پنج شنبه, 20ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش ورزش ایران در هفته ای که گذشت

ورزش

ورزش ایران در هفته ای که گذشت

این هفت روز ورزش ایران بیشتر از هر کس برای آن دو ورزشکاری خوب بود که به خاطر اعتراض به یک برکناری، سهمیه المپیکی خود را از دست دادند اما با وجود تعیین جایگزین، به جمع مسافران لندن بازگشتند البته اگر این تصمیم دوباره تغییر نکند!

FW0663 - adidas samba ireland live score last night - adidas Futurenatural Shoes Vivid Red Mens | Maratón Sevilla 2022 - Carreras populares , MonticelloShops

ورزش ایران هفته رو به پایان با آرامش و بدور از درگیری، دوپینگ، استعفا و برکناری، مرگ یا هر اتفاق دیگری که منجر به حاشیه شود، سپری کرد. طوریکه نام بردن از میلاد وزیری و زهرا دهقان به عنوان کمانداران ایران در بازی‎های المپیک بزرگترین حاشیه این هفته از مسابقات بود.


چهارشنبه شب در مراسم بدرقه کاروان المپیکی ایران، رئیس کمیته ملی المپیک از میلاد وزیری و زهرا دهقان به عنوان نمایندگان المپیکی تیراندازی ایران نام برد در حالیکه سرپرست فدراسیون تیراندازی با کمان پس از اینکه به جای کریم صفایی مدیریت این فدراسیون را برعهده گرفت، در واکنش به اعتراضات المپین‎ها نسبت به تغییرات ایجاد شده، دو نفر دیگر ار جایگزین آنها کرده بود.


البته گفته می‎شود تصمیم نهایی در مورد المپین‎های تیراندازی امروز گرفته می‎شود، اما در هر صورت اگر محمد علی آبادی در مراسم چهارشنبه شب اشاره به نام المپین‎های این رشته نمی‎کرد، این هفته برای ورزش کشور مبرا از هر حاشیه و ابهامی به پایان می‎رسید.


البته اینکه مسابقات وزنه برداری لیگ برتر بدون بهداد سلیمی که در هیچ تیمی عضویت ندارد، آغاز شد هم یکی از اتفاقات مهم این هفته بود اما سایر رویدادهای ورزشی این هفته معطوف بود به اعزام‎ها و حضور در مسابقات بین‎المللی که به قهرمانی در تکواندو و ووشو، نایب قهرمانی بسکتبال و کاراته و برد و باخت تیم ملی والیبال در دیدارهای تدارکاتی منجر شد.


مهمترین رویدادهای ورزشی این هفته عبارتند از:


ایران قهرمان مسابقات ووشو جام پارس شد
تیم ملی ایران یکشنبه گذشته و در پایان چهارمین دوره رقابت‎های ووشو بین‎المللی جام پارس عنوان قهرمانی را در دو بخش ساندا و تالو به خود اختصاص داد. در مجموع این رقابت‏ها که در زنجان جریان داشت، تیم ایران صاحب 11 مدال طلا، 7  مدال نقره و 3 مدال برنز شد. پس از تیم ایران هم تیم چین در رده دوم قرار گرفت.


7 مدال جودوکاران ایران در بازی‎های دانش آموزان آسیا
تیم جودو اعزامی به بازی‎های دانش آموزان آسیا در روسیه یکشنبه گذشته در حالی به کار خود در این مسابقات پایان داد که در مجموع صاحب 7 مدال شد. جودوکاران ایران در این رقابت‎ها به 3 مدال طلا، یک مدال نقره و 3 مدال برنز دست یافتند.


نایب قهرمانی تیم بسکتبال جوانان در تورنمنت ایتالیا
تورنمنت بین‎المللی بسکتبال ایتالیا یکشنبه شب گذشته در لوبلیانا به پایان رسید. در پایان این رقابت‏ها تیم بسکتبال جوانان ایران با کسب دو پیروزی برابر تیم‎های اوکراین و سوئد و متحمل شدن شکست مقابل تیم میزبان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم ایتالیا هم قهرمان شد.


حریفان آسیایی هندبالیست‎های نوجوانان معرفی شدند
بر اساس قرعه کشی مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا که دوشنبه گذشته اعلام شد، تیم ایران در گروه دوم این رقابت‎ها با تیم‎های کره جنوبی، چین‎تایپه، ازبکستان، سوریه و بحرین همگروه شد. 6 تیم دیگر این مسابقات یعنی تیم‎های قطر، عربستان، ژاپن، عراق، عمان و کویت هم در گروه اول با هم به رقابت خواهند پرداخت. مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا 16 تا 26 شهریورماه در بحرین برگزار می‎شود. سه تیم برتر این مسابقات سهمیه جهانی کسب می‎کنند.

 

 


قهرمان سنگین وزن جهان در لیگ ایران تیم ندارد


لیگ وزنه برداری بدون بهداد سلیمی آغاز شد
مسابقات وزنه برداری لیگ برتر باشگاه‌های کشور از سه شنبه گذشته با حضور هفت تیم  ملی حفاری اهواز، مناطق نفت خیز جنوب، عقاب (نیروی هوایی) همدان، نیروی زمینی ارتش، پدافند هوایی، شرکت بنادر کرمانشاه و فارس آغاز شد.  این در حالی است که بهداد سلیمی، قهرمانی دسته سنگین وزن جهان عضو هیچ یک از این تیم‎ها نیست.


بدرقه المپیکی‎ها با حضور رئیس جمهور
مراسم بدرقه ورزشکاران کاروان ورزشی ایران سه شنبه شب در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان و با معاونان وی  همراه با محمد علی آبادی و بهرام افشارزاده، رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک، دیگر مسئولان این کمیته و ورزشکاران المپیکی از شرکت کنندگان در این مراسم بودند که در فاصله یک هفته مانده به آغاز سی‎امین دوره بازی‌های المپیک برگزار شد. حضور سرزده محمود احمدی‎نژاد، رئیس جمهور یکی از اتفاقات این مراسم بود.


خبر خوش رئیس جمهوری برای المپیکی‎ها
محمود احمدی نژاد که به صورت سرزده در مراسم بدرقه کاروان ورزش ایران شرکت کرده بود، خطاب به وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ورزشکارانی که من اسامی آنها را در فهرست اعزام به لندن می‎بینم کسانی هستند که با مدال باز می‎گردند. بنابراین از حالا جیب‎های خود را پر از پول کنید. ضمن اینکه پاداش‌ها را قبل از اعزام دو برابر کنید تا ورزشکاران بتوانند با روحیه بهتر رقابت‎های خود را برگزار کنند.

 

 


مراسم بدرقه کاروان المپیکی ایران با حضور سرزده رئیس جمهوری برگزار شد


وزیری و دهقان به المپیک بازگشتند!
پس از اینکه کریم صفایی از ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان برکنار شد و محمدعلی شجاعی سرپرست این فدراسیون شد، وی میلاد وزیری و زهرا دهقان، دو ورزشکار المپیکی که در اعتراض به تغییرات ایجاد شده از حضور در تمرینات امتناع کرده بودند را کنار گذاشت و ساره احمدی و نادر منوچهری را به جای آنها برای اعزام به لندن معرفی کرد. این در حالی است که در مراسم بدرقه کاروان المپیک، از وزیری و دهقان برای اعزام به بازی‎های المپیک نام برده شد. البته گفته می‎شود تصمیم نهایی در این زمینه امروز پنجشنبه گرفته می‏شود اما در هر صورت شجاعی در واکنش به معرفی وزیری و دهقان به عنوان المپین‌های تیراندازی با کمان ایران، قید سفر به لندن را زد.


کاراته کاران ایران نایب قهرمان آسیا شدند
یازدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا که با حضور 254 ورزشکار از 26 کشور در تاشکند جریان داشت، چهارشنبه گذشته در حالی به پایان رسید که تیم ملی ایران با کسب 11 مدال طلا، 7 مدال نقره و 16 مدال برنز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم ژاپن با 17 مدال طلا، 5 مدال نقره و 5 مدال برنز قهرمان شد. قزاقستان هم عنوان سوم این رقابت‎ها را از آن خود کرد.


تیم تکواندو دانشگاه تهران قهرمان المپیاد دانشجویان شد
یازدهمین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر در بخش تکواندو که در ارومیه جریان داشت، چهارشنبه گذشته با قهرمانی تیم تکواندو دانشگاه تهران به پایان رسید. قهرمانی تیم دانشگاه تهران با کسب 39 امتیاز رقم خورد. تیم‎های دانشگاه‎های اصفهان و قم نیز با 24 و 19 امتیاز عنوان‏های دوم و سوم این رقابت‎ها را از آن خود کردند. 


سفر تیم ملی والیبال به لهستان پس از دو شکست در روسیه
تیم ملی والیبال پس از برگزاری دو دیدار تدارکاتی در روسیه که در هر دو دیدار هم متحمل شکست 3 بر 2 و 3 بر یک شد، چهارشنبه گذشته از مسکو عازم لهستان شد تا در رقابت‎های جام واگنر این کشور شرکت کند. مسابقات جام واگنر از روز جمعه آغاز می‏شود. تیم ملی والیبال که برای شرکت در رقابت‏های کاپ آسیا و انتخابی لیگ جهانی آماده می‏شود پس از سفر به روسیه در تهران برگزار کننده سه دیدار برابر تیم ملی تونس بود که در هر سه دیدار هم صاحب برتری شد. 


AFC توپ را به زمین ایران انداخت!
با وجودیکه طی سال‌های اخیر قهرمان رقابت‌های فوتبال جام حذفی، تعیین کننده یکی از سهمیه آسیایی ایران بود، فدراسیون فوتبال در نظر دارد برگزاری این مسابقات را از تقویم سالیانه حذف کند. البته اجرای این پیشنهاد یا منتفی شدن آن منوط به تائید یا مخالفت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بود که مقامات این کنفدراسیون با اظهارنظر خود عملا  توپ را به زمین ایران انداختند.


به گزارش مهر، آنها در نشستی که روز چهارشنبه در مقر این کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد، حذف جام حذفی از تقویم رقابت‌های فوتبال ایران را برعهده فدراسیون فوتبال گذاشتند. یعنی فدراسیون ایران که رقابت‌ها را برگزار کند یا نه. ضمن اینکه برای معرفی سهمیه هم معیار و ملاک تصمیم فدراسیون فوتبال ایران و معرفی از سوی این فدراسیون به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه