white hair style chart , Botas Beige | Air Jordan Release Dates 2021 + 2022 Updated , IetpShops , nike new arrival for men japan today live full

عباس نظری، نماینده معاونت امور فرهنگی در برگزاری نمایشگاه‌های کتاب خارج  در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره برگزاری «تور فرهنگی ناشران و نویسندگان» به کشور افغانستان گفت: این تور فرهنگی  دیماه برگزار خواهد شد و هماهنگی‌ها و رایزنی‌های لازم برای انجام این کار با سفارت افغانستان انجام شده‌است.

وی درباره چگونگی برگزاری «تور فرهنگی ایران و افغانستان»  گفت: ابتدا قرار بود در ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نمایشگاه کتابی در دو کشور افغانستان و تاجیکستان برگزار شود. اما با بررسی بیشتر شرایط به این نتیجه رسیدیم که به جای برپایی نمایشگاه کتاب در کشور افغانستان «تور فرهنگی ناشران و نویسندگان» را برگزار کنیم تا از این طریق روابط و تعامل ناشران و نویسندگان دو کشور افزایش پیدا کند.

وی درباره زمان برگزاری این «تور فرهنگی» و شرایط حضور ناشران گفت: در حال حاضر هماهنگی‌های لازم انجام شده و قرار است در دیماه این تور یک هفته‌ای برگزار شود، اما زمان دقیق برگزاری آن هنوز مشخص نیست و ناشران علاقه‌مند برای حضور در این نمایشگاه می‌توانند برای ثبت‌نام با آقای آموزگار، دبیر اتحادیه‌ ناشران و کتابفروشان تهران تماس بگیرند.

وی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در کشور تاجیکستان گفت: همچنان در حال پی‌گیری برگزاری نمایشگاه کتاب در این کشور هستیم. تاجیکستان یکی از کشورهایی است که زبان مردم آن فارسی است و از این حیث شباهت‌های فرهنگی بسیاری میان ما و مردم این کشور وجود دارد. صحبت‌هایی برای برپایی نمایشگاه کتاب در این کشور انجام شده‌است و حتی چندی پیش یکی از ناشران تاجیک برای صحبت درباره این موضوع و انجام هماهنگی‌های لازم به ایران سفر کرده‌بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید