دوشنبه, 27ام فروردين

شما اینجا هستید: رویه نخست کتاب‌شناخت کتاب‌ معرفی کتاب آذربایجان ترک نیست(ترک زبان است)

کتاب‌

معرفی کتاب آذربایجان ترک نیست(ترک زبان است)

 

نوشته‌ی: کیامهر فیروزی
انتشارات به‌نگار

پان‌ترکیست‌های تجزیه طلب تلاش وافری دارند تا آذربایجان را از نظر نژاد و زبان منفک از تمدن ایران معرفی کنند. لیکن حقیقت امر این است که آذربایجان جزء لاینفکی است از تمدن ایران. نژاد مردم آذربایجان آریایی است و زبان آنان نیز تا قبل از قرن 4 هجری زبان آذری بوده که البته آن هم گویشی است، از زبان فارسی. تنها از قرن چهارمو به تبع یورش ترکان سلجوقی زبان ترکی در این سرزمین رواج یافته است. آذربایجان در ادوار مختلف تاریخی همواره بخشی سرزمین ایران بوده و نقش بسزایی در تکوین و شکل‌گیری تمدن ایرانی ایفا نموده است. آنچه گفته شد، محورهای قابل بحث در کتاب «آذربایجان ترک نیست» می‌باشد.

دیدگاه‌ها   

+5 #3 Guest 1391-07-13 09:08
برای آگاهی همگان خواهش می کنم نسخه ی پی دی اف را هم در پایگاه اینترنتی خود بگذارید. درود بر همه ی ایران دوستان.
نقل قول کردن
-4 #2 Guest 1391-06-02 17:14
من اين كتاب را مطالعه كرده ام كتاب درخوري است لطفا اگر امكان دارد اين كتاب را به صورت الكترونيكي (البته با كسب اجازه از مولف و ناشر اثر) منتشر كنيد تا مخاطبان محترم ايرانبوم از مفاد آن آگاه شوند. با سپاس
نقل قول کردن
-3 #1 Guest 1390-12-04 13:04
اکثر دانشمندان ایران و عرب و شرق شناس، در بیان ریشه‌ی تاریخی زبان دیرین مردم آذربایجان، معتقدند که زبان باستانی آذربایجانیان بازمانده و متحول شده‌ی زبان مادان است و ریشه‌ی آریایی دارد که مورخین و جغرافی نویسان اسلامی و عرب آن‌ را فارسی(ایرانی)، فهلوی و آذری خوانده‌اند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه