جمعه, 28ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش موفقیت های ورزش ایران در آسیا و جهان - هاکی اول آسیا، تکواندو دوم جهان و کاراته سوم دنیا

ورزش

موفقیت های ورزش ایران در آسیا و جهان - هاکی اول آسیا، تکواندو دوم جهان و کاراته سوم دنیا

در ساعات گذشته ورزش ایران موفقیت های مهم و قابل توجهی را کسی کرد و سه رشته غیر فوتبالی مثل همیشه نشان دادند که در صورت توجه بیشتر از سوی مسئولان می توانند برای مردم ایران افتخار آفرین باشند

boohoo , Womens & Mens Clothes , Shop Online Fashion | adidas jumpsuit womens wide jeans - H02579 - Buy now adidas Y - 3 Y - 3 YOHJI STAR

در ساعات گذشته ورزش ایران موفقیت های مهم و قابل توجهی را کسی کرد و سه رشته غیر فوتبالی مثل همیشه نشان دادند که در صورت توجه بیشتر از سوی مسئولان می توانند برای مردم ایران افتخار آفرین باشند.

به گزارش «تابناک» ،  در رقابت‌های هاکی داخل سالن جام ملت‌های آسیا و در روز پایانی این رقابت‌ها، تیم ملی کشورمان دیدار فینال چهارمین دوره مسابقات را مقابل ازبکستان برگزار کرد و در نهایت با برتری 8 بر 2 مقابل حریف خود از آسیای میانه ضمن کسب مقام اول آسیا، از 3 عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها نیز دفاع کرد.

علاوه بر هاکی ، کاراته ایران نیز برای کشور افتخاری دیگر آفرید و تیم كومیته تیمی ایران با پیروزی برابر تیم هلند در دیدار رده بندی بیست و یكمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس پایتخت فرانسه، پس از 10 سال بار دیگر به مقام سوم جهان دست یافت.


 در آخرین روز مسابقات قهرمانی جهان تیم كومیته تیمی جمهوری اسلامی ایران برای كسب نشان برنز به مصاف تیم هلند رفت و در حالی كه در مبارزات انفرادی به دو برد و دو باخت و یك تساوی دست یافت در امتیاز شماری تكنیكی 24 بر 17 توانست این حریف اروپایی را شكست دهد و بر سكوی سوم جهان بایستد.


تیم ایران در تاتامی پاریس در شرایطی برابر هلند به برتری رسید و به مقام سوم جهان دست یافت كه 10 سال پیش در مسابقات قهرمانی در مادرید 2002 هم توانسته بود همین حریف را شكست دهد و به مدال برنز برسد.


بدین ترتیب با كسب مدال برنز كومیته تیمی و مدال طلا امیر مهدی زاده در منهای 60 و نقره سعید احمدی در منهای 67 كیلو گرم پرونده كاراته ایران با سه مدال رنگارنگ در بیست و یكمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس فرانسه بسته شد.

و سرانجام تیم تکواندوی ایران هم پیروزی های ورزشی ایران را تکمیل کرد و با کسب مقام دوم جهان برگ دیگری بر افتخارات تکواندوی ایران افزود. تیم تکواندوی ایران اگر چه در دیدار نهایی مغلوب تیم کره جنوبی شد، اما همچنان با اقتدار خود را در سطح اول تکواندوی جهان باقی ماند و به تدریج تکواندوی ایران در حال فراموشی نتایج نه چندان درخشان المپیک لندن و ظهور در سکوی اول تکواندوی جهان است.

 تیم  ملی ایران که یوسف کرمی ، علیرضا نصر آزادانی ، بهزاد ایلخانی، مهران عسگری ، وحید عیسی بیگلو ، روح الله طالبی ، مسعود حجی زواره ، فرزاد عبدالهی و جلال خدامی را در ترکیب خود داشت، پیش از دیدار با کره جنوبی، موفق به شکست تیم های دومینیکن ، روسیه ، آمریکا و چین شده بود.


دیدار نهایی شانزدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان یک دیدار سنتی بین دو تیم کره جنوبی و ایران بود که چشم بادامیها موفقتر از ملی پوشان کشورمان ظاهر شده و عنوان قهرمانی را از آن خود کردند تا تیم ایران به عنوانی نایب قهرمانی بسنده کند.
ایران  در سال های 2000 و 2010 ، عنوان قهرمانی  این مسابقات را از کسب کرده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه