چهارشنبه, 07ام آبان

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر برگزاري جشنواره ملي شتر در شاهرود

خبر

برگزاري جشنواره ملي شتر در شاهرود

 

 

جشنواره ملي شتر روزهاي 23 و 24 فروردين ماه با همکاري اداره ميراث فرهنگي شهرستان شاهرود برگزار مي‌شود.

به
گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي جشنواره ملي شتر شاهرود، مرتضي معتمد معاون سازمان و مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود گفت: جشنواره ملي شتر 23 و 24 فروردين ماه سال جاري با حضور مقامات کشوري، مسوولان محلي، محققان و کارشناسان مراکز تحقيقاتي اصلاح نژاد شتر از 15 استان کشور در شهرستان شاهرود برگزار مي شود.

وي بررسي و تبيين دستاوردهاي جديد تحقيقاتي در خصوص انجماد و نگهداري اسپرم، روش انتقال جنين، تلقيح مصنوعي و باروري شتر هاي ماده و انتخاب لوک برتر و اروانه برتر (شتر ماده) را از اهداف اين جشنواره عنوان کرد.

اين همايش نخستين روز در مهمانسرا و کانون شهيد مفتح بسطام و در روز دوم با همکاري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود در مرکز تحقيق و اصلاح نژاد شتر شرق کشور در روستاي طرود برگزار خواهد شد.

همزمان با برپايي اين جشنواره از تورهاي گردشگري دعوت بعمل آمده تا در مراسم آييني ساربانان و ترانه هاي سارباني و برنامه هاي شتر سواري و شتر دواني روز دوم جشنواره در طرود شرکت کنند.

مسابقات شتر سواري، بازديد از بافت تاريخي، نخلستان ها، کارگاه هاي صنايع دستي و بافت قالي طرود و نيز اجراي موسيقي محلي از ديگر برنامه هاي روز دوم اين جشنواره در طرود در نظر گرفته شده است. گفتني است منطقه زيباي طرود قابليّت تبديل شدن به منطقه نمونۀ گردشگري را داراست./

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه