دوشنبه, 05ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش محمد بنا رسما کناره‌گیری کرد

ورزش

محمد بنا رسما کناره‌گیری کرد

به گزارش ایسنا، محمد بنا، مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی که مدتی اردوهای تیم ملی را در اعتراض به بی‌توجهی به این رشته ترک کرده بود، سرانجام با کناره‌گیری رسمی، جدایی خود را از تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد.

نامه کناره‌گیری محمد بنا که به طور اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، به شرح زیر است:


به نام خدا


سرپرست محترم فدراسیون کشتی


با سلام و ادب


با این که بیش از گذشته کشتی را دوست دارم و به آن عشق می‌ورزم، تصمیم گرفته‌ام مدتی از کشتی دور بوده و به استراحت بپردازم.


در این سال‌ها و پس از هشت سال حضور مداوم در کشتی فرنگی، سعی کردم با وجود مشتقات فراوان، کمکی کرده باشم تا پرچم مقدس کشورم به اهتزاز در آید.


اگر رفتم، به خاطر کشتی بود و اگر آمدم هم به خاطر منافع کشتی بوده است.


محمد بنا، همواره خود را سرباز کشتی ایران می‌داند، اما در شرایط فعلی صلاح را بر این می‌دانم که شاید نبودن من تلنگری به دست اندرکاران ورزش باشد تا به فکر کشتی فرنگی بیفتند، به فکر همان ورزشی که سه مدال طلا در المپیک گرفت و از اعتبار ورزش ایران دفاع کرد، اما با پایان المپیک مورد بی‌مهری قرار گرفت.


در شرایط کنونی نه تنها امکانات ویژه برای ورزش اول ایران در نظر گرفته نشده، بلکه بی‌توجهی‌ها به اوج رسیده و مشکلات بسیاری سد راه موفقیت کشتی فرنگی است که گفتن آنها تکرار مکررات است. بنابراین تصمیم گرفتم از سمت خود کناره‌گیری کرده و مدتی به استراحت بپردازم.


از مربیان و کشتی‌گیران در خواست می‌کنم با جدیت بیشتر از قبل به تلاش خود ادامه دهند تا موجبات موفقیت کشتی فرنگی در عرصه های بین‌المللی فراهم شود.


به امید روزی که ورزش ایران بتواند سکوهای جهانی و المپیک را فتح کرده و شادی که کمترین حق مردم ایران است، به هموطنانم هدیه شود. در خاتمه از ملت شریف ایران پوزش می‌طلبم و دست همه را می‌بوسم.


با تقدیم احترام


محمد بنا

 

خبر تكميلي / مخالفت فدراسیون کشتی با استعفای بنا

سرپرست فدراسیون کشتی با استعفای محمد بنا مخالفت کرد.

به گزارش فارس حجت‌الله خطیب، سرپرست فدراسیون کشتی با استعفای محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان مخالفت کرد.
 
حسن رنگرز، نایب رئیس فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: قرار است به زودی جلسه‌ای با حضور احتمالی وزیر ورزش، سرپرست فدراسیون کشتی و بنده تشکیل و در مورد خواسته‌ها و امکاناتی که بنا اعتقاد دارد برای ادامه همکاری‌اش فراهم نیست، صحبت کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه