دوشنبه, 27ام دی

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها گزارش

گزارش

بغض شفیعی کدکنی در سوگ مظاهر مصفا شکست؛ مظاهر مصفا ادامه سنت شعری ملک‌الشعرای بهار و حمیدی بود

محمدرضا شفیعی کدکنی گفت: بعد از ملک‌الشعرای بهار که حالت استثنائی دارد و حمیدی که در همین حال و هوا شاعر عظیم‌شأن و بی‌مانندی بودند، دکتر مصفا ادامه سنت شعری این بزرگان در فرهنگ ملی ماست.

کامیار عابدی، منتقد ادبی: افراد کاردان اندکی برای مدیریت جوایز ادبی داریم

کامیار عابدی می‌گوید اداره جایزه‌های ادبی نیاز به مدیران کاردانی دارد که اندک هستند و معمولا حاضر نیستند به میدان بیایند. کامیار عابدی با بیان اینکه از شعر و ادبیات در دوره‌های گذار نمی‌توان انتظار زیادی داشت، گفت: با این‌همه باید رو به سوی آینده داشت و نباید به ناامیدی دل سپرد.

شفیعی کدکنی در زادگاه بایزید بسطامی

استاد محمد رضا شفیعی کدکنی، استاد زبان و ادبیات فارسی چهارشنبه در سفر خود به شاهرود در جمع اهالی فرهنگ و ادب این شهرستان حاضر شده و با آنان به گفت و گو نشست.

به بهانه فیلم مستند «قدیس» / سرگذشت یک قدیس قلابی

کارشناسان تاریخ براین باورند، آنچه بیش از هر موضوعی می‌تواند تاریخ را تحت تاثیر تحریفات و وارونه نمایی قرار دهد، فراروایت‌هاست. به این معنی که ناگهان از یک شخصیت تاریخی (بدون تاکید و یا اشاره بر اسناد و شواهد متقن) قدیس یا هیولایی ساخته می‌شود که پس از آن تمامی  رویدادهای وابسته و حتی اتفاقاتی که اندک تماسی با این شخصیت داشته را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رونمایی از کتاب «یکی از هزاران» در همدان

عصر پنج شنبه 17 امردادماه 1398 مراسم رونمایی از کتابِ «یکی از هزاران» نوشته استاد علیرضا ذکاوتی قراگوزلو در محل هفته‌نامه همدان‌نامه برگزار شد.

شب باشکوه دکتر منوچهر مرتضوی در تبریز

برگزاری موفق شب زنده‌یاد استاد دکتر منوچهر مرتضوی در چهارشنبه گذشته (9 امرداد 1398) هدف اصلی برگزارکنندگان را که یادآوری اصالت علمی و اخلاق ستوده و عظمت شخصیتی آن استاد یگانه به جامعه امروز، به ویژه دانشجویان و استادان جوان، بود محقق کرد.

در همین زمینه