دوشنبه, 05ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش مسابقات کشتی قهرمانی آسیا- قزاقستان / قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران در آسیا با 6 مدال طلا

ورزش

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا- قزاقستان / قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران در آسیا با 6 مدال طلا

این قهرمانی در بیست‌ و هفتیمن دوره این رقابت‌ها در حالی حاصل شد که پیش از برگزاری فینال دو وزن ایران قهرمانی زودهنگام خود را با چهار مدال طلا مسجل کرده بود. گرچه حاصل کار ملی‌پوشان کشورمان در پایان رقابت‌ها شش طلا بود.

تیم طلایی کشتی آزاد ایران کمی بیش از یک ماه پس از قهرمانی جهان در آمریکا، این‌بار در آستانه قزاقستان قهرمانی آسیا را به‌دست آورد تا بار دیگر سلطه خود بر کشتی قاره کهن را به رقبا گوشزد کند. این قهرمانی در بیست‌ و هفتیمن دوره این رقابت‌ها در حالی حاصل شد که پیش از برگزاری فینال دو وزن ایران قهرمانی زودهنگام خود را با چهار مدال طلا مسجل کرده بود. گرچه حاصل کار ملی‌پوشان کشورمان در پایان رقابت‌ها شش طلا بود.


به گزارش تابناک، بیست و هفتمین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز چهارشنبه در آستانه قزاقستان آغاز شده بود، در روز نخست با برگزاری مبارزات چهار وزن اول پیگیری شد که طی آن سید احمدی محمدی در وزن 65 کیلوگرم، میثم مصطفی جوکار در وزن 86 کیلوگرم و کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند. ضمن اینکه مهران رضا زاده در وزن 57 کیلوگرم نیز به مقام پنجم رسید.


این دوره از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا اما امروز پنجشنبه با برگزاری مبارزات چهار وزن دوم پیگیری شد. این روز از مسابقات نیز سه مدال طلا برای کاروان ایران به همراه داشت و البته یک ناکام.


نتایج تیم ملی کشتی ایران در این دوره از رقابت‌ها را می‌توانید در ادامه بخوانید


وزن ۵۷ کیلوگرم: عنوان پنجمی برای رضازاده


مهران رضازاده در وزن 57 کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 4 بر 5 مغلوب نماینده مغولستان شد و از حضور در مرحله بعد بازماند، اما با حضور حریفش در فینال نماینده کشورمان شانس حضور در گروه بازنده‌ها و شانس کسب مدال برنز این رقابت‌ها را بدست آورد.


رضازاده در گروه شانس مجدد با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف ویتنامی خود گذشت و جواز حضور در دیدار رده‌بندی را کسب کرد. وی برای کسب مدال برنز مقابل فوی تاکا موری شیتا از ژاپن با نتیجه 5 بر 5 شکست خورد و به مقام پنجم این وزن رسید. رضا زاده تا پنجاه ثانیه پایانی از حریفش پیش بود اما نتوانست این پیروزی را حفظ کند. در این وزن رسول کالیف از قزاقستان با شکست حریف مغولستانی قهرمان شد.


وزن ۶۱ کیلو گرم: اسماعیل‌پور با شکست حریف هندی طلایی شد


در جریان این روز از مسابقات و در وزن در وزن 61 کیلوگرم مسعود اسماعیل‌پور که در دور نخست استراحت داشت، در دور دوم مقابل "بازار بازار قلی یف" از قرقیزستان که مدال برنز جهان و عنوان پنجم المپیک پکن را در اختیار دارد، به پیروزی 7 بر 4 دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این آزادکار در این مرحله  با نتیجه 14 بر 9 مقابل "دولت نیازبیکوف" به پیروزی رسید و فینالیست شد. این پیروزی در حالی برای نماینده وزن 61 کیلوگرم ایران رقم خورد که حریف قزاق او  مدال برنز جهان و عنوان پنجمی المپیک لندن را در اختیار داشت.


اسماعیل پور در دیدار نهایی  و برای کسب مدال طلا با "باجینش باجرانگ" از هندوستان مبارزه کرد و با شکست 11 بر صفر به مدال طلا دست یافت. در این وزن "دولت نیازبیکوف" از قزاقستان و "نازمموداخ لام گارما" در رده سوم مشترک قرار گرفتند..


وزن ۶۵ کیلوگرم: محمدی اولین طلایی


سیداحمد محمدی در وزن 65 کیلوگرم که 14 کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند بعد از پیروزی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل راجنش راجنش از هند، در دور دوم هم با نتیجه 14 بر 4 مقابل دوران ژوماگازیف، دارنده مدال برنز 2011 جهان و قهرمان آسیا (در وزن 60 کیلوگرم) از قزاقستان به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کرد. وی در این مرحله هم با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف مغول خود گذشت و فینالیست شد.


سید احمد محمدی در دیدار فینال مقابل کانگ جین هیوک از کره‌شمالی مقتدرانه و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و در نخستین حضور خود در رقابت های قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافت.


وزن ۷۰ کیلوگرم: حسین‌خانی بدون مبارزه قهرمان شد


در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا و در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست مقابل هیو لینگ از چین با نتیجه 12 بر یک به برتری دست یافت. وی مبارزه دور دوم را با پیروزی 12 بر یک (با ضربه فنی) مقابل "دوکان تات" از ویتنام به پایان رساند..حسین خانی در مرحله نیمه نهایی نیز موفق شد با نتیجه 10 بر صفر "اختیار نوروزاف"، کشتی‌گیر ازبکستانی را شکست دهد و راهی دیدار فینال شود.


حریف حسین‌خانی در دیدار پایانی "سومیرشو وخیدوف" از تاجیکستان بود اما وی به دلیل آسیب دیدگی حاضر به مبارزه نشد و به این ترتیب نماینده ایران بدون انجام دیدار فینال به مدال قهرمانی دست یافت. در این وزن عنوان سوم مشترک به "هوسوکا" از ژاپن و "اختیار نوروزاف" رسید.


وزن ۷۴ کیلو گرم: افضلی برای طلایی شدن حریف مغولستانی را شکست داد


در وزن 74 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا نیز رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل "ریوچی یامانکا" از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر شکست. با کسب این پیروزی افضلی به مرحله نیمه نهایی صعود و در این مرحله هم موفق شد "کانگ ژانگ" ازچین را 10 بر صفر شکست داده و فینالیست شود.


" پاریو جان آناربات" از مغولستان کشتی‌گیری بود که افضلی در دیدار نهایی با او مبارزه کرد. در این مبارزه افضلی 7 بر صفر پیروز شد و به عنوان قهرمانی دست یافت. "یامانکا" از ژاپن و "اینوکنتیف" از قرقیزستان عنوان سوم مشترک این وزن را به خود اختصاص دادند.
وزن ۸۶ کیلوگرم: جوکار هم طلایی شد
میثم مصطفی جوکار آزادکار وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران به مدال طلای رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر آستانه قزاقستان دست یافت.


وی در دور نخست با نتیجه 12 بر یک مقابل کشتی‌گیری از عراق به پیروزی رسیده بود، در دور دوم هم با نتیجه 11 بر صفر مقابل کشتی‌گیری از چین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. جوکار در این مرحله هم با نتیجه 4 بر 2 از سد رشید قربان‌اُف، دارنده مدال برنز 2013 جهان و قهرمان دو دوره آسیا از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.


جوکار در دیدار فینال مقابل ازلان کاهیدزه قزاقستانی با زیرگیری های بی نقص خود با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد.


وزن ۹۷ کیلو گرم: حامد طالبی، ناکام در کسب مدال


در میان نمایندگان ایران در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا حامد طالبی تنها کشتی گیری بود که از صعود بازماند. این آزادکار وزن 97 کیلوگرم در نخستین مبارزه خود با نتیجه 10 بر صفر از سد "ژی ژانگ" از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل "الیهان ژومایف" از قزاقستان با نتیجه 4 بر 7 مغلوب شد. بدین ترتیب طالبی منتظر حضور حریفش در دیدار فینال ماند تا در گروه شانس مجدد بتواند برای کسب مدال برنز مبارزه کند اما حریف او شکست خورد و به همین دلیل طالبی از دور مسابقات کنار رفت.


وزن ۱۲۵ کیلو گرم: کمیل سومین طلایی ایران


دیدار فینال وزن 125 کیلوگرم بیست و هفتمین دوره کشتی آزاد قهرمانی آسیا عصر امروز چهارشنبه در سالن دولت آستانه قزاقستان بین کمیل قاسمی از ایران و زولبو از مغولستان برگزار شد که در پایان قاسمی به پیروزی رسید و مدال طلا گرفت.


در وقت اول کمیل قاسمی موفق شد با نتیجه 2 بر صفر حریف مغول خود را شکست دهد. در وقت دوم قاسمی کشتی گیر برتر این مبارزه بود و موفق شد با گرفتن امتیازات پرتعداد موفق شد 10 بر صفر حریف خود را شکست دهد و به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.


کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم در دور اول با نتیجه 11 بر صفر مقابل کانگ جین نام از کره‌جنوبی به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم مقابل آیال لازاریف دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در دیدار مرحله نیمه نهایی با شکست 12 بر صفر دولت شابانبای از قزاقستان ضمن جبران شکست خود در جام تختی به دیدار نهایی این مسابقات راه یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه