دوشنبه, 05ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا - تایلند / ايران نايب قهرمان آسیا شد

ورزش

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا - تایلند / ايران نايب قهرمان آسیا شد

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا که در پوکت تایلند برگزار شد، تیم ایران پس از تیم کره جنوبی و تنها با یک اختلاف یک امتیاز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تيم ايران در این رقابتها موفق به کسب 2 مدال طلا، يک نقره، دو برنز شد و 57 امتياز به دست آورد .

در اين مسابقات كه به مدت دو روز در شهر پوكت تايلند برگزار شد، تيم ايران بعد از كره جنوبي بر سكوي دوم آسيا ايستاد.


به گزارش «تابناک»، در پايان اين مسابقه ها، تيم هاي كره جنوبي، ايران و قزاقستان به ترتيب با ۵۷، ۵۶ و ۵۴ امتياز در مكان هاي نخست تا سوم قرار گرفتند.


در روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا در وزن 50 کیلوگرم رضا خدری از گردونه رقابت‌ها حذف شد.


ضمنا محمد مدرسی در وزن 120 کیلوگرم نیز که در دور اول استراحت داشت، در دور دوم در 2 تایم و با نتیجه 6 بر صفر مقابل کیم مین سئوک از کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد، اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه شانس مجدد راه یافت. مدرسی در این مرحله ابتدا ژانگ از چین را با نتیجه 6 بر 4 شکست داد اما در دیدار رده بندی مقابل بولات بگجانوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر کشتی را واگذار کرد و پنجم شد.


بدین ترتیب تیم کشتی فرنگی ایران امروز صاحب مدالی نشد و با 2 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز و عنوان نایب قهرمانی به کار خود پایان داد.
براي ايران يوسف قادريان (84 کيلوگرم) و سيدمصطفي صالحي‌زاده (96 کيلوگرم) طلا گرفتند. رامين طاهري (66 کيلوگرم) به مدال نقره رسيد و بهروز ملکي (55 کيلوگرم) و فرشاد رستمي‌کيا (74 کيلوگرم) صاحب گرد‌ن‌آويز برنز شدند.


 رده‌بندي تيمي و انفرادي اين رقابت‌ها به شرح زير است:


رده‌بندي انفرادي:


50 کيلوگرم: 1- جون هيوک جين (کره‌جنوبي) 2- نام اون کان (کره‌شمالي) 3- دوخام يوتيچاي (تايلند) و ياداو سانتوش (هند) 8- رضا خدري (ايران)


55 کيلوگرم: 1- محمود جان محمودف (ازبکستان) 2- سنگ هاک کيم (کره‌جنوبي) 3- بهروز ملکي (ايران) و نيتين (هند) 5- آخمت ايزباس کانف(قزاقستان) و يوکي تاکيشيتا(ژاپن)


60 کيلوگرم: 1- ريو موروکامي (ژاپن) 2- بيک بولسان آسان علي‌يف( قرقيزستان) 3- پراوان (تايلند) و دانيار کالينف (قزاقستان) 5- لانگ ژو (چين) و توآن بوي (ويتنام) و 9 - اميد قادري (ايران)


66 کيلوگرم:1 - خوسراو آبلوبرديف (تاجيکستان) 2- رامين طاهري (ايران) 3- ژان بيک کاندي بايف (قزاقستان) و فرزاندا ناديرف (قرقيزستان) 5 – جانگ مين کيم (کره‌جنوبي) و يانگ چنگ سان (چين)


74 کيلوگرم: 1- آبانسار اوميرزاک (قزاقستان) 2- سمت شيرداکف (قرقيزستان) 3- فرشاد رستمي‌کيا (ايران) و سو ساکابه (ژاپن) 5- ژانگ لي (چين) و سانگ هي يونگ پارک (کره‌جنوبي)


84 کيلوگرم: 1- يوسف قادريان (ايران) 2- جان هي يونگ چوئي (کره‌جنوبي) 3- سينگ پراب پال (هند) و جان بيگ اوتابيکف (ازبکستان) 5- رشيد کوچيف (قزاقستان) و آسخان آمان بيک (قرقيزستان)


96 کيلوگرم: 1- سيدمصطفي صالحي‌زاده (ايران) 2- کامبار ژوروبيکف(قرقيزستان) 3- داگار پراوين (هند) و جهانگيرتوردي‌يف (ازبکستان) 5- عبدالرحيم حيدر (عراق) و سينگ تي يک جانگ (کره‌جنوبي)


120 کيلوگرم: 1- کيم مين سئوک (کره‌جنوبي) 2- مهار سينگ (هند) 3- هيروتاکه تسودا (ژاپن) و بولات بگجانف (قزاقستان) 5- محمد مدرسي (ايران)


رده‌بندي تيمي:


1- کره‌جنوبي (57 امتياز)


2- ايران (56 امتياز)


3- قزاقستان (54 امتياز)


4- قرقيزستان (50 امتياز)


5- هند (49 امتياز)


6- ژاپن (41 امتياز)


7- ازبکستان (35 امتياز)


8- چين (33 امتياز)


9- تايلند (24 امتياز)


10- تاجيکستان (16 امتياز)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه