چهارشنبه, 28ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی

رویدادهای فرهنگی

«پویانمایی (انیمیشن)» و چالش استمرار حضور در فجر/این سیمرغ تنها دو مدعی دارد!

تنها دو ‍پویانمایی سینمایی فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره فجر را پر کرده‌اند و در صورت آماده شدن هر دو برای نمایش، باز هم شاهد رقابت جدی بر سر سیمرغ تازه متولدشده انیمیشن در «فجر» نخواهیم بود!

زبان ملت، هستی ملت

کتاب زبان ملت هستی ملت، نوشتۀ امامعلی رحمان، رئیس جمهوریِ  تاجیکستان است که زیر نظر حسن قریبی به خط فارسی برگردان شده و نشر خاموش آن را با همکاری بنیاد سعدی، در ۵۷۵ صفحه و با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه، به بهای ۱۵۰هزار تومان منتشر کرده است.

کتاب جدید استاد محمدعلی موحد با عنوان «در کشاکش دین و دولت» نقد می‌شود

نشست نقد این کتاب روز چهارشنبه (۱۳ آذرماه) از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در تالار اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی با حضور محمدعلی موحد، حاتم قادری و داریوش رحمانیان برگزار می‌شود.

رونمایی از سردیس حکیم فردوسی در اوستیای شمالی روسیه

مراسم رونمایی از سردیس حکیم ابوالقاسم فردوسی با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ولادی قفقاز پایتخت جمهوری اوستیا-آلانیای شمالی روسیه برگزار شد.

بارگذاری سومین شمارهٔ فصلنامهٔ الکترونیکی «گزارش ایرانشناسی» بر روی تارنمای بنیاد ایرانشناسی

کشور پهناور ایران که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب دارای گونه‌های متنوعی از پدیده‌های طبیعی و اقلیمی است، کشوری چهار فصل است و بواسطهٔ تاریخ و تمدن چند هزار ساله به همان اندازه دارای تنوع در آثار تاریخی و باستانی است.

برگزاری همایش بین‌المللی زاگرس‌شناسی، با موضوع: «بررسی منشاء پیدایش حیات انسان در زنجیره کوه‌های زاگرس»

بنیاد ایرانشناسی با هدف شناخت و شناساندن بهتر ایران و حس ضرورت ویژه برای مطالعات زاگرس‌شناسی در نظر دارد، فعالیتهای گسترده و وسیعی را در این حوزه متمرکز کند.  برگزاری همایش زاگرس‌شناسی در سطح بین‌المللی از جملهٔ این اقدامات است.

در همین زمینه